Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Bart Smith

Pomoc - pytania i porady

Recommended Posts

Witam

Jako ze dolaczaja do Nas nowi gracze pomyslalem ze przyda sie taki temat. Na poczatek wrzucam grafike z instrukcja do manualnego sterowania zaglami oraz drzewko z receptami na okrety. W razie jakichkolwiek pytan ten temat bedzie temu sluzyl. Jednoczesnie prosze doswiadczonych graczy o pomoc nowym tutaj. :)

Gm4K2SS.png

KNYI1IK.jpg

• Like 3

Co do rysunkow zmiany ustawienia zagli przy zawracaniu zwrocilbym uwage, ze to taka mega podstawowa zasada zawracania. Wszystko zalezy w sumie od rodzaju statku, predkosci z jaka zaczyna sie zawracac i tak dalej i tak dalej.
Ja osobiscie w wolniejszych i ciezszych statkach bardzo czesto na drugim etapie (obrazku nr2) gdy jestes 90 stopni od wiatru, poza neutralizacja przednich zagli wobec wiatru zmieniam takze ustawienie tylnych, przerzucajac je juz wtedy do maksimum (jak w obrazku nr.4) A przednie zagle staram sie caly czas trzymac w najbardziej neutralnym ustawieniu dopoki to mozliwe.
Wydaje mi sie, ze wtedy zarzuca mi tylek szybciej, kosztem predkosci. Ale gdy itak sie wolno zaczyna zawracac to nie ma roznicy zbyt duzej bo itak itak zlapie sie wsteczny.
Aha, przy takim zawracaniu trzeba pamiecac ze gdy statek sie zacznie cofac i jego predkosc osiagnie -2 to optymalny moment na zmiane ustawienia steru w przeciwna strone, gdy widzicie juz wczesniej, ze bedziecie lapali wsteczny to zrobcie to nawet przy predkosci -1, ster itak od razu nie przeskoczy na druga strone a zaoszczedzicie sekunde szybszego zwrotu.
I analogicznie kiedy statek zaczyna wychodzic na plusowa predkosc z predkosci wstecznej -4, -3, dolazimy do predkosci -2 zmieniamy ustawienie steru.

Nie wiem co jest grane z nowym Trinco, poniewaz juz po przerzuceniu zagli przez wiatr i zlapaniu plusowej predkosci statek ten potrafi na pare sekund zlapac ponownie predkosc wsteczna. Za malo ostatnio gram zeby porzadnie to przetestowac.
Musze kiedys ze stoperem usiasc i sprawdzic co pozmieniali tak naprawde. Kiedys manuale bylu zawsze najlepszym i jedynym rozwiazaniem na porzadne zawracanie. A teraz mozna dobrze prowadzona surpi zrobic nawrotke nawet nie ruszajac zagli i praktycznie wogole nie zwalniajac.

Co statek to inna taktyka obslugi zagli. A przynajmniej co klasa statku.
Mozna by kiedys to wszystko spisac, ale poki co itak wszystko bedzie zmieniane.

To oczywiscie tylko sugestie z mojej strony, ja tak plywam, nie mowie, ze to jest super duper i fokle.

• Like 1

Cenne uwagi Nornica.

Ja generalnie używam manualnych żagli tak,że podczas"łamania się"pod wiatr tylne są skręcone w kierunku skrętu okrętu,a przednie w przeciwległą stronę.Następnie zmieniam na"auto",gdy mniej więcej jestem na 90 stopniach do wiatru.Później,skręcając dalej z wiatrem ustawiam przedni żagiel zgodnie z kierunkiem skrętu,a tylnie w przeciwną do skrętu itd,itd.

Strzelam najczęściej na"battle sail'ach"i przy wciśniętej literce"t"(nie pamiętam nazwy).

Póki co mój ulubiony okręt to Surprise,ale myślę,że Consti też będzie fantastyczna. :D

Ot pokrótce cały mój styl grania.Proszę mnie poprawić jeśli coś robie źle,a jeśli dobrze,to można naśladować. :rolleyes:

Pzdr

Consti nie jest i nie będzie fantastyczna, bo towarzysze kochają eksporterów demokracji - to naprawdę straszne jak narodowość potrafi wpływać na kształt finalnego produktu. 

W przypadku każdego okrętu zanim wejdziesz do walki powinieneś wykonać zwrot przez sztag i zobaczyć ile Ci to zajmuje (oczywiście nie w walce), w pewnych sytuacjach wykonanie takiego manewru niedbale w walce może oznaczać różnicę między wygraną a przegraną.

Edited by Jim

Nie wiem co jest grane z nowym Trinco, poniewaz juz po przerzuceniu zagli przez wiatr i zlapaniu plusowej predkosci statek ten potrafi na pare sekund zlapac ponownie predkosc wsteczna. Za malo ostatnio gram zeby porzadnie to przetestowac.

Musze kiedys ze stoperem usiasc i sprawdzic co pozmieniali tak naprawde. Kiedys manuale bylu zawsze najlepszym i jedynym rozwiazaniem na porzadne zawracanie. A teraz mozna dobrze prowadzona surpi zrobic nawrotke nawet nie ruszajac zagli i praktycznie wogole nie zwalniajac.

Trinco zostalo znerfowane jakis czas temu i teraz plywa jak klocek :blink:  - pewnie zeby nie bylo zbyt OP

Poszczegolne stopnie odpowiednio dla kazdej z nacji w grze:

Great Britain
Midshipman
Sub-Lieutenant
Second Lieutenant
First Lieutenant
Lieutenant Commander
Master and Commander
Post Captain
Flag Captain
Commodore
Rear Admiral

Danmark–Norge
Kadet
Månedsløjtnant
Sekondløjtnant
Premierløjtnant
Kaptajnløjtnant
Kaptajn
Kommandørkaptajn
Flag Kaptajn
Kommandør
Kontreadmiral

España
Guardiamarina
Alférez de Navío
Teniente de Fragata
Teniente de Navío
Capitán de Corbeta
Capitán de Fragata
Capitán de Navío
Capitán de Bandera
Brigadier
Jefe de Escuadra

France
Garde-Marine
Enseigne de Vaisseau
Lieutenant de Frégate
Lieutenant de Vaisseau
Capitaine de Corvette
Capitaine de Frégate
Capitaine de Vaisseau
Capitaine de Pavillon
Chef de Division
Chef d'Escadre

Pirates
Thief
Rascal
Scoundrel
Marauder
Plunderer
Raider
Ravager
Demon
Devil
Curse

Sverige
Kadett
Fänrik
Sekundlöjtnant
Premiärlöjtnant
Kaptenlöjtnant
Kapten
Kommendörkapten
Kapten på Flaggskepp
Kommendör
Konteramiral

United States
Midshipman
Junior Lieutenant
Second Lieutenant
First Lieutenant
Lieutenant Commandant
Master Commandant
Captain
Flag Captain
Commodore
Rear Admiral

Verenigde Provinciën
Jonker
Adelborst
Tweede Luitenant
Eerste Luitenant
Kapitein-Luitenant
Kapitein
Commandeur-Kapitein
Vlaggenkapitein
Commandeur
Schout-bij-Nacht

• Like 1

Zasady boardingu zostały troszkę zmienione i nie wszystko jest aktualne. Co najważniejsze, w tym momencie Fire Deck Gun jest super efektywny przeciwko Attack/Counterattack więc uważajcie.

Dopadłem dziś Snow Tradera AI z kontrabandą. Było blisko brzegu i on po prostu uciekł na plaże, trochę go zbombardowałem, aż zostało tam tylko 3 ludków na pokładzie. Chciałem go zdobyć a nie zatopić więc po kilku próbach, szorując po piachu jakoś sie w końcu do niego zbliżyłem, nawet jeszcze bardziej zepchnalem go na plaże,prędkość obydwu okrętów była zerowa a mimo to nie pojawiało się G na abortaż.

Potem próbując sie stamtąd wydostać tak sie wpakowałem na mieliznę, że sie moja Surprise przewróciła na bok. Baaardzo żałosny widok.

Co zrobiłem źle?

Taka uwaga posty zamieszczone pare miesiecy temu nijak sie maja do obecnej wersji gry. Jezeli bedzie potrzeba, czas i checi do zrobienia tego - postaramy sie wspolnie (mam nadzieje) stworzyc jakis poradnik do gry (ale to dopiero po wydaniu jej w pelnej wersji)

• Like 1

Witam

Zamieszczam krotkie porady jak zrobic fajna ikonke do Naval Action. Wybralem jeden z pierwszych (i chyba najlepszych projektow) z wczesnej wersji Sea Trials oczywiscie mozecie wybrac wlasne pliki graficzne w formatach jakie sa podane na stronie icoconvert.com:

Oto prosta instrukcja jak postepowac aby podmienic ikonke na taka:

pchLCLy.jpg

yWiq3OJ.jpg

• Nastepnie mozemy wybrac rozmiar ikonek i ksztalty. Aby przeksztalcic plik w format *.ico kilkamy: convert (na dole strony)

YHWlEta.jpg

Gdy mamy juz sciagnety zmieniony plik klikamy prawym na ikonie Naval Action wybieramy wlasciwosci i szukamy opcji zmien ikone.

Powodzenia

• Like 1

Nikt o nic nie pyta, zgaduje, że już wszyscy wszystko wiedza. No cóż, ja nie.

Mój podstawowy problem, to jaką przyjąć taktykę podczas misji przeciwko ai. Z reguły jest tak, że okręt ai naprzeciw mojego, wiatr z lewa na prawo, płyniemy naprzeciw siebie i... Właśnie, co dalej? Czy są jakieś sposoby zeby zapewnić wymianę salw w stosunku lepszym niż 1:1?

Jakie manewry wykonać, jakich nie?

Co to jest weather gauge, poza definicją z wiki? Jak go wykorzystać?

Chodzi mi w tym pytaniu o manewry dające przewagę w walce a nie o perki czy upgrady.