Jump to content
Game-Labs Forum
Bart Smith

Polska nacja w grze!

Recommended Posts

Witam

Jak zapewne wiecie w najblizszym patchu (obstawiam poniedzialek 16 listopada) na wody Karaibow przyplyna trzy floty kolonialne: rosyjska, pruska i polska. A dokladniej  Commonwealth of Poland - Rzeczpospolita Obojga Narodow. Admin podzielil sie dzis projektem flagi jaki dla nas przygotowali:

joUJyxO.png

Apelujemy do wszystkich polskich graczy i wszystkich polskich gildii o dolaczanie do naszej nacji aby byla on silna, zgrana i samowystarczalna. Panie i Panowie nie mozemy tej szansy zaprzepascic tym razem. Mobilizacja i jednosc to czego teraz potrzebujemy a dawne konflikty,spory i niesnaski winny isc w niepamiec gdy liczy sie dobro Ojczyzny!

Liderow gildii prosimy o kontakt w celu omowienia wspolnych celow, strategii oraz zasad rozwoju nacji. Kontakt na naszym TS: deadecho.pl:9988 

Oto luzne tlumaczenie informacji jakimi podzielil sie admin na forum dzisiaj w tej sprawie:

"Kolonialne floty trzej krajow zaczyna przybywac na wody Karaibow w przyszlym tygodniu. Okreslone miejsce przybycia nie jest jeszcze znane ale plotki glosza ze moze to byc port Shroud Cay. Jest juz wszem i wobec znane iz floty kolonialne nie beda posiadac wlasnych stolic i beda musialy wywalczyc sobie dostep do portu, surowcow i uslug admiralicji. Kapitanowie plywajacy dla obcych nacji beda mieli mozliwosc dolaczenia do nowych flot za pomoca listow (forged papers) ktore beda dostarczone dla wszystkich. Kapitanowie ktorzy chca byc gotowi do zmiany nacji od razu po wprowadzeniu patcha powinni przeniesc swoje okrety, materialy i reszte dobr do wolnych miast (free ports).

Podatek dochodowy pozwolil rzadom na znalezienie uslug holowania okretow. Od nastepnego tygodnia kapitanowie beda mogli wyslac 3 okrety dziennie do wybranych posterunkow (magazynow). Aby zrekompensowac koszt holowania strefy ochronne wokol portow ktorych nie mozna zajac beda zmniejszone aby nie pokrywaly one 70% powierzchni Gornych Antyli."

Strona o naszej nacji: https://polskaflota.wixsite.com/navalactionpolska

Prosimy o rejstracje!

• Like 5

No i pięknie, czyli jednak nie na darmo pisałem na forum posty dotyczące tej nacji podając jakieś fakty historyczne, prywatnych wiadomości do adminów też nie brakło :D Zapewne wielu o to walczyło i mamy to! Super!

Edited by Neith
  • Like 4

6 minutes ago, Neith said:

No i pięknie, czyli jednak nie na darmo pisałem na forum posty dotyczące tej nacji podając jakieś fakty historyczne, prywatnych wiadomości do adminów też nie brakło :D Zapewne wielu o to walczyło i mamy to! Super!

Wracac do grania! Ojczyzna wzywa! 

P.S Neith - nieskromnie powiem iz troche tez do tego sie przyczynilem osobiscie...

• Like 1

Witam i jednocześnie mam prośbę. Czy ktoś mógłby w skrócie opisać jak zmienić nację na nową jedyną słuszną :) nie ponosząc niepotrzebnie zbyt dużych strat. Tak prosto dla osoby która gra dopiero 2 tygodnie.

Z góry dziękuję.

• Like 2

4 minutes ago, Faugh A Ballagh said:

Witam i jednocześnie mam prośbę. Czy ktoś mógłby w skrócie opisać jak zmienić nację na nową jedyną słuszną :) nie ponosząc niepotrzebnie zbyt dużych strat. Tak prosto dla osoby która gra dopiero 2 tygodnie.

Z góry dziękuję.

Jasne - przenies wszystkie okrety i cenne materialy do jednego z freeportow na mapie (musisz miec tam otworzony outpost) i czekaj na patch w poniedzielek - kazdy dostanie forged papers - do zmiany nacji. Wtedy je uzywasz (zmieniansz na Polska nacje) i plyniesz do owego freeportu po swoje dobra i okrety. Wiecej szczegolow podamy jak tylko beda oficjalne notatki do patcha gdzie prawdopodobnie bedzie instrukcja dzialania.

• Like 2

Zaproponowane stopnie dla naszej nacji:

Podchorąży Marynarki
Chorąży Marynarki
Starszy Chorąży Marynarki
Podporucznik Marynarki
Porucznik Marynarki
Kapitan Marynarki
Komandor Podporucznik
Komandor Porucznik
Komandor
Kontradmiral

Jak ktos ma jakies uwagi pisac szybko bo dzis beda zamieszczac stopnie w grze.

• Like 1

11 minutes ago, Bart Smith said:

Jasne - przenies wszystkie okrety i cenne materialy do jednego z freeportow na mapie (musisz miec tam otworzony outpost) i czekaj na patch w poniedzielek - kazdy dostanie forged papers - do zmiany nacji. Wtedy je uzywasz (zmieniansz na Polska nacje) i plyniesz do owego freeportu po swoje dobra i okrety. Wiecej szczegolow podamy jak tylko beda oficjalne notatki do patcha gdzie prawdopodobnie bedzie instrukcja dzialania.

No to pozostaje tylko poczekać na kolejne informacje.

Dzięki za pomoc i stopy wody pod kilem.

• Like 1

Reasumując, jak przeniosę wszystkie okręty oraz materiały np do Hat Island, kliknę " forged papers" i popłynę czymkolwiek do nowego naszego Polskiego portu, to tam będzie wszystko na mnie czekało? Rozumiem też, że lepiej zapakować towar na okrtęty, bo tu w Gustawi mam większą ładowność magazynu a tam będzie podstawowy magazyn.

Mamy nadzieje ze jako polska spolecznosc nie zmarnujemy tej szansy. Wiecej informacji na naszym TS: deadecho.pl:9988

Ponad 30 osob ktore znam zadeklarowalo sie dolaczenie na ten moment wiec jak na 3 dni nie jest zle. Reszte zapraszamy do dyskusji na naszym TS oraz rejestracje na stronie nacji: https://polskaflota.wixsite.com/navalactionpolska

Ja osobiscie odkladam w niepamiec jakiekolwiek wczesniejsze scysje z gry i forum. Od dzis liczy sie ogolne dobro jakim jest zaszczyt plywania pod polska bandera. W nacji jest miejsce dla WSZYSTKICH graczy i WSZYSTKICH polskich i nie tylko gildii...Mam nadzieje iz reszta mysli podobnie i bedziemy w stanie osiagnac cos wspolnie. Wiem ze gra kilkunastu roadakow w innych nacjach i glownie do nich kieruje ten apel.

• Like 1

17 minutes ago, DarekC said:

Reasumując, jak przeniosę wszystkie okręty oraz materiały np do Hat Island, kliknę " forged papers" i popłynę czymkolwiek do nowego naszego Polskiego portu, to tam będzie wszystko na mnie czekało? Rozumiem też, że lepiej zapakować towar na okrtęty, bo tu w Gustawi mam większą ładowność magazynu a tam będzie podstawowy magazyn.

Plan jest taki - przenosisz wszystko co potrzebujesz do magazynu w jednym z wybranych free portow. Po patchu bedzie mozliwosc przerzucania jednego okretu dziennie miedzy outpostami. Wiecej info na naszym TS.

• Like 1

Do pierwszej kłótni.

Nie zakładacie tutaj żadnych zasad jak miałoby to działać ani nic.

Z całym szacunkiem Bart ale wyjście polskiej nacji niewiele zmieni, a wręcz może się okazać że jest tak ciężko, że ludzie zaczną zaraz uciekać gdzieś gdzie jest łatwiej.

Po za tym NA na tą chwilę nie ma praktycznie nic do zaoferowania. NAL jak wyjdzie to przynajmniej może będzie można się postrzelać bez większych problemów, ale patrząc na doświadczenie GL i tak będzie kupa więc się nie nastawiam.

A póki co w grze zostali sami fanboye i diehardzi. Dzielenie tej garstki na jeszcze mniejsze grupki napewno! pomoże grze. Uhum.

• Like 1

1 hour ago, Leku said:

Do pierwszej kłótni.

Nie zakładacie tutaj żadnych zasad jak miałoby to działać ani nic.

Z całym szacunkiem Bart ale wyjście polskiej nacji niewiele zmieni, a wręcz może się okazać że jest tak ciężko, że ludzie zaczną zaraz uciekać gdzieś gdzie jest łatwiej.

Po za tym NA na tą chwilę nie ma praktycznie nic do zaoferowania. NAL jak wyjdzie to przynajmniej może będzie można się postrzelać bez większych problemów, ale patrząc na doświadczenie GL i tak będzie kupa więc się nie nastawiam.

A póki co w grze zostali sami fanboye i diehardzi. Dzielenie tej garstki na jeszcze mniejsze grupki napewno! pomoże grze. Uhum.

Z calym szacunkiem Leku ale mamy juz okolo 30 osob chetnych. Dwie grupki graczy ktorzy grali piratami dolaczaja do Nas i sa  juz na naszym TS  w celu organizacji calego projektu. Domyslam sie i paru to potwierdzilo ze dla nich od teraz liczyc sie bedzie plywanie pod polska flaga i kilkunastu graczy mniej aktywnych okreslio sie ze jak tak sie stanie to wracaja do gry ze wymienie tu: Neitha, e1mo na przyklad. Kiedy ostatnio sie logowales ze powielasz teorie ze gra nie ma wiele do zaoferowania? Mamy caly czas fajne PB a jak ktos naprawde chce to plynie pod Tortuge czy Moritimer Town i ma pvp. Co do zasad - po co cos zakladac skoro nie wiemy jakie beda przetasowania w populacjach innych nacji. Dopoki tego sie nie dowiemy nie ma sensu planowac miejsc gdzie zalozymy kolonie. Moja rada: poczekaj tydzien moze dwa i zaloguj sie, wtedy wyraz swoja opinie czy jest kupa czy nie.

• Like 2

12 minutes ago, Bart Smith said:

Z calym szacunkiem Leku ale mamy juz okolo 30 osob chetnych. Dwie grupki graczy ktorzy grali piratami dolaczaja do Nas i sa  juz na naszym TS  w celu organizacji calego projektu. Kiedy ostatnio sie logowales ze powielasz teorie ze gra nie ma wiele do zaoferowania? Mamy caly czas fajne PB a jak ktos naprawde chce to plynie pod Tortuge czy Moritimer Town i ma pvp. Co do zasad - po co cos zakladac skoro nie wiemy jakie beda przetasowania w populacjach innych nacji. Dopoki tego sie nie dowiemy nie ma sensu planowac miesjac gdzie zalozymy kolonie. Moja rada: poczekaj tydzien moze dwa i zaloguj sie, wtedy wyraz swoja opinie czy jest kupa czy nie.

Bart, jak wcześniej wspomniałem, nie mam nic przeciwko powstaniu polskiej nacji i z całego serca życzę powodzenia, niemniej coś sprostuje. My, szwedzka flota RvR, mamy fajne PB i to też raz na kilka dni, gdzie fajne znaczy, że portu broni 25 graczy. Reszta twoich klanowiczów poza tobą i może dwoma innymi przypadkami ich nie ma, bo na nie nie przychodzili i nie przychodzą. Trochę podcinam skrzydła, niemniej nie lubię niedomówień. Kolejna sprawa co do fajnych PvP pod tortugą i Mortimerem, to też nie jest takie różowe. Przykładowo wczoraj spędziliśmy 2/3h jako 5-7 szwedzkich graczy szukających PvP pod KPR i MT. Walkę dostało dwóch z nas i to też po długim oczekiwaniu.

Niemniej życzę powodzenia i mam nadzieje, że piraci którzy do was dołączyli pomogą trochę w poprawie umiejętności co poniektórych graczy i że Polska jako nacja w grze nie zginie zapomniana przez społeczność po miesiącu, a tego się najbardziej obawiam.

Edited by Mikocen

18 minutes ago, Mikocen said:

Bart, jak wcześniej wspomniałem, nie mam nic przeciwko powstaniu polskiej nacji i z całego serca życzę powodzenia, niemniej coś sprostuje. My, szwedzka flota RvR, mamy fajne PB i to też raz na kilka dni, gdzie fajne znaczy, że portu broni 25 graczy. Reszta twoich klanowiczów poza tobą i może dwoma innymi przypadkami ich nie ma, bo na nie nie przychodzili i nie przychodzą. Trochę podcinam skrzydła, niemniej nie lubię niedomówień. Kolejna sprawa co do fajnych PvP pod tortugą i Mortimerem, to też nie jest takie różowe. Przykładowo wczoraj spędziliśmy 2/3h jako 5-7 szwedzkich graczy szukających PvP pod KPR i MT. Walkę dostało dwóch z nas i to też po długim oczekiwaniu.

Niemniej życzę powodzenia i mam nadzieje, że piraci którzy do was dołączyli pomogą trochę w poprawie umiejętności co poniektórych graczy i że Polska jako nacja w grze nie zginie zapomniana przez społeczność po miesiącu.

Dla tych ktorzy narzekaja ze nie ma PvP - polska nacja bedzie idealnym celem dla graczy pvp i pewnie nie bedziemy musieli dlugo plywac z naszych portow aby miec walke. Mikocen skoro nie masz nic przeciwko powstaniu nacji to czemu ciagle atakujesz PFK. Dla nas nacja ma znaczenie wieksze niz klan, latwe zwyciestwa i wlasne ego. Zdecydowaliscie(nie jestem pewien czy to byla Ghosta decyzja tez) sie opusic klan z wlasnych powodow, my ta decyzje uszanowalismy i niech tak pozostanie. Chemy cos stworzyc dla polskiej spolecznosci a juz rzuca sie na klody pod nogi...Nie chce sie wdawac w ta dyskusje i bedziemy robic swoje. Mamy nadzieje ze jest nas na tylu ze podolamy wyzwaniu i bedziemy mieli przy tym kupe satysfakcji i zabawy w grze. Dla kazdego bedzie miejsce w polskiej nacji. Rejestrujcie sie na : https://polskaflota.wixsite.com/navalactionpolska jezeli planujecie dolaczyc do polskiej nacji.

• Like 1

13 minutes ago, Bart Smith said:

Dla tych ktorzy narzekaja ze nie ma PvP - polska nacja bedzie idealnym celem dla graczy pvp i pewnie nie bedziemy musieli dlugo plywac z naszych portow ab miec walke. Mikocen skoro nie masz nic przeciwko powstaniu nacji to czemu ciagle atakujesz PFK. Dla nas nacja ma znaczenie wieksze niz klan i wlasne ego. Zdecydowaliscie(nie jestem pewien czy to byla Ghosta decyzja tez) sie opusic klan z wlasnych powodow, my ta decyzje uszanowalismy i niech tak pozostanie. Chemy cos stworzyc dla polskiej spolecznosci a juz rzuca sie na klody pod nogi...Nie chce sie wdawac w ta dyskusje i bedziemy robic swoje. Mamy nadzieje ze jest nas na tylu ze podolamy wyzwaniu i bedziemy mieli przy tym kupe satysfakcji i zabawy w grze.

Bart, wytknięcie największych słabości nie jest rzucaniem kłód pod nogi. Może właśnie ktoś powinien to zrobić, by ta nacja wypadła jak najlepiej. Opuściłem (Ghost sobie Ghostem, nasze odejście trzeba rozdzielić na dwa różne powody) klan ze względu na brak pracy nad tymi słabościami, ze względu na cholerną pasywność pomimo pięknych okrzyków jakim to dużym klanem PFK jest. (zapomniałem dorzucić, że przecież jeszcze jest ten powód iż nie dostałem le grosa. Przecież wszyscy wiedzą, że to przez to uciekłem! : - ) ) Teraz macie nacje do ogarnięcia, miejsce które chcecie (o ile dobrze rozumiem) przygotować jak najlepiej i przyjaźnie dla każdego polaka grającego w NA, a to niestety będzie kosztowało wysiłek i pracę, nawet jeżeli to tylko gra. Tutaj potrzeba organizacji floty, dowódcy (chociaż to już raczej macie) i wyjścia z błędnego założenia, że ktoś gra od iluś tam lat, więc jest wyskillowanym weteranem (chociaż może z tego założenia część graczy już wyszła, PFK opuściłem relatywnie dawno). Potrzeba zorganizowania na podłożu ekonomicznym i bitewnym no albo "fajna i miła" nacja zmieni się w serię porażek, a z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość ludzi bawi się lepiej wygrywając. I tak dla porównania, kłodą pod nogi byłoby rajdowanie was po starcie, "bo was nie lubię". 

Edited by Mikocen

1 hour ago, Leku said:

, ale patrząc na doświadczenie GL i tak będzie kupa więc się nie nastawiam.

No to z tym nastawieniem żadnej gry nie dotykaj, niezależnie jakiej firmy :D. Akurat GL jakieś doświadczenie w tworzeniu gier posiada, wystarczy spojrzeć na "Ultimate General"

Problemem NA są powolne prace czy wręcz cofanie się momentami w rozwoju w pewnych kwestiach. Nie zmienia to jednak faktu że prace idą cały czas do przodu, powoli i mozolnie ale jednak.

Czy commonwealth coś zmieni ?

TAK i NIE 

Z jednej strony to jakaś motywacja dla starych graczy żeby wrócić i razem z innymi stworzyć własny działający kraj od podstaw. Początki pewno będą serią porażek, pewnie kilka razy stracicie wszystkie porty ale jakoś trzeba się uczyć. Kwestią kluczową żeby gracze się nie poddali bo w nowych nacjach ciężko będzie robić PvE, które tak większość kocha i namiętnie robi.

Czemu nie zmieni nic w samej grze ?

Ponieważ OW nadal nic nie oferuje poza PB, a pływanie po nim jest wolne i nudne. Już bardziej bym widział w NA widok z lotu ptaka jak w starych Piratach

sidmeier_pirates2005-003.jpg

3 hours ago, GhastlyGhost said:

No to z tym nastawieniem żadnej gry nie dotykaj, niezależnie jakiej firmy :D. Akurat GL jakieś doświadczenie w tworzeniu gier posiada, wystarczy spojrzeć na "Ultimate General"

Dokładnie tak, z tego co widzę to niektórzy narzekają, bo lubią narzekać a na coś muszą. Nie ważne jak gra byłaby zajebista to narzekaliby, tam ten przycisk bym dał w innym miejscu, tu muzyka za głośno...

3 hours ago, GhastlyGhost said:

Już bardziej bym widział w NA widok z lotu ptaka jak w starych Piratach

To by nie wypaliło. Nie wyobrażam sobie walczyć w jakiejś bitwie czy PB, tu fajna grafika 3D, wychodzisz na OW i widok jak z Piratów z Karaibów czy innych Sid Meier's Pirates z 2004 roku. Tym bardziej że to ponoć jest symulator.

Wyladowalismy na poludniu Haiti. Celem port Barahona. Czekamy na reszte polskich kapitanow w tym rejonie abysmy wspolnie mogli ruszyc z dalszym podbojem pobliskich portow.

• Like 1

Jeżeli Polska flota będzie potrzebowała wsparcia w przyszłych podbojach, oddział doborowych najemców, kaprów, korsarzy i wszelakiej maści kapitanów pływających pod czarną banderą ALOHY za odpowiednią opłatą zapewni bezpieczeństwo na flankach, eskortę, tudzież natarcie na wrogie statki.

Na liście naszych sukcesów mamy przykładowo zatopienie 14 statków US oraz duńskich nacierających na brytyjski port Apalachicola (12 Was, Victory, L'Ocean zatopione/przechwycone). Brytyjski gubernator portu sowicie zapłacił za dobrze wykonane zadanie. 

Myślałem, że raczej będzie zainteresowani trynidadem lub zatoką meksykańską gdzie zdecydowanie łatwiej będzie o start na początku ...

No ale widzę idziecie na całego. Pytanie czy nie lepiej byłoby mierzyć siły na zamiary. Wiem, że duńczycy są teraz mocno osłabiona nacją, bo z tego co widzę dużo rosjan ich opuściło ale czas pokaże czy to mądry wybór :)