Jump to content
Game-Labs Forum

Recommended Posts

7 hours ago, Nicole Dulay said:

To bardzo ciekawe co mówisz. Przykład z przedwczoraj. Płynąłeś z jakimś typem i zobaczyliście Bool'a który Wasą wbił się w ląd na AFKu, więc postanowiliście go złapać. Gdybyśmy nie wyskoczyli z PB to zapewne by stracił Wase. Ale skoro znudziło ci się bicie noobów, to bicie graczy na AFKu musi ci bardzo sprawiać frajdę. Nie minęło parę minut i złapaliście bodajże naszego Rattlesnake, nie pamiętam na czym byłeś ale ten drugi typ był na Konstytucji. Atakowaliście 2vs1, ale ok nie wnikam...

Gdybym chciał zaatakować Boola zrobiłbym to zanim skończyliście PB bo stał tam jakieś 10 minut, a Rattla zaatakowalismy mając obok jakies 17 waszych statków, mieliśmy nadzieję że ktoś mu pomoże i tak się stało bo dołączyły 2 Wasy, ale ewidentnie uznaly że mają za mała przewagę i uciekły... 

Jak masz ochotę to zorganizujemy 2v2, 3v3 statki dowolne, daj tylko znać kiedy i gdzie :).

Edited by Otto Kohl

Panowie, z racji ze plywalem lub plywam prawie ze wszystkimi z Was (oprocz Otto I Peter) czy moglbym Was prosic o ograniczenie personalnych wybiegow przynajmniej odrobine ?  Temat ten ma sluzyc zacheceniu innych do grania pod wspolna bandera, a jak na razie to tylko odpycha. 

Zawsze beda zwolennicy I przeciwnicy wspolnego plywania lub budowania polskiej nacji. Trzeba to zaakceptowac I grac dalej, kazdy moze wybrac co chce robic. 

Tym ktorym nie pasuje to co robimy w polskiej nacji zawsze moze dolaczyc, pomoc I podzielic sie swoim doswiadczeniem, a jak nie chce to pisanie jakichkolwiek komentarzy jest zbedne I nie na miejscu.

Dzisiaj mobilizacja przy obronie Azua I bedzie dobrze. 

Z gory wielkie dzieki. 

Rozumiem, że gracie wszyscy na europejskim serwerze, nikt na globalu? Mam postać na euroserwerze i na globalu ale US Navy, pytanie ;  czy gdy przejdę pod polskà banderę mój żeglarz, którego mam na globalu - przepadnie? Innymi słowy czy mogę pływać na euroserwerze w polskiej flocie a na globalu w amerykańskiej? 

13 hours ago, Cr33D said:

Zawsze beda zwolennicy I przeciwnicy wspolnego plywania lub budowania polskiej nacji. Trzeba to zaakceptowac I grac dalej, kazdy moze wybrac co chce robic.

Dla sprostowania tylko dodam, że nie mam nic przeciwko polskiej nacji i życzę wam powodzenia, ale uszczypliwe i prowokujące komentarze Barta niskiego poziomu tutaj nie pomagają. Twoje wiadomości przekazałem swojemu klanowi, zobaczymy jak ten prześmiewczy obrazek odbiorą.

32 minutes ago, Neith said:

2MEndi5.png

Ten screen lepszy :P

Gratulacje :) Tylko zniknąłem na parę dni i od razu zaczęło iść dobrze :)

3 minutes ago, Peter Goldman said:

Dla sprostowania tylko dodam, że nie mam nic przeciwko polskiej nacji i życzę wam powodzenia, ale uszczypliwe i prowokujące komentarze Barta niskiego poziomu tutaj nie pomagają. Twoje wiadomości przekazałem swojemu klanowi, zobaczymy jak ten prześmiewczy obrazek odbiorą.

Mój prześmiewczy komentarz, który ?

3 minutes ago, Peter Goldman said:

Wybacz, mam na myśli Barta.

Bart nie miał na celu obrażania Was. Nie mamy z Wami konfliktu. Jeśli chcecie walczyć, proponuję robić to w grze, nie na tym forum. Wolę trash-talkować francuzów, niż ludzi z którymi lubię pływać i/lub walczyć :)

4 minutes ago, Peter Goldman said:

Wybacz, mam na myśli Barta.

Meh, nie ma za co, nie przesadzajmyNie wiem czy był to prześmiewczy komentarz, nie wydaje mi się że taki był cel tego komentarza. Niestety komunikacja pisana nie przekazuje emocji i dość często słowa mogą być rozumiane w zły sposób a jeżeli chcemy się postrzelać to zawsze się można umówić na wyrównaną bitwę w przyszłości :) Z przyjemnością wezmę udział i na pewno wiele się nauczę.

@Bart Smith, swoją drogą dzisiaj zdobyłeś mój wielki respekt. Tylko przez swoją determinację zbudowałeś polską nację do obecnego poziomu - wciąż jeszcze skromnego, ale z szansą na rozwój. Choć wydawało mi się że najpewniej się nie uda, dzisiejsza port bitwa pokazała że jest inaczej. Jak dla mnie awansowałeś do grona nation-builder'ów poziomu Sveno czy Pellasgosa, którzy dają innym ludziom powód do zaangażowania się w grę. To o wiele trudniejsze, a przez to cenniejsze niż dowodzenie klanem, portbitwą, czy bycie topowym graczem. Czapka z głowy :)

Teraz "już tylko" wystarczy byśmy utrzymali rozwój :)

Cel mojego komentarza jest jasny: nie podoba mi sie osobiscie ze Peter i jego klan przyplyneli blokowac nam PB. Moze zbyt wyraznie to przekazalem. Dodam tylko jakbysmy mieli w nacji kilku takich doswiadczonych graczy moglibysmy sie nie ogladac na nikogo...

2 minutes ago, vazco said:

@Bart Smith, swoją drogą dzisiaj zdobyłeś mój wielki respekt. Tylko przez swoją determinację zbudowałeś polską nację do obecnego poziomu - wciąż jeszcze skromnego, ale z szansą na rozwój. Choć wydawało mi się że najpewniej się nie uda, dzisiejsza port bitwa pokazała że jest inaczej. Jak dla mnie awansowałeś do grona nation-builder'ów poziomu Sveno czy Pellasgosa, którzy dają innym ludziom powód do zaangażowania się w grę. To o wiele trudniejsze, a przez to cenniejsze niż dowodzenie klanem, portbitwą, czy bycie topowym graczem. Czapka z głowy :)

Teraz "już tylko" wystarczy byśmy utrzymali rozwój :)

Vazco przesadziles teraz bo to zasluga wielu ludzi w PFK. Ja tylko staram sie dolozyc swoja cegielke

4 minutes ago, Bart Smith said:

Vazco przesadziles teraz bo to zasluga wielu ludzi w PFK. Ja tylko staram sie dolozyc swoja cegielke

Komentuję lobbowanie adminów i determinację w dopinaniu pomysłu w momencie gdy jeszcze nie każdy w niego wierzył :) Jasne że inni też się angażują (i super), jednak prawda jest taka że nacji bez Twojej determinacji by nie było :)

57 minutes ago, Bart Smith said:

Cel mojego komentarza jest jasny: nie podoba mi sie osobiscie ze Peter i jego klan przyplyneli blokowac nam PB. Moze zbyt wyraznie to przekazalem. Dodam tylko jakbysmy mieli w nacji kilku takich doswiadczonych graczy moglibysmy sie nie ogladac na nikogo...

Przypłyneliśmy powalczyć z flotą robiącą hostility na Les Cayes. Po drodze napotkaliśmy Szwedzką flotę która też szukała PvP, ale nasze drogi się rozeszły w dwie różne strony. Pod Les Cayes nic nie znaleźliśmy, ale potem zobaczyliśmy 3 rosyjskie bellony i przez 1,5h ścigaliśmy je w bitwach i OW, przesuwając się na wschód. Dorwaliśmy jednego, dwóch pozostałych zwiało. Skończyliśmy pod Sale Trou i Barahoną, a że wielu z nas było znudzonych to z racji, że zbliżała się polska PB to poczekaliśmy licząc na wywiązanie się jakiejś walki. Potem jak się wasza PB zaczęła to popłynęliśmy do La Mony i ganialiśmy tam Brytyjczyków, a przy okazji wywiązała się walka ze Szwedami ( @Mikocen). Jeżeli ktoś mi mówi, że wzięliśmy Polaków na celownik albo usilnie staramy się was wytłuc to nie wiem jak mam to odbierać. Ludzie z naszego klanu polują po całej mapie, ja ostatnie 3-4 dni spędziłem polując na Rosjan pod Kidds Island i Bermudą. Bardzo owocne łowy, polecam.

Co do Twojej agitacji i próby zjednoczenia wszystkich Polaków pod jedną banderą - grałem w brytyjskiej nacji prawie dwa lata. Dowodziłem port bitwami i bitwami na OW, prowadziłem klan, który liczył ponad 100 graczy i był najbardziej aktywnym klanem w nacji jeszcze 2-3 miesiące temu. Po tylu miesiącach/latach obiecałem sobie, że nie zagram już pod żadną nacjonalną flagą (chyba, że kiedyś się dorobię alta dla zabawy). Powodów jest wiele:

1) wieczne kłótnie i obwinianie się na czatach. Casuale, traderzy, PvE gracze obwiniający graczy PvP i RvR, że nie obronili portu X, że dali dupy w RvR, że jakieś sojusze zawiązują z innymi klanami i nacjami, że nie bronią stolicy albo czegoś tam jeszcze.

2) Kompletny brak szacunku. Ludzie mogą Ciebie wyzywać na czacie nacji a Ty teoretycznie nie możesz nic na to poradzić. Jedyne co, to możesz być obojętny na "porty" tych co Ciebie szkalują albo nie pomagać im jak zostaną zaatakowani, ale to mierny wybór. W pirackiej nacji takie problemy rozwiązuje się w outlaw battle. Jak ktoś wyzywa/obraża to srogo za to płaci. Ostatnio DogTheBounty aka BountyHunter z SORRY wyzywał nas na czacie. Stracił swoją Connie z najlepszymi upgrade'ami i przeniósł się do Rosji z podkulonym ogonem. Hachiroku zaatakował naszego klanowicza (black on black) i stracił swojego endymiona z najlepszymi modami. Wilson09 wyzywał nas na czacie, jak stracił 3 statki to przeniósł się do Prus. Tutaj problemy rozwiązują się same.

3) RvR jako dziecinada. Gdybym miał grupę 25 doświadczonych kapitanów, to bym kochał RvR. W praktyce? Większość graczy ma znikome doświadczenie i trzeba ich za rączkę prowadzić, jak w przedszkolu. Tutaj manualne żagle używaj, nie zapomnij dział postawić na statek i naprawy zabrać, etc. Ja to nazywam dziecinadą i zamiast radości z PB i RvR to jest więcej stresu i nerwów.

4) Grindowanie hostility przez PvE, strata czasu na obrony i ataki, wyczekiwanie i pływanie godzinami w te i wewte bez akcji. Zero czasu na PvP, bo Szwedzi atakują Kartagenę, bo Duńczycy atakują Apalachicolę, bo Ci tam, a tu trzeba coś podbić. Jako pirat? Mam outpost w Mortimerze, wszystkie pozostałe mam w wolnych miastach. La Tortue, La Mona, Great Corn, Tumbado, Aves, Guayaguayare i Bóg jeden wie gdzie jeszcze. Mam gdzieś PvE, trading, crafting, tylko się cieszę z PvP.

Edited by Peter Goldman

11 hours ago, Otto Kohl said:

Możesz na obydwu na raz, jeżeli kiedyś logowałeś sie na EU to twoja postać będzie miała ten sam lvl.

OK, dzieki Otto

Jak chcesz grać Polska to zaloguj się na EU, zobacz czy masz w redeemeble xp, jesli tak to usun postać, załóż nowa w Polsce i dopiero wtedy użyj xp z redeemeble.

11 hours ago, Bart Smith said:

Dobro robota panowie na Azua - port obroniony! Dunska flota rozbita. Nasze straty niewielkie.

Ms441xp.jpg

Wspaniała wiadomość! Wielkie propsy dla chłopaków. :D

Kurde, tak chciałem być na tej PB to mnie łajzy wysłały żebym się na Szwecję ładował... ale widzę, że konkretnie pozamiataliście w tej bitwie. :lol:

8 hours ago, Peter Goldman said:

Przypłyneliśmy powalczyć z flotą robiącą hostility na Les Cayes. Po drodze napotkaliśmy Szwedzką flotę która też szukała PvP, ale nasze drogi się rozeszły w dwie różne strony. Pod Les Cayes nic nie znaleźliśmy, ale potem zobaczyliśmy 3 rosyjskie bellony i przez 1,5h ścigaliśmy je w bitwach i OW, przesuwając się na wschód. Dorwaliśmy jednego, dwóch pozostałych zwiało. Skończyliśmy pod Sale Trou i Barahoną, a że wielu z nas było znudzonych to z racji, że zbliżała się polska PB to poczekaliśmy licząc na wywiązanie się jakiejś walki. Potem jak się wasza PB zaczęła to popłynęliśmy do La Mony i ganialiśmy tam Brytyjczyków, a przy okazji wywiązała się walka ze Szwedami ( @Mikocen). Jeżeli ktoś mi mówi, że wzięliśmy Polaków na celownik albo usilnie staramy się was wytłuc to nie wiem jak mam to odbierać. Ludzie z naszego klanu polują po całej mapie, ja ostatnie 3-4 dni spędziłem polując na Rosjan pod Kidds Island i Bermudą. Bardzo owocne łowy, polecam.

Co do Twojej agitacji i próby zjednoczenia wszystkich Polaków pod jedną banderą - grałem w brytyjskiej nacji prawie dwa lata. Dowodziłem port bitwami i bitwami na OW, prowadziłem klan, który liczył ponad 100 graczy i był najbardziej aktywnym klanem w nacji jeszcze 2-3 miesiące temu. Po tylu miesiącach/latach obiecałem sobie, że nie zagram już pod żadną nacjonalną flagą (chyba, że kiedyś się dorobię alta dla zabawy). Powodów jest wiele:

1) wieczne kłótnie i obwinianie się na czatach. Casuale, traderzy, PvE gracze obwiniający graczy PvP i RvR, że nie obronili portu X, że dali dupy w RvR, że jakieś sojusze zawiązują z innymi klanami i nacjami, że nie bronią stolicy albo czegoś tam jeszcze.

2) Kompletny brak szacunku. Ludzie mogą Ciebie wyzywać na czacie nacji a Ty teoretycznie nie możesz nic na to poradzić. Jedyne co, to możesz być obojętny na "porty" tych co Ciebie szkalują albo nie pomagać im jak zostaną zaatakowani, ale to mierny wybór. W pirackiej nacji takie problemy rozwiązuje się w outlaw battle. Jak ktoś wyzywa/obraża to srogo za to płaci. Ostatnio DogTheBounty aka BountyHunter z SORRY wyzywał nas na czacie. Stracił swoją Connie z najlepszymi upgrade'ami i przeniósł się do Rosji z podkulonym ogonem. Hachiroku zaatakował naszego klanowicza (black on black) i stracił swojego endymiona z najlepszymi modami. Wilson09 wyzywał nas na czacie, jak stracił 3 statki to przeniósł się do Prus. Tutaj problemy rozwiązują się same.

3) RvR jako dziecinada. Gdybym miał grupę 25 doświadczonych kapitanów, to bym kochał RvR. W praktyce? Większość graczy ma znikome doświadczenie i trzeba ich za rączkę prowadzić, jak w przedszkolu. Tutaj manualne żagle używaj, nie zapomnij dział postawić na statek i naprawy zabrać, etc. Ja to nazywam dziecinadą i zamiast radości z PB i RvR to jest więcej stresu i nerwów.

4) Grindowanie hostility przez PvE, strata czasu na obrony i ataki, wyczekiwanie i pływanie godzinami w te i wewte bez akcji. Zero czasu na PvP, bo Szwedzi atakują Kartagenę, bo Duńczycy atakują Apalachicolę, bo Ci tam, a tu trzeba coś podbić. Jako pirat? Mam outpost w Mortimerze, wszystkie pozostałe mam w wolnych miastach. La Tortue, La Mona, Great Corn, Tumbado, Aves, Guayaguayare i Bóg jeden wie gdzie jeszcze. Mam gdzieś PvE, trading, crafting, tylko się cieszę z PvP.

I super, to jest Twój wybór. Życzę dobrych bitew. 

Obecnie nacja polska jest głównie fajna dla tych którzy lubią rvr. Nie mamy jeszcze ekonomii, nie da się łatwo handlować, z powodu braku stref chronionych i gankerów misje będzie się robić ciężko - rvr łatwiejsze jest w innych nacjach.  Ponieważ chcemy wywalczyć miejsce na mapie, rvr jest sporo. Grupa do rvr jest dość duża. Jeśli to kogoś bawi, zapraszamy. 

Ale spinki widzę ... Oj, słabo to wróży moim zdaniem.

Ja póki co dalej czekam na jakieś pozytywne zmiany w grze.

A dla P-L C powodzenia.

57 minutes ago, Leku said:

Ale spinki widzę ... Oj, słabo to wróży moim zdaniem.

Ja póki co dalej czekam na jakieś pozytywne zmiany w grze.

A dla P-L C powodzenia.

Jest postep: nie ma spinek w nacji a jest jak narazie zaangazowanie i aktywnosc. Niemniej przyda sie wiecej niz okolo 50 osob jakie mamy na dzis...bo srednia zalogowanych to mniej wiecej polowa tego