Jump to content
Game-Labs Forum
Bart Smith

Polska nacja w grze!

Recommended Posts

6 minutes ago, Banished Privateer said:

Zgadzam się z Tobą że w większości przypadków problemu nie ma. Pojawia się tylko przy nowych klanach bez weteranów. Wtedy jednak występuje i jest dość dotkliwy.

Pamiętam jeszcze czasy gdy w Commonwealth nikt nie miał Cartageny i navy structure. Nie przez to przegyrwaliśmy z Rubli, ale to znacznie utrudniało walkę. Ostatnio miałem okazję doświadczyć suszy ekonomicznej w USA. Nie da się tam budować sensownej floty bez altów. To fakt, nie przypuszczenia.

Zawsze dobrze jest wspierać nowych.

14 minutes ago, Banished Privateer said:

Im dostęp jest prostszy, tym mniejsze znaczenie i cenność mają dobra luksusowe. Wtedy stają się tylko dobrami podstawowymi.

Pod warunkiem że dostęp jest. Lepiej go zagwarantować na podstawowym minimum, nawet za wysoką cenę.

Amerykanie przez wiele miesięcy opływali w rzadkich drewnach, szczególnie WO i LO. Pamiętam grając za GB, to była dopiero "susza". Ale kto szuka, ten nie błądzi, raz że skupywaliśmy WO i Live Oak pływając konwojami do Chaleston i spowrotem do Belize, to dodatkowo jako najważniejszy cel nacji zostało obrane przejęcie Apalachicola, San Marcos, San Jose, Hitten Hatcha i Las Sabinas. Popyt zmusił nację do akcji, organizacji i podboju w RvR. Wielu z nas pływało na Caguarian i dawało radę, niektórzy skupywali wo i live oak zza granicy handlując z innymi graczami i klanami.

W USA nie ma teraz żadnej suszy, San Augustin jest nonstop otwarty, macie Harbour Island z teak, do tego Nassau zawsze było otwarte i teraz jest William's Bay. Na wybrzeżu jest dużo portów z live oakiem którego nikt nie kupuje tylko leży w portach po 200 golda... Kto szuka, ten nie błądzi i znajdzie to czego chce... Ale powodów do narzekania zawsze można znaleźć 1000. Zastanawiam się jak tam Twoja wielka przygoda RvR w USA, której poszukiwałeś :) 

Edited by Banished Privateer

1 hour ago, Banished Privateer said:

W USA nie ma teraz żadnej suszy, San Augustin jest nonstop otwarty, macie Harbour Island z teak, do tego Nassau zawsze było otwarte i teraz jest William's Bay.

Tak, teraz USA ma  porty, może zaczną się odbudowywać. Na wczoraj natomiast nie mieli działającej ekonomii. To fakty :) Czy się odbudują? Zobaczymy.

Jasne, wszystko da się zrobić. Moja ekonomia miała i ma się świetnie niezależnie od sytuacji, było tak i gdy nie miałem alta, także podczas austerity. Nie każdy jednak potrafi się ogarnąć. Wolę takich ludzi szkolić lub topić, niż nie mieć przeciwników.

1 hour ago, Banished Privateer said:

Zastanawiam się jak tam Twoja wielka przygoda RvR w USA, której poszukiwałeś :)

Bardzo fajnie, jestem zadowolony z decyzji. Miałem parę ciekawych bitew, te którymi dowodziłem poszły fajnie. Został bym w USA, gdyby nie to że stara MAGA w pewnych kwestiach na mnie polega. Obecnie przenieśliśmy się do piratów.

Dobry materiał. Fajnie, że nadal gracie i stawiacie opór ruskim. :D Gratulacje odbicia Vieques. :)

• Like 1

Dużo osób odeszło z polskiej nacji po przegranych bitwach o Barahonę i Les Cayes, a z tego co mi wiadomo to głównie poszli w stronę GB i prusaków. Podobno jest teraz duży zastrzyk nowych graczy, więc może Commonwealth zyska kolejne porty.

Nie sądzę. Polska ma ten problem, że to tylko jeden klan.

I zgoda, chłopaki ostatnio dostali sporo nowych graczy, ale będąc jedynym Polskim klanem w grze, to nadal za mało aby sensownie o coś walczyć.
Gdyby pojawił się inny aktywny klan, albo liczba graczy uległa podwojeniu, to kto wie, na razie jednak nie ma się za bardzo na co nastawiać.

Edited by OjK

17 hours ago, Parchin said:

Dobry materiał. Fajnie, że nadal gracie i stawiacie opór ruskim. :D Gratulacje odbicia Vieques. :)

Jestem prawie pewien, że Vieques zostało oddane im z łaski ;)

Aż dziwo po tym jake Reversa polski Hercules griefował przez 2 godziny dopóki ten nie kliknął surrender, zresztą wszystko leciało na streamie i każdy widział te chujowe taktyki i griefing.

Edited by Banished Privateer
  • Like 1

Licze na restart polskiej nacji w NA. Pierwszy krok - port widze osiagniety👍. Gdybym tylko mial wiecej czasu na gre bo po wipie nie mam czasu na grind...🤦‍♂️

• Like 1

On 2/3/2019 at 8:34 AM, Nicole Dulay said:

Reszta przeniosła się na inną grę czy po prostu już nikt nie gra w NA?

zdaje sie, że obydwa

Strongu, jakoś tak strasznie patriotyczny się zrobiłeś, przynajmniej na forum, bo w grze jechałeś po kolegach z polskiej nacji aż przykro było czytać. Żyjemy. Niewielu nas zostało, ale jakoś sobie radzimy bez debilnego grindowania.

Plakat.1000.jpg

Edited by Yendash
  • Like 1

On 12/31/2019 at 11:21 AM, Yendash said:

w grze jechałeś po kolegach

no gdzies mi sie tam zdarzylo cos powiedziec co sie komustam nie spodobalo

a teraz jestem w GB bo tam mam wszystkie rzeczy przygotowane po resecie i jest troche ludzi choc nie wszystkich lubie

jakby ktos zabral port ze stocznią to zmienilbym do szwecji albo rosji ale teraz to nie ma co

a poza tym to ja sie nie zrobiłem jakistam tylko mowie to co zawsze w sumie

a na tym forum to sie odezwałem ze 3 razy a nie 300

a poza tym to ja bym w sumie jechał po każdym jak coś zobacze

Edited by Captain2Strong