Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Shavier

Aktualności - opinie i komentarze

Recommended Posts

Wiadomo maja malo ludzi - a dadatkowo wkroczyli w decydujaca faze robienia gry i oby nie spieprzyli tego... ;) Ciekawe jak sie do tego ma planowana premiera na steam jako "early access"

• Like 1

Troszke przegiecie z tym wipem. Czekalismy 1 tydz ok czekalismy 2 tyg ok nagle z 1 tyg sie zrobiły 3 a moze miesiac

Niech robią nawet miesiąc albo 2, jak mają wypuścić coś niedopracowanego gdzie mam się wk*****ć co chwila to wole już poczekać :D

• Like 1

Tez racja :) Raz a porządnie. Mogliby tylko nie kręcić i wprost powiedzieć wczesniej ze nie bedzie wipe bo raczej im sie nie uda tego i tamtego zrobic + ze naprzykład nie wiadomo czy zdaza w kolejnym terminie.

Interesujacy patch zwiekszyli armor i hp mastów ale za to usuneli naprawki. Bardzo ciekawy pomysł trzeba przyznać i mi sie podoba. Spowolnili ogolnie gre, znaczy sie statki teraz dłuzej sie rozpedzaja dłuzej skrecaja itp. Działa wygladaja jakby dalej tak samo strzelały, chodź miałem dziwne wrazenie ze w constitution miałem problem z rozproszeniem mojej salwy. Ogolnie patch na + pomijajac to ze jak kogos sie bedzie gonic a on bedzie non stop uciekał to bedzie duzo zmarnowanego czasu bo non stop bedzie trzeba strzelac mu w sailsy zeby go spowolnic. Teraz jest łatwiej uciec, moze nie koniecznie łatwiej uciec po prostu agressor potrzebuje duzo czasu zeby nas dogonic i w miedzy czasie rozwalać na sailsy. Wreszcie w łaski wpadły pociski chainshot których trzeba uzywac zeby kogos dogonic.

• Like 1

Interesujacy patch zwiekszyli armor i hp mastów ale za to usuneli naprawki. Bardzo ciekawy pomysł trzeba przyznać i mi sie podoba. Spowolnili ogolnie gre, znaczy sie statki teraz dłuzej sie rozpedzaja dłuzej skrecaja itp. Działa wygladaja jakby dalej tak samo strzelały, chodź miałem dziwne wrazenie ze w constitution miałem problem z rozproszeniem mojej salwy. Ogolnie patch na + pomijajac to ze jak kogos sie bedzie gonic a on bedzie non stop uciekał to bedzie duzo zmarnowanego czasu bo non stop bedzie trzeba strzelac mu w sailsy zeby go spowolnic. Teraz jest łatwiej uciec, moze nie koniecznie łatwiej uciec po prostu agressor potrzebuje duzo czasu zeby nas dogonic i w miedzy czasie rozwalać na sailsy. Wreszcie w łaski wpadły pociski chainshot których trzeba uzywac zeby kogos dogonic.

Rozumiem że chcesz prawdziwy symulator? Niedługo żeby się naprawić to trzeba będzie brać urlop z roboty aby dopłynąć wrakiem do portu...

Mam busy weekend ale cos potestuje jak sie uda moze jutro ;)  Ten patch z tego co wyczytalem to taka wariacja - ostatnia przed planowanym wydaniem gry na steamie jako "wczesny dostep" :o

• Like 1

Nie chce miec symulatora tylko ładny gamplay. Zagrałeś chodzby raz po patchu zeby zobaczyc jak to wyglada? Statki teraz łatwiej zatopic bo nie moga sie naprawić, takze bitwy ida szybciej, tylko lekko zmiennili zwrotność co w przypadku santsmy jest naprawde ok bo ona powinna być wolna. Minus to własnie to ze jak ktos bedzie uciekał no to jeśli jest miernym graczem to zjedziesz mu żagle chainami i dogonić, trwa to napewno dłuzej jak demaszt ballsami w przypadku wiekszych statków. Tak pozatym to powinni wprowadzić coś takiego zeby zachecic do walki gracza a nie do ucieczki nawet jeśli przeciwnikk ma lekką przewage (zawsze mozna wygrać jak ktos nie umie strzelać i pływać).

PS: Shavier, predkość statków sie nie zmieniła, tym bardziej na OW, takze do portu dopłyniesz w tym samym czasie wiec nie wiem o co ci chodzi?

PS 2: A nie lepiej sie naprawic na OW?

PS 3: Zmiany sa widoczne tylko w bitwie, czas nabierania predkości i manevrowania uległ zmian. Przez co trzeba myśleć za wczasu co sie robi i to mi sie podoba.

PS 4 Najpierw zagraj i zobacz o czym mowa i potem pisz.

Edited by oleski

Rozumiem że chcesz prawdziwy symulator? Niedługo żeby się naprawić to trzeba będzie brać urlop z roboty aby dopłynąć wrakiem do portu...

Hahahahaha, nie mogę z tego  :lol:

Co do patcha, to brak naprawek jest nawet fajnym pomysłem. Nie dość że realistycznie to jeszcze będzie trudniej wyczuć kiedy brać dupę w troki, bo zawsze walczyło się do ostatniej naprawki. Co do tych czasów startu i zwrotności to nie wiem jaka jest różnica paru sekund czy może więcej, ale jak nie przesadzili to też mi się wydaję że na plus. Martwią mnie jednak te ucieczki bo jak my walimy po żaglach i on nam to możemy tak sobie płynąć ze 3h (Ale nie wypowiadam się jakoś w tej kwestii bo nie testowałem gry więc mogę się mylić).

PS: Dałoby radę może zrobić oddzielny temat zamknięty z aktualnościami gdzie będą wklepywane informację a ten zostawić do komentowania tych patchy etc. Bo jak ktoś będzie chciał szukać informacji na temat jakiegoś patcha to w późniejszym czasie będzie miał niezłą lekturę do przejścia a tak to miałby wszystko na tacy w jednym temacie bez komentarzy graczy.

Edited by FranciS_UPN
  • Like 1

Dokładnie tak jak piszesz. Sypnołem pomysłem zeby był jakis bonus jak wygrasz mniejszym statkiem z przeciwnikiem. Cos w stylu ze jak masz mniejsza przewage br zeby na koniec bitwy jak wygrasz zeby było jednak odczuć ta róznice w gold i xp. Bo jak wiadomo da sie wygrać słabszym statkiem z wiekszym tylko trzeba mieć pomysł  Ja frygata spokojnie moge rozwalić consti o ile gracz nie jest jakis tam pro. myśle ze bellona tez sa szanse rozwalic victorie itp. Albo dwoma const tylko trzeba sie troche urobić i za to powinna być jakas premia.

Co do tematu aktualnosci to chyba pozostawimy go tak a zaloze nowy - Naval Action - aktualnosci . Bedziemy pisac tam tylko z zmianach w grze i najnowszych latkach. Tak wiec piszczie na temat w danych topikach. Niestety nie mamy jeszcze polskiego moderatora tutaj wiec to wazne abysmy nie robili zbednego syfu ;)

• Like 1

Tak sobie pomyslalem ze skoro mamy juz tutaj jak tako dzialajace subforum a jednoczesnie nasze ze strony staje sie mniej potrzebne, aby przeniesc co ciekawsze tematu i informacje tutaj i podpiac to forum pod nasza strone. Jedynie co mnie powstrzymuje jeszcze od tego to musimy miec moderatora aby nie narobil sie tu za duzy balagan. Piszcie co ze starego forum warto zamiescic tutaj.

Ja uważam że co forum gildyjne to gildyjne, nie wszystko musi być na oficjalu. Szczególnie w późniejszym etapie gry.

Co do patcha - oleski mordo Ty moja :D Nie miałem czasu zagrać ale to co wyczytałem na forum aż wprowadziło mnie w osłupienie:D Ale jeśli jest ok według Ciebie no to ja już mistrza boardingu poprawiać nie będę :) Zerknę po wipe jak to wygląda to pogadamy na TS

A propos gildii ktoś coś wie na temat kiedy to wprowadzą?

Tak sobie pomyslalem ze skoro mamy juz tutaj jak tako dzialajace subforum a jednoczesnie nasze ze strony staje sie mniej potrzebne, aby przeniesc co ciekawsze tematu i informacje tutaj i podpiac to forum pod nasza strone. Jedynie co mnie powstrzymuje jeszcze od tego to musimy miec moderatora aby nie narobil sie tu za duzy balagan. Piszcie co ze starego forum warto zamiescic tutaj.

1. Musimy po patchu jakoś ogarnąć te parametry statków/żeglowanie/mapy (przydatne rzeczy w jednym temacie) a przede wszystkim Boarding bo było coś zmieniane a nie ukrywajmy że mało z nas dałoby radę na pvp z jakimś dobrym graczem.

2. Sojusze i wrogowie (Np. na zielono gildia sojusznicza i lista członków, jak wejdą gildie to będą skróty gildii jak w POTBS i tak samo w drugą stronę).

3. Nowy temat Ekonomia, będzie potrzebny i pewnie coś odnośnie budowy okrętów ale to po patchu.

4. Jakiś fajny temat z szantami  :D

5. Temat TSa mógłby być przypięty bo tak na samym dole biedaczek jest i ciężko go dostrzec. 

6. Posty odnośnie podpisów i avatarów też bym zrobił w oddzielnym temacie (Przypiętym).

7. Jakieś info na temat gry (Mamy to na stronie więc nie wiem czy ma to sens tutaj, chodź widziałem w innych nacjach wrzucają).

8. Info na temat Trafalgaru / PB, kiedy/gdzie i jakie okręty (Zamknięty i przypięty) może będzie większa frekwencja.

9. W przyszłości można zrobić jakiś tutorial nawet w formie graficznej, co do czego służy + skróty klawiszowe (Zamknięty i przypięty)

10. Temat Aktualności żeby zmienić np: na Aktualności - dyskusja coś w ten deseń bo dużo będzie się gubić.

11. Wątek odnośnie problemów z grą bądź jakieś bugi i crash'e

12. Link do Statusu server'a, przypięty i zamknięty (My z PFK mamy odnośnik na stronie, reszta chyba wie gdzie szukać. Więc zastanawiam się czy jest sens)

13. Temat o filmach/Serialach o tematyce żeglarskie coś jak Piraci z Karaibów (Problem że to subforum i nie wiem jak interpretują takie coś Admini)

14. Pomoc w szukaniu jakiś informacji, temat zaliczający się pod offtop. Dużo osób mieszka poza krajem i zna różnie języki, nie tylko PL i ENG (Temat trochę naciągany i problemowo zalicza się co kolega nr 13)

15. Słowniczek żeglarski najważniejsze pojęcia, co to jest Bukszpryt (serious?) Niby banalne ale w jakiejś bitwie się zastanawialiśmy co to się upieprzyło z przodu przy taranowaniu (Temat też trochę naciągany i ta sama sytuacja co numer 13 i 14, ale za to ci co mają styczność z żeglarstwem w rzeczywistości mają pełne pole do popisu). 

16. Wątek z pomysłami do gry, taka dyskusja bez offtop'u. Można byłoby wybrać jakieś, przetłumaczyć i podzielić się z Game-Labs.

Wyżej wspomniane rzeczy są tylko moją sugestią.

Edited by FranciS_UPN
  • Like 1

Sory shavier ze tak naskoczyłem :P Zły dzien miałem :) Co do patcha, to wydaje mi sie ze frygaty strasznie jakies ceglaste sie zrobiły. takze patch ma tez minusy.

Ktoś wie czy ten patch to taki test był czy on bedzie po wipe?

Edited by oleski

A propos gildii ktoś coś wie na temat kiedy to wprowadzą?

1. Musimy po patchu jakoś ogarnąć te parametry statków/żeglowanie/mapy (przydatne rzeczy w jednym temacie) a przede wszystkim Boarding bo było coś zmieniane a nie ukrywajmy że mało z nas dałoby radę na pvp z jakimś dobrym graczem.

2. Sojusze i wrogowie (Np. na zielono gildia sojusznicza i lista członków, jak wejdą gildie to będą skróty gildii jak w POTBS i tak samo w drugą stronę).

3. Nowy temat Ekonomia, będzie potrzebny i pewnie coś odnośnie budowy okrętów ale to po patchu.

4. Jakiś fajny temat z szantami  :D

5. Temat TSa mógłby być przypięty bo tak na samym dole biedaczek jest i ciężko go dostrzec. 

6. Posty odnośnie podpisów i avatarów też bym zrobił w oddzielnym temacie (Przypiętym).

7. Jakieś info na temat gry (Mamy to na stronie więc nie wiem czy ma to sens tutaj, chodź widziałem w innych nacjach wrzucają).

8. Info na temat Trafalgaru / PB, kiedy/gdzie i jakie okręty (Zamknięty i przypięty) może będzie większa frekwencja.

9. W przyszłości można zrobić jakiś tutorial nawet w formie graficznej, co do czego służy + skróty klawiszowe (Zamknięty i przypięty)

10. Temat Aktualności żeby zmienić np: na Aktualności - dyskusja coś w ten deseń bo dużo będzie się gubić.

11. Wątek odnośnie problemów z grą bądź jakieś bugi i crash'e

12. Link do Statusu server'a, przypięty i zamknięty (My z PFK mamy odnośnik na stronie, reszta chyba wie gdzie szukać. Więc zastanawiam się czy jest sens)

13. Temat o filmach/Serialach o tematyce żeglarskie coś jak Piraci z Karaibów (Problem że to subforum i nie wiem jak interpretują takie coś Admini)

14. Pomoc w szukaniu jakiś informacji, temat zaliczający się pod offtop. Dużo osób mieszka poza krajem i zna różnie języki, nie tylko PL i ENG (Temat trochę naciągany i problemowo zalicza się co kolega nr 13)

15. Słowniczek żeglarski najważniejsze pojęcia, co to jest Bukszpryt (serious?) Niby banalne ale w jakiejś bitwie się zastanawialiśmy co to się upieprzyło z przodu przy taranowaniu (Temat też trochę naciągany i ta sama sytuacja co numer 13 i 14, ale za to ci co mają styczność z żeglarstwem w rzeczywistości mają pełne pole do popisu). 

16. Wątek z pomysłami do gry, taka dyskusja bez offtop'u. Można byłoby wybrać jakieś, przetłumaczyć i podzielić się z Game-Labs.

Wyżej wspomniane rzeczy są tylko moją sugestią.

Aby to zrobic potrzebujemy polskiego moderatora na forum oraz troche uwagi przy pisaniu postow w odpowiednich tematach. Ale pomysly jak najbardziej do zrealizowania wg mnie.

Ragnar - cos dziwnie milcza moze ciezko pracuja zeby to wgrac jeszcze dzis? a moze nie wiedza jak poinformowac o opoznieniu ;)

• Like 1