Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Shavier

Aktualności - opinie i komentarze

Recommended Posts

W sumie to skąd informacja, że dojdą nowe nacje (bądź nacja)? Ja w tym poście widzę "tajemniczy" tekst ala fabularny i nie za dużo więcej. Reszta to chyba raczej domysły, no albo coś przeoczyłem :/

1 hour ago, Mikocen said:

W sumie to skąd informacja, że dojdą nowe nacje (bądź nacja)? Ja w tym poście widzę "tajemniczy" tekst ala fabularny i nie za dużo więcej. Reszta to chyba raczej domysły, no albo coś przeoczyłem :/

Ostatnie zdanie chyba wiele mowi na ten temat: raczej nie bedzie konca swiata bardziej powstana nowe kolonie. Tak to wyglada raczej. Mnie zawsze sie ta idea podobala - wiecej nacji, wiecej intryg, sojuszy i zdrad - ogolnie ciekawszy OW. Fajnie jest wygrywac (jak my w Szwecji aktualnie) z kazdym ale to jedna strona medalu. Moze to jest dobra droga rozwoju aby uniknac "zergu" ktory juz mielismy pare razy w NA w postaci roznych nacji/klanow. 

Just now, Otto Kohl said:

Ekstra, jeszcze wiecej bezuzytecznych portow i pływania afk dla 500 graczy.

Otto skad wiesz czy po premierze NA i NAL populacja nie skoczy wyraznie? To co planuja devsi ma dzialac docelowo w grze z wieksza populacja a nie zadawalac znudzonych kilkunastu testerow;) Zawsze jest NAL jako alternatywa jezeli nic poza walka cie nie interesuje albo masz ograniczony czas na granie.

Nie widzę żadnej motywacji w banderze. Dla mnie zawsze motywacją było topienie wrogich statków i ktoś się zgodzi, a ktoś nie, ale tej grze brakuje powodów do zabijania graczy, albo raczej okazji do ich topienia, a nie flag, nacji, nowych surowców, dodatkowych misji i innych takich. : - )

• Like 2

No widzisz jedni widza drudzy nie. Zobaczymy ilu bedzie tych pierwszych (jezeli devsi zrobia to o czym mowia). A ze grze brakuje duzo to kazdy wie. Jednak osobiscie nie rozumiem takiej postawy - mozemy miec swoja nacje (co jest dostepne tylko w kilku grach na przestrzeni dziejow...) to zawsze znajda sie malkontenci. Mnie osobiscie na pewno zmotywuje to do spedzania w grze wiecej ilosci czasu (w miare mozliwosci)... 

Zrozummy się dobrze, to nie tak, że nowe nacje, opcje tworzenia ich czy inne takie mi przeszkadzają. Po prostu nie stawiam ich na priorytecie, bo wolę się pobić z kimś pod jakimkolwiek tagiem czy banderą aniżeli się nudzić pod własnym/własną.

Edited by Mikocen
  • Like 1

1 hour ago, Mikocen said:

Zrozummy się dobrze, to nie tak, że nowe nacje, opcje tworzenia ich czy inne takie mi przeszkadzają. Po prostu nie stawiam ich na priorytecie, bo wolę się pobić z kimś pod jakimkolwiek tagiem czy banderą aniżeli się nudzić pod własnym/własną.

W pelni zrozumiane. Dla nas w PFK po dzisiejszej dyskusji na TS plywanie pod wlasna flaga doda smaczku i wstepnie wiekszosc ludzi bylaby zainteresowana mimo tego ze ma to byc tzw. hardcore mode. I trzeba tez mierzyc sily na zamiary - wiadomo ze nigdy nie bedziemy jakas liczaca sie nacja ale to nie przeszkadzaloby w pvp i PB dosyc czesto tak mysle. Kto wie moze nie tylko polacy chcieliby  zagrac pod nasza flaga a i moze wielu polskich graczy z innych nacji ze swoimi klanami...bez watpienia dla kazdego chetnego znajdzie sie miejsce :D

11 hours ago, Mikocen said:

Nie widzę żadnej motywacji w banderze. Dla mnie zawsze motywacją było topienie wrogich statków i ktoś się zgodzi, a ktoś nie, ale tej grze brakuje powodów do zabijania graczy, albo raczej okazji do ich topienia, a nie flag, nacji, nowych surowców, dodatkowych misji i innych takich. : - )

To nie jest tez tak do konca. Bo wiecej tego typu "dupereli" to wiecej chetnych do grania, a co za tym idzie. wiecej potencjalnych targetow. Latwiej byloby cos dla siebie wylowic z 2000 graczy online, niz z 300-500.

Choc osobiscie nie widze, jak by to mialo pomoc fatalnej kondycji gry. Devsi nie maja pojecia co z tym gniotem zrobic. Widac to jak na dloni. Nie maja celu, dlatego miotaja sie brnac w coraz to bardziej bzdurne pomysly. To nawet nie chodzi o gonienie kroliczka, bo w tej grze go nawet nie ma. Przynajmniej ja go nie widze juz od bardzo dawna.

Na NAL moze i poczekam, trudno. Nie nudze sie w miedzy czasie, choc nie ukrywam ze czasem palnalbym sobie rake: ]. Ale jak tylko pomysle o tym wszystkim wokol ile to zachodu... nie... poczekam jednak na NAL.

• Like 1

Jeśli nie interesuje cię RvR to nie masz czego szukać w tej grze w chwili obecnej. Ja też przestałem grać, czas marnowany na poszukiwanie fajnej bitwy jest po prostu nieadekwatny do przyjemności płynącej z PvP. Żadne flagi czy inne gówna tego nie zmienia, sam system jest zjebany i żadne kosmetyczne dodatki tego nie zmienią.

• Like 1

40 minutes ago, Otto Kohl said:

Jeśli nie interesuje cię RvR to nie masz czego szukać w tej grze w chwili obecnej. Ja też przestałem grać, czas marnowany na poszukiwanie fajnej bitwy jest po prostu nieadekwatny do przyjemności płynącej z PvP. Żadne flagi czy inne gówna tego nie zmienia, sam system jest zjebany i żadne kosmetyczne dodatki tego nie zmienią.

Nie wiem ile już nie gram. Wróciłem na chwilę po wipe i przeniesieniu do szwecji. Niestety szybko okazało się żę devsi jak się do swojej pracy nie nadawali tak dalej się nie nadają. Gra jak była rakowiskiem tak dalej została. Niby część już naprawili, ale sorry ludzie którzy robią grę od x lat i podobno grają we własny produkt, jak nie są w stanie przewidzieć tak podstawowych problemów to poprostu się nie nadają.

Bardzo chętnie wziąłem udział w bitewkach o porty. Ale zdecydowanie dużo więcej frajdy dawało mi polowanie i jakaś w miarę wyrównana bitka. Niestety zmiany w mechanice doprowadziły w 99% walk do gankowania albo bycia gankowanym. Ewentualnie jak już udało ci się doprowadzić do jakiejś fajnej bitki to po wyjściu czekała brygada misia koralgola z bejsbolami.

Dla mnie ta gra to wrak, który już jest mocno pod wodą. Nic tego nie uratuje patrząc na to co robią devsi.

A NAL ma jakiejś tam szanse zaistnieć. Ale też wątpię aby szał był.

• Like 2

No ja jeszcze z tego wraku nie wysiadłem i jak na to patrzę, to chwilę się jeszcze potopię. Jeszcze idzie znaleźć bitkę, a to w tej grze jest moja ulubiona część.

7 hours ago, Rychu Karas said:

To nie jest tez tak do konca. Bo wiecej tego typu "dupereli" to wiecej chetnych do grania, a co za tym idzie. wiecej potencjalnych targetow. Latwiej byloby cos dla siebie wylowic z 2000 graczy online, niz z 300-500.

Choc osobiscie nie widze, jak by to mialo pomoc fatalnej kondycji gry. Devsi nie maja pojecia co z tym gniotem zrobic. Widac to jak na dloni. Nie maja celu, dlatego miotaja sie brnac w coraz to bardziej bzdurne pomysly. To nawet nie chodzi o gonienie kroliczka, bo w tej grze go nawet nie ma. Przynajmniej ja go nie widze juz od bardzo dawna.

Na NAL moze i poczekam, trudno. Nie nudze sie w miedzy czasie, choc nie ukrywam ze czasem palnalbym sobie rake: ]. Ale jak tylko pomysle o tym wszystkim wokol ile to zachodu... nie... poczekam jednak na NAL.

Nie zgodzę się w pełni. Właśnie te duperele odpowiadają za skoki aktywności graczy, ale brak stabilnego szkieletu jakim jest content sprawia, że te skoki są tylko skokami. Duperele zwabiające graczy są elementem wykończenia gry, nie budowy od podstaw.

Swoją drogą, wczoraj usiadłem sobie na spokojnie i zacząłem analizować nacje do których mógłbym się przenieść żeby powalczyć z tą w której obecnie jestem, czyli ze szwedami. Tak myśląc doszedłem do wniosku, że w tej kochanej społeczności brakuje takiej zdrowej woli walki. Do głowy nie przyszła mi żadna nacja zdolna wystawić te 25 statków portbitewnych z jakimś pomysłem na siebie. Możliwe, że się mylę, bo przecież nie znam od środka każdej nacji, ale z tego co do mnie dociera z forum i pól bitew, oraz z tego jak klany próbują migrować do floty szwedzkiej oraz jak uciekają z nacji pokonanych kilka razy, chociaż wciąż liczebnych (czyt. Brytyjczycy) wysunął mi się wniosek w którym istnieje jedna flota określana tym pięknym mianem "swerg" (nie wiem od kiedy 40 graczy na portbitwe (w tym nie zawsze, a jak frekwencja dopisze) to takie zalanie przeciwnika. Dziwne czasy nastały), a pozostałe chowają się po kątach kłócąc między sobą. Gracze, którzy nieraz produkują się na forum o tym jak pvp i rvr nie żyją, w chwili gdy dostają je na tacy uciekają z podkulonym ogonem gdzie indziej. Aż mi się przykro robi, bo naszą flotką zaczynamy pływać już po całej mapie szukając kolejnych okazji do portbitew (a każde takie przepłynięcie pierwszymi ratami pożera czas) tylko po to, by gracze oburzyli się za to, że ktoś ich atakuje i jakie to niedopuszczalne, szwedzi bardzo źli. Z takim nastawieniem nie widzę opcji żeby sobie miło pograć, a przedstawia je bardzo duża część naszej małej społeczności :/

Dajcie znać jak macie ochotę na równa bitwe, 4v4, 5v5, chętnie przyplyne z kumplami. Ostatnio poplynelismy pod jeremie we 4, oglosilismy na globalu że czekamy na równy w miare squad i walczymy, potem gonilo nas 15 Szwedów, głównie z pizdowatych klanów co ostatnio pouciekaly z VP i innych nacji. Za taka grę i marnowanie czasu ja podziękuję.

Edited by Otto Kohl

To brzmi ciekawie. Można spróbować, więc będę obserwował global (dzisiaj zabawa na shallowach z hiszpanami. Może tutaj uda się coś pokombinować)

Chcialbym uciac spekulacje jakbo NA zostalo porzucone. Dzis mialem krotka lecz tresciwa rozmowe z adminem. Gra bedzie dalej rozwijana a zyski z NAL maja wplywac do NA.

Jesli nasza nacja ujrzy swiatlo dzienne to prawdopodobnie pod nazwa: Polish-Lithuanian Commonwealth - narazie nie okreslono kiedy. Jezeli to potwierdzi na 100% PFK bedzie plywac pod ta flaga - nazwa zobowiazuje. Udalo przekonac sie polska szlachte i magnatow iz zamiast ciaglego parcia na wschod mozna czerpac duze korzysci z posiadlosci zamorskich. Argumentem decydujacym w dyspucie bylo stare zdanie wypowiedziane ponad 200 lat wczesniej:

" ...Kazdemu panu i narodowi wiecej na morskim panstwie zalezy, nizli na ziemskim. Kto ma panstwo morskie, a nie uzywa go albo je sobie da wydzierac, wszytkie pozytki od siebie oddala, a wszytkie szkody
na sie przywodzi, z wolnego niewolnikiem sie stawa, z bogatego ubogim,
z swego cudzem"

"Rozmowa kruszwicka", 1573
arcybiskup Jan Dymitr Solikowski
sekretarz krolewski Zygmunta Augusta i Stefana Batorego

Podziwiam Twój optymizm ;). Tu nie chodzi o kasę, tylko o brak koncepcji na rozwój NA, oni sami nie wiedzą do czego chcą dążyć :).

1 hour ago, Otto Kohl said:

Podziwiam Twój optymizm ;). Tu nie chodzi o kasę, tylko o brak koncepcji na rozwój NA, oni sami nie wiedzą do czego chcą dążyć :).

Moze kasa pozwoli im zatrudnic PROJEKTANTA ktory bedzie mial wizje jak gra taka powinna wygladac. Oby.