Jump to content
Game-Labs Forum
Bart Smith

Polska nacja w grze!

Recommended Posts

1 hour ago, Otto Kohl said:

Jak się nie ma nic do zaoferowania graczom lubiącym OW PvP to zawsze to się tak kończy. Powodzenia w XOXO chłopaki, macie tam z kim pływać i od kogo się uczyć, są tam jedni z najlepszych pvperów w tej grze.

Jasne, w końcu my tam jesteśmy :P 

Chwilowo pływa się lepiej niż w jakiejkolwiek innej nacji kiedykolwiek. Widać że team jest zabójczy :) Tylko ekonomia się nie rozpędza tak jak w PFK...

9 hours ago, vazco said:

Tylko ekonomia się nie rozpędza tak jak w PFK...

Jakby co to walcie do mnie, w Mortimer mam stocznię i 150 labor contractow. Chętnie dogadam się w zamian za dostawy teaka z Blondel Cay 😉.

19 minutes ago, Otto Kohl said:

Jakby co to walcie do mnie, w Mortimer mam stocznię i 150 labor contractow. Chętnie dogadam się w zamian za dostawy teaka z Blondel Cay 😉.

Nawet sobie nie wyobrażasz ile jest nawalone kontraktów na tego Teaka w Blondel, a 1/2 to alty różnych nacji ;D

A żeby być pierwszym na liście, to trzeba za niego zapłacić taką kasę, że szkoda gadać...

Edited by Wojtek

5 minutes ago, Wojtek said:

Nawet sobie nie wyobrażasz ile jest nawalone kontraktów na tego Teaka w Blondel, a 1/2 to alty różnych nacji ;D

A żeby być pierwszym na liście, to trzeba za niego zapłacić taką kasę, że szkoda gadać...

Mogę zapłacić do 800 za sztukę.

23 minutes ago, Otto Kohl said:

Mogę zapłacić do 800 za sztukę.

Brytyjczycy płacą po 2000 za sztukę xD Jak chcesz Otto to mogę Ci po taniości załatwiać. 

Co do polskiej nacji i PFK, celowo się nie przywiązywałem i uprzedziłem wszystkich o tym, ale starałem się chłopakom pomagać od serca. Dawałem rady, zabierałem na jakieś PvP do KPR, Mortimera czy też obrony Les Cayes. Chłopaki z HOST to bardzo spoko ludzie, dobra zmiana dla nacji. Co do PFK to dowództwo klanu bardzo ostro podchodzi do wielu kwestii i jest wiele kłótni i dram. Członkiem nie byłem ale na TSie albo z opinii i rozmów wystarczająco się nasłuchałem.

Szczerze mówiąc to w Prusach wkońcu coś się dzieje, jest akcja i PvP. Nie ma kłótni, cisza i spokój - każdy wie co ma robić.

Jak popatrzysz Bart na historię dużych klanów jak SLRN, RUS i kilka innych "legendarnych" klanów, to przeważnie Ci najlepsi gracze i weterani odchodzą na rzecz PvP. Zarówno SLRN i RUS liderzy klanu opuścili, ten od RUS grywa teraz z RUBLI/BF, a ten od SLRN to może kojarzysz Shrouded, u piratów latał samotnie. Ja sam częściowo zrzekłem się AHOY kiedy klan był w swojej szczytowej formie. Nie zmienia to faktu, że utrzymuję z nimi dobre kontakty, bo chłopaki dalej sobie grają i nie mają mi niczego za złe, bo rozumieją moje decyzje. Obyś to przemyślał i życzę Ci zdrowia :)

@Davos Seasworth Keep up the good management of HOST, if you need anything just hit me up. It was great time sailing with you, Katastrophic and rest of HOSTs o7

Edited by Banished Privateer

On 1/15/2018 at 9:02 AM, Banished Privateer said:

Brytyjczycy płacą po 2000 za sztukę xD Jak chcesz Otto to mogę Ci po taniości załatwiać. 

Co do polskiej nacji i PFK, celowo się nie przywiązywałem i uprzedziłem wszystkich o tym, ale starałem się chłopakom pomagać od serca. Dawałem rady, zabierałem na jakieś PvP do KPR, Mortimera czy też obrony Les Cayes. Chłopaki z HOST to bardzo spoko ludzie, dobra zmiana dla nacji. Co do PFK to dowództwo klanu bardzo ostro podchodzi do wielu kwestii i jest wiele kłótni i dram. Członkiem nie byłem ale na TSie albo z opinii i rozmów wystarczająco się nasłuchałem.

Szczerze mówiąc to w Prusach wkońcu coś się dzieje, jest akcja i PvP. Nie ma kłótni, cisza i spokój - każdy wie co ma robić.

Jak popatrzysz Bart na historię dużych klanów jak SLRN, RUS i kilka innych "legendarnych" klanów, to przeważnie Ci najlepsi gracze i weterani odchodzą na rzecz PvP. Zarówno SLRN i RUS liderzy klanu opuścili, ten od RUS grywa teraz z RUBLI/BF, a ten od SLRN to może kojarzysz Shrouded, u piratów latał samotnie. Ja sam częściowo zrzekłem się AHOY kiedy klan był w swojej szczytowej formie. Nie zmienia to faktu, że utrzymuję z nimi dobre kontakty, bo chłopaki dalej sobie grają i nie mają mi niczego za złe, bo rozumieją moje decyzje. Obyś to przemyślał i życzę Ci zdrowia :)

@Davos Seasworth Keep up the good management of HOST, if you need anything just hit me up. It was great time sailing with you, Katastrophic and rest of HOSTs o7

Moze czas przeniesc sie do prusakow? Padla nawet dzis fajna nazwa na klan "Szmalcownicy" :D 

Sorry nie moglem sie powstrzymac przed publikacji bo wiem ze nikt inny by tego nie zamiescil. 

Dzieki za dobre slowo i rowniez zycze powodzenia!

To ktoś jeszcze gra w tą grę? 

PS: pisze się commonwealth nie commonwelath. 

Edited by Otto Kohl

8 hours ago, Nicole Dulay said:

Wróciłeś?

Bo mnie nie było od kilku miesięcy i nie wiem co się w ogóle dzieje 😄

No ciagnie na stare smieci:)

Dajcie sobie lepiej spokój zarówno z Polską jak i z całym NA. Nie macie szans odbudować nacji ani utrzymać terytoriów bo straciliście wszystkich dobrych graczy. No chyba, że zadowala was siedzenie gdzieś w zadupiu mapy PvE i proszenie się byście nikomu nie podpadli. A jak ktoś się uprze to rozjedzie was tak czy inaczej, bo nie potraficie ani PvP ani RvR. "Hardcorowe" nacje są dla zorganizowanych grup graczy z odpowiednim skillem jak np. Prusy czy Rosja (klany BF, ALOHA itp.).

W obecnym stadium gra w pewnym momencie jest nudna w chuj. RoE ssie, pvp zony to gankfest a devsi chyba 3 miesiąc już przekładają datę patcha, który nomen omen gówno da bo tylko UI. RvR ani utrzymanie portów nie ma żadnego sensu, no chyba że mówimy o Cartagena de Indianas lub innym porcie dla upgreadów. Ogólnie mówiąc nuda jak flaki z olejem.

Edited by Otto Kohl
  • Like 1

11 hours ago, OjK said:

@Otto Kohl To po chuj grasz?

A ty po co piszesz?

Otto to optymista, który jeszcze wierzy w to, że z tego coś będzie :)

• Like 1

14 hours ago, OjK said:

@Otto Kohl To po chuj grasz?

Nie gram od prawie 2 miesięcy. Forum śledzę regularnie z coraz mniejszą nadzieją, że ta gra kiedykolwiek będzie wydana.

Edited by Otto Kohl

21 minutes ago, Otto Kohl said:

Nie gram od prawie 2 miesięcy. Forum śledzę regularnie z coraz mniejszą nadzieją, że ta gra kiedykolwiek będzie wydana.

Też zaglądam regularnie ale już się nie łudzę tbh. Devsi nie wyciągają żadnych wniosków z konstruktywnej krytyki, sensownych propozycji i własnych błędów. Zasłanianie się że to małe studio i jest ich tam kilku mówiąc szczerze zero mnie obchodzi. To ich sprawa i problem, że nie potrafią rozłożyć obowiązków jak należy i zatrudnić dodatkowych pracowników.

Jak porównam tych pseudo developerów do 2 gości robiących Blackwake ( tak wiem, że to nie MMO ) i którzy ogarnęli to w ciągu praktycznie roku to pozostaje mi pokiwać z politowaniem głową. A jak słyszę drzących się tutaj fanbojków to tylko śmiać się chce.

Jak napisałem już z rok temu? Ta gra jest skazana na porażkę właśnie ze względu na beznadziejnych devsów. To praktycznie już jest martwa gra w której siedzą bitterveci i kółka wzajemnej adoracji, które zadowalają się namiastką gry.

A devsi dalej rozmieniają się na drobne :D

Tak czy siak cały czas zaglądam sobie od czasu do czasu żeby popatrzeć co nowego wymyślają i jak się trzyma społeczność.

• Like 3

Devsi tak raz na pół roku strzelą sobie w kolano a jak są jakieś ogromne exploity, to zamiast tego jebanego hotfixa to mówią, że "z wielkim patchem naprawią" i "nie martwcie się, przed wydaniem gry zrobimy wipe'a bo hurr durr exploity". Jak nie mogą jakiegoś pieprzonego exploita naprawić w jeden dzień tylko trzeba kilka miesięcy czekać, to ja nie wróżę świetlanej przyszłości.

Ostatni strzał w kolano padł jak wywalili outlaw battles (bo nie potrafią naprawić exploitów) i jak dodali reinforcement zony. Potem doszedł Determined Defender i koło się zatacza. Reinforcement Zony już kiedyś mieliśmy, Determined Defender kiedyś mieliśmy, Outlaw Battles już kiedyś też mieliśmy i usunęli. Oni tak raz na rok/dwa wrzucą stare rzeczy do gry a potem na nowo usuną. Poczekajcie to dodadzą "Fine Woods" na nowo. Zresztą te nowe jakości statków 5/5 i trimy to też prawie jak stare "złote statki" a trimy to inne wcielenie regionalnych bonusów. 

Edited by Banished Privateer
  • Like 2

Ogólnie kręcą się jak gówno w przeręblu. Szkoda czasu na tą grę, a raczej na tych devsow którzy teraz robią skoki na kasę wydając bezsensowne dlc by tylko wyciągnąć więcej kasy zanim porzuca ten projekt, albo go sprzedadzą, co imho grze by wyszło na dobre. 

8 minutes ago, Otto Kohl said:

Speak like a normal human you baguette! 

red deitsch und los meine alu felgen in ruhe. 

Szczerze mówiąc to póki było z kim grać i co robić jeszcze jakoś to szło. Ale teraz nawet w zorganizowanej grupie zaczęło tak wiać nudą, że ludzie kompletnie odeszli od NA. Grając samemu/czasem z jednym znajomym cholernie ciężko było nam znaleźć jakikolwiek fun z gierki. Większość prób wyrównanej walki +1/-1 statek kończyła się na zmasowanym ganku i kolejnej utracie okrętów jeden po drugim. Rzecz jasna, jeżeli ktoś jest dobrym graczem PvP to może jeszcze mieć z tego zabawę. Dla osób które dopiero zaczynały grę, a przynajmniej pojedynki PVP, ganki i utrata okrętu prawie w każdym starciu szybko odbierała chęć do gry, a zdobycie kolejnego statku nie było też dla nas takie łatwe. Gierka się szybciej znudziła, zanim do końca nauczyliśmy się walki PVP. Wpadam na forum raz na jakiś czas i widzę, że nie ma żadnych dobrych zmian, @Otto Kohl dobrze gada.

To chyba też mówi samo za siebie:

fb947770e2b58f7188f58a190bb930a9.png

Edited by Parchin
  • Like 2

tez zagladam z sentymentem i jednak nadzieja, ze moze jednak. Ale kilka rzutow okiem i juz wiem, ze nakladaja kolejna warstwe farby na to samo gowno. Jak pisaliscie wyzej. Caly czas przemielane sa te same CHUJOWE pomysly, raz dodaja, a raz usuwaja i tak w kolko. OP okrety z DLC to jakas jebana zenada. Juz pewnie bedzie z 2 lata jak pisalem, ze chuj kogo obchodzi ze sa mali. Jest biznes i albo sie go robi, albo pierdoli kocopoly. ehhh komuchy to jednak debile z mentalnoscia ameby, byle by sie nazrec nachlac i zero myslenia perspektywicznego... qfa az sie zagotowalem.

sry

Kazdy ma prawo do wlasnego zdania. To oczywiste. Ze swojej strony dodam jednak ze sam mialem dluga przerwe i co mnie cieszy chlopaki ciagle tu sa, a nasza nacja istnieje (mimo tego ze jest ciagle "pod wiatr") stad moja decyzja zeby mimo marazmu w postepach developerow wrocic do gry i znowu poczuc ten swoisty klimat.

Wraz ze zmianami PFK zostalo przeorganizowane i zmienilo nazwe na ThePrivateers https://www.theprivateers.pl/ 

Zmienilo sie miedzy innymi: dowodzenie w klanie, organizacja oraz kodeks dzialania - wszystko na lepsze. Jesli ktos ze starych graczy chce wrocic albo ogolnie do nas dolaczyc to drzwi sa otwarte. Wiecej informacji o zasadach jakie panuja w nowym klanie na naszej stronie

Mamy teraz nowe cele do osiagniecia oraz przebudowany model ekonomii aby produkowac sprawniej i zawsze miec okrety oraz zapasy materialow do ich uzupelniania.

Niestety przez DLC ze zmiana nacji RvR wydaje sie byc niezbalansowane calkowicie gdyz co jakis czas pojawia sie nacja-zerg. Ostatnio jest to Rosja. Dziwie sie graczom takim jak redii i jego kompania ze widzac co sie dzieje dolaczaja do nacji ktora posiada 50% graczy RvR z serwera i trzy duze dobrze zorganizowane klany RvR/PvP. No ale jak pisalem na wstepie kazdy ma swoje powody...i ambicje...a moze nie? Nie wiem.

Szkoda tylko ze w momencie gdy devsi nie dali narzedzi do zbalansowania RvR (bo DLC ze zmiana nacji najwidoczniej nie odniosl zamierzonych efektow) - gracze sami tego nie zrobia. Coz zerg (w przypadku Naval Action moze nie liczbowy a bardziej skillowy) jest prawie w kazdej grze mmo. 

Nowy patch bedzie niedlugo (niestety nie moge podac okreslonej daty) i troche sie zmieni z tego co wiem...mam nadzieje ze na lepsze.

Do boju 

Commonwealth