Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Bart Smith

Pomoc - pytania i porady

Recommended Posts

Walka z AI jest dość prosta, jako że boty działają schematycznie i są bardzo przewidywalne. Jeżeli chcesz uniknąć obrażeń 1:1 to po oddaniu salwy ustaw swój okręt pod kątem do przeciwnika, spowoduje to dużo rykoszetów i otrzymasz mniej dmg. Rozsądny jest również stern rake przeciwnika, tak by zabić mu załogę/ działa i obniżyć jego potencjalny DPS.

Windgauge = ustawiasz się tak, żeby przeciwnik musiał płynąć pod wiatr do ciebie, daje ci to więcej czasu na obicie mu np. żagli, oczywiście jest to dość ogólne pojęcie, bo strzelając na duże odległości lepiej jest być no z wiatrem od przeciwnika, co poprzez wychylenie statku dale ci lepszy zasięg.

Co do samych manewrów to ciężko to opisać na forum, grasz na PvP1 ? Mogę ustawić się z tobą na duel i pokażę ci kilka w praktyce.

50 minutes ago, Otto Kohl said:

Walka z AI jest dość prosta, jako że boty działają schematycznie i są bardzo przewidywalne. Jeżeli chcesz uniknąć obrażeń 1:1 to po oddaniu salwy ustaw swój okręt pod kątem do przeciwnika, spowoduje to dużo rykoszetów i otrzymasz mniej dmg. Rozsądny jest również stern rake przeciwnika, tak by zabić mu załogę/ działa i obniżyć jego potencjalny DPS.

Windgauge = ustawiasz się tak, żeby przeciwnik musiał płynąć pod wiatr do ciebie, daje ci to więcej czasu na obicie mu np. żagli, oczywiście jest to dość ogólne pojęcie, bo strzelając na duże odległości lepiej jest być no z wiatrem od przeciwnika, co poprzez wychylenie statku dale ci lepszy zasięg.

Co do samych manewrów to ciężko to opisać na forum, grasz na PvP1 ? Mogę ustawić się z tobą na duel i pokażę ci kilka w praktyce.

Dzieki, jak tylko rozdysponuje moje labor hours, zaloguje sie na PvP1, jaka nacja,port? Kiedy i gdzie moge Cie spotkac w grze?

Nie znalazlem na you tube zadnych filmow o manerowaniu w bitwie,w misjach, oprocz podstaw manualnego obracania zaglami

Normalnie gram na PvP2 ale merge i tak se zbliza.

Pamiętaj tylko, że jeżeli chodzi o walkę z Ai to kite niezbyt ci się przyda. Nie chcę się tu zbytnio wymądrzać, bo ostatni raz robiłem misję z Ai kilka miesięcy temu...

Będę dziś zapewne od 20 czasu Polskiego. Nasz server TS: 78.46.163.138

1 hour ago, Otto Kohl said:

Pamiętaj tylko, że jeżeli chodzi o walkę z Ai to kite niezbyt ci się przyda. Nie chcę się tu zbytnio wymądrzać, bo ostatni raz robiłem misję z Ai kilka miesięcy temu...

Będę dziś zapewne od 20 czasu Polskiego. Nasz server TS: 78.46.163.138

Nacja to Brytyjczycy, jak rozumiem:)

19 hours ago, Arendt Dijckman said:

Moje posty z jakiegos powodu musza byc zatwierdzane przez moderatora. Hmm

Pierwsze trzy posty nowych użytkowników forum muszą być zatwierdzone przez któregoś z moderatorów.

P.S.: Arendt Dijckman złączyłem twoje dwa posty w jeden, żeby nie było zbędnego podwójnego postu ;) .

Witam, zacząłem grę wczoraj i mam pierwsze trzy pytania :) czy żeby zakupić jakiś towar w innym mieście niż startowe trzeba mieć "coś" wykupione, bo kupiłem towar i nigdzie go nie mam :(

Drugie jak na mapie szukam najtańszego towaru, płynę do niego a w sklepie go brak to ktoś mnie uprzedził czy to inaczej działa?

Trzecie :) w mieście startowym (Gustavia) wykupiłem budynek produkujący cukier. Zrobiło mi go już połowę, jak to odebrać i sprzedać?

Dziękuję za pomoc.

Nie, możesz najzwyczajniej w świecie kupić towar w każdym mieście, ale upewnij się, że załadowałeś go na pokład (a nie zostawiłeś w tym porcie).

To się zgadza. Najtaniej możesz go tam kupić po cenach systemowych, ale niekoniecznie ten towar musi tam być.

Jak jesteś w porcie, to zakłada Craft => Sukar no i wyciągasz z paneliku po prawej stronie (zwróć uwagę, że to też kosztuje).

No po dzisiejszym dniu grania już mam odpowiedzi, faktycznie  nie załadowałem zakupów :) A z tymi budynkami troche dziwne, że sam je stawiam, inwestuję w poziomy a jeszcze muszę zapłacić za wytworzony wcześniej towar.

4 hours ago, Bart Smith said:

Darek TS:deadecho.pl:9988 twoim przyjacielem:P (wiem ze nie zawsze mozna..)

No wczoraj dostałem namiary na tego drugiego TS. Niestety z racji bardzo małych dzieci wieczorne rozmowy raczej odpadają, więc będę raczej słuchaczem, choć na początku mam sporo pytań co do rozgrywki. Grze się przyglądałem od ponad roku, sam żegluję więc w końcu rozsądek wziął górę nad portfelowym hamulcem i nie żałuję bo gra już w tym momencie daje dużo frajdy.

13 hours ago, DarekC said:

A z tymi budynkami troche dziwne, że sam je stawiam, inwestuję w poziomy a jeszcze muszę zapłacić za wytworzony wcześniej towar.

Kurde w takim razie otwieram kopalnie złota, zainwestuje raz a wydobycie, pracowników i maszyny mam za free !

2 hours ago, Otto Kohl said:

Kurde w takim razie otwieram kopalnie złota, zainwestuje raz a wydobycie, pracowników i maszyny mam za free !

No niby słuszny tok rozumowania, sugerowałem się innymi grami gdzie stawia się budynki i masz surowiec. A jeśli tu aż tak jest realnie, to ma to sens.

;)

Jak pływasz u szwedów to najlepiej zgłoś się do PFK, chłopaki pewnie Ci pomogą.

Edited by Otto Kohl

57 minutes ago, Otto Kohl said:

;)

Jak pływasz u szwedów to najlepiej zgłoś się do PFK, chłopaki pewnie Ci pomogą.

Jasne ze pomozemy. Co nie Zawisza?:lol: Zawisza byl na tyle pomocny ze sledzil w kutrze cala szwedzka flote i strzelal z ucha...Brawo TY!

Edited by Bart Smith

18 minutes ago, Bart Smith said:

Zawisza byl na tyle pomocny ze sledzil w kutrze cala szwedzka flote i strzelal z ucha...Brawo TY!

Jakby to była jakaś nowość w NA, myślisz że jak wypływamy z MT to nie mamy za każdym razem ogona ^_^.

1 hour ago, Otto Kohl said:

Jakby to była jakaś nowość w NA, myślisz że jak wypływamy z MT to nie mamy za każdym razem ogona ^_^.

Szczerze nie interesuje mnie to. My poprostu takiego czegos nie tolerujemy - nazwijmy rzecz po imieniu - frajerstwa. I nie tlumaczmy tego mechanika gry.

Ale nie plywam nim zeby sledzic kogokolwiek - klikam materialy jak caly serwer. Zauwazasz subtelna roznice czy nie? Natomiast taki Zawisza zakumuflowal sie u nas i sfrajerzyl...zepsul nam reputacje. Skas to znamy juz sprzed kilku lat...ten styl. Niewazne nie bede walkowal tego tematu bo jak widze nie ma sensu.

Edited by Bart Smith

No cóż, nikt nie lubi szpiegów i to od czasów starożytnych :D, ale wszystkie kraje swoich mają. Czasem informacja pomoże więcej niż batalion czołgów :ph34r:. Ja uważam dezinformację oraz pozyskiwanie informacji za normalną część tego typu gier ;).

Edited by Otto Kohl

Jak najbardziej - ale brakuje mi tu narzedzi do wykrywania ich i co najwazniejsze ukarania. Plywajac w basic okrecie za flota wroga owa flota nie moze nic poradzic i traci element zaskoczenia. I tu sie zgodze to wina mechaniki - tyle ze nie wszyscy chca ja w ten sposob wykorzystywac - i stad roznica. My tego nie robimy - przynajmniej z tego co wiem.

Edited by Bart Smith
  • Like 1

My mamy "outlaw battle" ;). Jest to znakomite narzędzie do eliminowania takich czujek jak i wychowywania tych bardziej niesfornych piratów.

36 minutes ago, Otto Kohl said:

No cóż, nikt nie lubi szpiegów i to od czasów starożytnych :D, ale wszystkie kraje swoich mają. Czasem informacja pomoże więcej niż batalion czołgów :ph34r:. Ja uważam dezinformację oraz pozyskiwanie informacji za normalną część tego typu gier ;).

Otto, jak cie szanuje jako gracza, tak trochę przegłeś pałkę nie w te stronę co trzeba. Mówimy o grze komptrowej, a nie wywiadzie i kontrwywiadzie służb całego świata. Zaczynam się bać grać w NA w sytuacji, w której strona przeciwna zaczyna wyciągać takie argumenty.