Jump to content
Game-Labs Forum

Mikocen

Members
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

227 Excellent

About Mikocen

 • Rank
  Midshipman

Recent Profile Visitors

768 profile views
 1. Mikocen

  It's time for Justice

  @Banished Privateer, you are Horatio!
 2. I believe that it will be craftable. Such a big ship in current DLC model would only destroy eco, cause why somebody should craft an Endymion or something else, when can get Consti for moreless free. I believe, that Devs have plan to release this game and earn some more money, than try to get as much as it is possible from current player base and decrease it once again. I believe that Naval will be Pay to play, no pay to win. Oh, and i forgot to add, that I am an idealistic optimist : - )
 3. You are famous : - )
 4. My i doświadczeni gracze. Weź już nas nie przeceniaj, kumplu D:
 5. Mikocen

  Russia cancelling all Treaties

  Same Horatio, same shittalk
 6. What are you talking about? Of course they will! They are doing it for more than 2 years and look, they are great! However maybe not in fighting, but in storytelling : - )
 7. Mikocen

  Polska nacja w grze!

  Zgadzam się odnośnie tego, że wedle systemu podanego przeze mnie wyżej pojedynczy gracze zostaliby całkowicie usunięci z gry, ale to akurat efekt przypadkowy. Po prostu nie wypisałem wszystkiego co tam sobie w głowie wykoncypowałem w trakcie marzeń o poprawie sytuacji w NA, a post zawiera jedynie hasła antynacyjne :D. Tym niemniej, tym wszystkim moim koncepcjom bliżej do wizji @Leku. Nacje widzę raczej jako organizacje odgórne dla których gracze mogą pracować, a nie nimi być. Nacje miałyby wtedy swoje safezony, które moim zdaniem mogłyby nawet posiadać wszystkie materiały do craftowania fregat (bądź możliwość zamówienia takiej w nacji) (liniowce to temat rzeka, tutaj jedni chcą ich więcej, inni mnie, dlatego się ich nie tykam) etc. Notabene przynależność do jakiejś nacji dla takiego niedzielnego gracza mogłaby być oparta na systemie reputacji, który wtedy mógłby mieć koneksje historyczne (Lubisz się z Brytolami? Hiszpanie cię nie za bardzo) i znowu widzę kolejną grupę graczy zadowoloną z swego rodzaju poprawności historycznej. Idąc dalej klany również mogłyby z takimi nacjami współpracować w zamian za różne bonus, materiały, okręty, wsparcie etc. Pole do popisu dla projektanta. Idąc jeszcze dalej, klany mogłyby się łączyć w większe grupy, nazwijmy to kompanie handlowe, które miałyby np. ograniczenia co do ilości zatrudnionych klanów i graczy, ażeby chociaż spróbować uniknąć zergów. Ale jak mówię, to są na razie tylko takie hasła, nigdy nie ubierałem tego w sprawiedliwy i dopracowany system dopieszczony do końca, bo nie widziałem sensu wkładania w to własnej pracy w momencie, gdy deweloperzy prą w zupełnie inną stronę : - (
 8. Mikocen

  first HAVOC Empire

  I will destroy your dreams, but this wall of text is copied from Star Wars episode III film script and just edited. No worries, it took 5 minutes
 9. Mikocen

  Polska nacja w grze!

  Nacje w formie jaka została nam przedstawiona w grze są problemem. Ludzie grając chcą mieć możliwość gry z ludźmi, z którymi się dogadują, kooperują bądź po prostu lubią. Sam fakt zmiany systemu Port Bitew na oparciu ich o relacje między klanowe wewnątrz nacji pokazuje, że ludzie tego chcieli i raczej dalej chcą (raczej, bo może to jednak ja jestem ekstremistą). Obecny system zmusza ludzi nieraz do kooperowania z osobami których nie lubią w grze, która traktuje głównie o walce okrętami i nie możesz zaatakować tego nielubianego przez ciebie gracza, bo "jesteście jedną nacją!!!", a wręcz chcąc nie chcąc udostępniasz mu zasoby swojego klanu ze zdobytych miast, o ile przebije twoją ofertę cenowo. Dynamika w nacjach znów wskazuje, że ludzie tego właśnie chcą, swobody w budowaniu własnych społeczności. Doświadczeni gracze skaczą jak kangurki szukając aktualnie dobrego miejsca do swojego stylu gry. I ten precedens będzie jedynie kultywowany, Devsi nie zamkną graczy w nacjach na stałe o ile nie chcą zamknąć gry. A czy jest szansa na usunięcie nacji? Przed wydaniem DLCka głęboko w to wierzyłem. W tej chwili deweloper pobiera pieniądze za możliwość zmiany nacji i jeżeli nie wymyśli czegoś w zamian (nie jestem pewien jak to jest uwarunkowane prawnie) to musimy siedzieć w tym grajdołku. Ale nawet zakładając, że prawo nie zabrania deweloperowi usunięcia nacji w momencie, gdy sprzedaje zawartość na nich opartą, to wyobraźcie sobie reakcje tej społeczności, która w grze pozostała. Także Devsi udowodnili mi jak na razie tylko jedno, w nieprzemyślanych decyzjach (nieprzemyślanych dla gry, ale również ich portfeli, bo wybierają zysk krótko terminowy w postaci idiotycznych DLC zamiast postawić na dobrze wydany produkt, bądź sprzedaż przedmiotów kosmetycznych) są absolutnymi mistrzami. Sami wpędzili własną grę w stadium w którym ani w lewo, ani w prawo pójść nie wypada, a przed tobą tylko przepaść. I tak będziemy zapewne sobie stali w miejscu posuwając się małymi kroczkami w kierunku tej przepaści jak to robimy do teraz, chyba, że w drużynie deweloperów ktoś zacznie w końcu myśleć przyszłościowo (jak na razie to takie Carpe Diem bym powiedział w tej ekipie panuje). No albo po prostu zaczniemy się cofać, tak też bywało No to tyle smutów, nie wiem jak wy, ale ja i tak mam zamiar cieszyć się Navalem tak długo jak mogę, bo co by nie psioczyć, bitwy wciąż są miodne i warte uwagi : - )
 10. Mikocen

  Fireship green on green?

  In this video all i see is that you made green v gree cause you didnt care who you will damage, all you wanted was to explode. God dammit, its just a prove, that you are guilty!
 11. Mikocen

  Caribbean Invasion News

  And now you just prove that you have your own version and facts are not acceptable by your brain. Our first squad, 6 ships which entered battle, were not in harbor and joined just after our PvE adventure. Furthermore, i didnt post screenshot to say how good at PvE we are (like you, cause in my eyes you just try to prove how good PvE player you are by sending this screenshot), but just to show that we were in battle before in which we used our repairs. Thats all Friedus, you won, noone is saying that it was different, all i wanted was to say, that we underestimated your fleet and its why we took such big looses
 12. Mikocen

  Caribbean Invasion News

  If you are trying to tell me, that there are no excuse for our loose and you won because you played better, then i will agree with you. But trust me, this (https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/952960988754439312/64FC1001B19BAE581818F0134627AF1F192F7EFE/) consumed much more repairs than your PvE adventure (I ended our fight with 0 hulls like TBA, not sure about the others) And comming back to our random possition, it was matter of luck, but as you have seen, from our 6 ships, 2 spawned really close to you. They had no chance, one even sank because of that.
 13. Mikocen

  Caribbean Invasion News

  We just underestimated you as i think, cause we jumped with smaller ammout of players in random possition and then tried to organize reinforcments which were a little bit random spawned aswell. Next time we will prepare better But fight was good and i enjoyed it. What i was angry about was that we were not ready with stuff for such a fight (in last parts of this fight we were out of repairs cause we used them during our PvE adventure)
 14. Mikocen

  Caribbean Invasion News

  So wait, cause i dont get one thing. Is in this story HAVOC a Bayern Munich and Sweden a 4th league club, or what? Because if yes, then i must say, that you still got more RvR veterans than we. And if you just feel offended because i said that CABAL chose the easy way, then sorry, but joining the strongest nation with big number of RvR veterans is much more easy than joining (like you called it) "trash" nation.
 15. Mikocen

  Caribbean Invasion News

  Tbh maybe its difference between you and Graf, but as an old member of PFK i must correct you, cause this brave clan was doing the same thing for months (just to not say for years).
×