Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Bart Smith

Bitwy o porty - opisy walk

Recommended Posts

Witam

Zakladam temat na temat port bitew. Zamieszczajcie tu swoje opisy bitew wraz ze screenshotami. Przypominam o kulturze wypowiedzi. Dziekuje i zapraszam do dyskusji.

Jeżeli kogoś to interesuje to mogę ponagrywać bitwy z widoku holendrów i powrzucać na yt :)

Ostatnie 2 tygodnie byłem na bakier troszkę z czasem, ale teraz powinienem mieć czas wieczorkiem na jedną lub dwie bitwy.

Ktoś zainteresowany?

• Like 1

Jeżeli kogoś to interesuje to mogę ponagrywać bitwy z widoku holendrów i powrzucać na yt :)

Ostatnie 2 tygodnie byłem na bakier troszkę z czasem, ale teraz powinienem mieć czas wieczorkiem na jedną lub dwie bitwy.

Ktoś zainteresowany?

Oczywiscie zapomnialem o filmikach. Zamieszczac tego nigdy nie za malo a i mozna sie czegos nauczyc na cudzych bledach.

Ktoś przed PB o Maracaibo wpadł na genialny pomysł żeby wyjść fregatami uzbrojonym w fireship fitting i przejąć nadciągającą duńską flotę. Tak też uczyniliśmy i oto efekty :) :

• Like 2

Odbicie Rio de la Hacha (14.09.2016), czyli Last Man Standing

Bitwa rozpoczęła małym zgrzytem, był moment zwątpienia (bitwę wygraliśmy 2 minuty przed końcem czasu), ale wszystko dobrze się skończyło (dla nas :D).

Oh. Elmo mnie uprzedził :)
Ale i tak wrzucam jak obiecałem

Końcówka całkiem wesoła i bitwa wygrana o włos :)

Odbicie Santa Marty (15.09.2016), czyli Jak Zbordować Wieżę

Podczas odbijania Santa Marty nie działo się absolutnie nic ciekawego, więc powyższy filmik można traktować jako poradnik pt.:

"Jak poprawnie podpłynąć i zbordować wieżę"

:P

Elmo, masz zabawny styl gry z pokladu: ]

I strasznie nieefektywnie boardujesz: ] hehehehehehehehehe.

po pierwsze Atak

·         Very Effective vs “Musket Volley”, “Fire Grenades”, “Brace”

wiec nie wiem dlaczego boisz sie atakowac na granaty,

dwa, jesli npc wykona akcje w 7-8 sekundzie przed koncem, mozesz od razu atakowac, zachowasz mase prepa, a npc i tak juz nie zmieni rozkazu.

zajebista bitwa wam sie trafila w Rio: ]

gratki

Edited by Rychu Karas

Elmo, masz zabawny styl gry z pokladu: ]

I strasznie nieefektywnie boardujesz: ] hehehehehehehehehe.

po pierwsze Atak

·         Very Effective vs “Musket Volley”, “Fire Grenades”, “Brace”

wiec nie wiem dlaczego boisz sie atakowac na granaty,

dwa, jesli npc wykona akcje w 7-8 sekundzie przed koncem, mozesz od razu atakowac, zachowasz mase prepa, a npc i tak juz nie zmieni rozkazu.

zajebista bitwa wam sie trafila w Rio: ]

gratki

Zbordowałem naprawdę wielu NPCów i to, że Atak na Granty jest "Very Effective" to za przeproszeniem... nieprawda ;) (zwłaszcza, jak w czasie PB nie masz modułów do bordowania).

Druga sprawa to to, że NPC potrafi wykonać akcje nawet 2-3 sekundy przed końcem. 

Zresztą co ja ci będę pisał, po prostu ci to pokaże (patrz 8:29) :

BTW. Czemu uważasz, że mój styl gry jest zabawny :huh: . Lubie grać z pokładu bo jest to dla mnie fajniejsze oraz efektywniejsze (być może także efektowniejsze :P) i nie mam problemu ze sterowaniem okrętem z jego poziomu (tzn. pokładu), poza tym w przeciwieństwie do wielu innych graczy intensywnie korzystam z mapy ^_^ .

Elmo oczywiscie, ze npc potrafi wykonac akcje nawet w ostatniej sekundzie. ALE zauwaz, ze jesli robi ja zrobi w 7-8 sekundzie to nie bedzie mogl wykonac kolejnej w danej rundzie bo czas mu sie skonczy. Czyli npc robi np granaty w 8, ty od razu atak. to on juz nie zmieni. bo musi odczekac 7 sekund i w zerowej dopiero moglby zmienic, ale jej juz nie ma tylko wykonuje sie akcja. hehe poza tym moment na ktory wskazales, wyraznie pokazal ze atak na granaty jest bardzo skuteczny. 400 chlopa padlo na 1 hita: ]. fakt, ze wiaze sie to z delikatnie wiekszymi stratami.

Jak sie mecze w farme NPC, to np atak po ktorym zostaje mniej niz 100 chlopa zostawiam dalej na ataku, bo nawet jesli ncp wlaczy defa, to przy takiej dysproporcji def ten i tak nie dziala.

Fakt faktem, ze ja atakujac santi tez trace okolo 250chlopkow, jedyny moj zysk to kilka mniej tur, a wiec szybciej.

kolejna sprawa, ale o tym juz rozmawialismy. hehe tak zwana roznica stylow. To podejscie do rageboardingu.

Ty robisz petle nad przeciwnikiem, co wymaga 8min. Za to masz pewnie 100% skutecznosc metody.

Ja sie wbijam w bok, jak NPC przeplywa nademna i go od razu wpycham pod wiatr. okolo 3-4min i na koniec zazwyczaj sadze salwe aby zaliczylo mi killa.

Jedyna wada, ze moj sposob nie zawsze jest udaje. Trzeba bardzo dobrze wbic sie w tempo i trafic w srodek burty podczas uderzenia, Za szybko, NPC potrafi sie odbic, za pozno. to sie zeslizniesz i NPC przejdzie Ci przez wiatr.

Schamat: ]

3yNCU1j.png

EDIT, aye aye captain Elmo: ]

Edited by Rychu Karas

Ostatni wpis żeby offtopa nie robić (jak ktoś ma ochotę, to może zrobić osobny temat o boardowaniu).

Różnica między twoim boardowaniem Karas i moim jest taka, że ty robisz tzw. rageboarding, a ja po prostu zwyczajny boarding. Mi zależy na tym, aby zachować jak najwięcej załogi (zwłaszcza na PB), a tobie na tym żeby jak najszybciej zdobyć okręt/statek.

I tak zamykam wątek, koniec, nie ma, już zamknięte :ph34r:. Wracamy do PB.

Taka ot sobie obrona Santa Marty z przed trzech dni. Hiszpanie próbowali zdobyć port za pomocą drugich i trzecich rat, na szczęście bez problemu ich odparliśmy. Bitwa polegała mniej więcej na zabawie w kotka i myszkę :) .

Obrona Santa Marty (19.09.2016), czyli Biegnij, Hiszpanio, Biegnij!

GJ w obronie portu. Osobiscie port bitwy mnie juz znudzily troche - czekam na ich usprawnienia w tym lad i nowe fortyfikacje co bedzie wymagalo podejscia bardziej taktycznego dodatkowo bedzie z tego co pamietam limit BR co zmusi do urozmaicenia floty na bitwy a nie spamowania zestawem Consti/Inger badz Vicky/Santi - po to mamy w grze tyle okretow zeby plywac 3-4? To musi ulec zmianie tak samo jak generowanie wrogosci kolo portow i limit port bitew na jedna nacje w ciagu jednego dnia moga pomoc i urozmaicic gra a takze zmusic graczy do wiekszej wspolpracy. Obecnie PB to ciagle to samo: najpierw lomot po zaglach a pozniej "chaos brawl" 

Ja obecnie do resetu tez mam w powazaniu PBki: ], no moze za wyjatkiem "Mariopolu"

Masz na myśli "Mariocaibo" :P . A tak na poważnie, ja lubię PB na pierwszych ratach, na czwartych i szóstych jakoś mnie nie bawią  :unsure: .

Fajnie zawsze poogladać jakies bitwy :) Jakoś z pół roku juz nie gram, ale śledze wątek i wyczekuje aż gra będzie troszke bardziej przemyślana/dopracowana, ale bitwy jak zawsze zajebiste :).

PS: Emo, mam takie lekkie wrazenie ze tak strzelałeś z "dupy", tyle miss shotów :(. Kazda kula sie liczy :P

Fajnie zawsze poogladać jakies bitwy :) Jakoś z pół roku juz nie gram, ale śledze wątek i wyczekuje aż gra będzie troszke bardziej przemyślana/dopracowana, ale bitwy jak zawsze zajebiste :).

PS: Emo, mam takie lekkie wrazenie ze tak strzelałeś z "dupy", tyle miss shotów :(. Kazda kula sie liczy :P

Po prostu moja załoga leci w kulki  :P  .

PS: Nie Emo, tylko e1mo, albo ew. elmo. W moim nicku nigdy nie było dużej litery, no i watro też pamiętać o tym "1" ;) .

• Like 1

Bardziej raport liczbowy niz opis walki - pojawilem sie w Little Harbour po drodze mnie gankowalo paru jankesow i brytow ale im nie wychodzilo. Wszedlem do bitwy z nadziejami na jakis fun a tu zonk:

Nawet nie ruszyli tylko z mortarow do wiezy walili...

8Lbyfjq.jpg

Plus zerg przed portem okolo 20+. Jankesi zdobeda pol mapy bo nie bedzie mial kto z nimi walczyc o tej porze  :lol:

Edited by Fred Perry