Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Otto Kohl

Naval po wipie.

Recommended Posts

Bart Smith    1,494
1 hour ago, Otto Kohl said:

Tak, ja z Achmedem ogarniałem trochę.

I jakie wrazenia? bo nie wiem czy jest wogole sens sie tam logowac...a mam weekend jeszcze wolny;)

Edited by Bart Smith

Otto Kohl    1,924

To zależy - masa bugów, ale to raczej normalne w tej fazie zmian.

Sama walka wydaje się niezmieniona, demaszt, rejk itp działają prawie identycznie. Ciekawy jest ten trzeci pasek "struktura", jak to spadnie to okręt traci dużo więcej załogi (albo tylko takie odniosłem wrażenie).

System expienia perków/ upgreadów raczkuje, jest to ciekawe rozwiązanie, ale znowu za wcześnie na powiedzenie więcej, trochę ich mało moim zdaniem.. NIe podobam i się, że bez perka "fleet" nie można zdobywać okrętów w bitwie, mam nadzieję że to zmienią.

Eko ciągle to samo, z małym wymątkiem - brak jakiejkolwiek produkcji NPC, wszystko trzeba wydobywać samemu - nie wiem czy to zadziała przy obecnej ilości graczy. W dalszym ciągu w jeden dzień można zrobić kilkanaście milionów golda.

Dziś/ jutro z tego co wyczytałem mają dodać kolejna rzeczy na testowy - obadamy.

System 1 durowych okrętów jest moim zdaniem fajny, ale muszą przeanalizować koszty okrętów, bo są obecnie za duże (tak samo jak za np. 5 durowy).

Cholernie mi się nie podoba pomysł z ograniczeniem TP do free portów - pamiętam czasy cooldowna 3h w skakaniu między outpostami, było to koszmarnie upierdliwe i zżerające czas na pływanie na afk, bez żadnego przełożenia na fun - mam nadzieję że nie wrócą do tego systemu.

Bart Smith    1,494

Rozmiar mapy niestety nijak sie ma do populacji - nawet gdyby gralo 2.5 k ( maksymalna bezpieczna ilosc na serwerze) graczy bylyby miejsca slabo zaludnione. Moim zdaniem cala idea teleportow jest zla - wiem ze to ulatwia gre i ogranicza strate czasu na plywanie ale jakos nie pasuje mi do ogolnej koncepcji gry umiejscowionej na Karaibach w XVIII wieku. Idealnym rozwiazaniem wydaje sie zmniejszenie mapy przy tak slabej populacji. Teleporty z jednej strony ulatwiaja gre ale z drugiej zabijaja element zaskoczenia w sensie taktycznym. 

Struktura to wg mnie fajny pomysl - nie wiem jak jest wykonany w grze ale ma to sens. Moze bardziej podczas utraty struktury okret powinien szybciej nabierac wody i tonac w rezultacie zamiast tracic zaloge jaki piszesz.

Natomiast sztuczne wydluzanie czasu gry (czytaj "grind" poszczegolnych okretow) bedzie prawdopodobnie faworyzowal graczy z nielimitowanym czasem gry i powodowal iz ci z mniejszym czasem na zabawe badz z niej zrezygnuja badz zostana zmuszeni do ograniczenia sie do jednego (paru) okretow. I tak mysle ze to lepszy pomysl niz perki - perki jako idea ogolnie ponownie nie pasuja mi do takiej gry jak NA - wolalbym prosty system oficerow kazdy z jedna umiejetnoscia i mozliwoscia ich zatrudniania w ograniczonej ilosci (moze w zaleznosci o klasy i wielkosci okretu od 1 do 5 na liniowcach)

Co do eko to idealnie aby bylo cale generowane przez graczy - ale to zalezy glownie od populacji i dobrego balansu w rozdysponowaniu surowcow po mapie na co sie nie zanosi chyba.

Bardzo podoba mi sie pomysl z jednym durability okretow - realistycznie i powinno przy okazji napedzac ekonomie i budownictwo. Tylko znowu - trzeba dopracowac caly system.

I tu wracamy do punktu wyjscia - wyglada ze jeszcze wiele pracy czeka devsow moim zdaniem. Moze zaloguje sie i potestuje - tylko nie wiem czy tak naprawde chce mi sie;)

Edited by Bart Smith

Mikocen    25

Dzięki Otto. A jeszcze długo bym się zastanawiał dlaczego nie mogłem zdobyć okrętu w bitwie ;-;. Ogólnie zmian dużo nie ma, a i tak większość irytuje. Ale walka wciąż ta sama i przyjemna, więc popływać można :) Tylko niech ograniczą ten grind... Matulu, im dłużej pływam żeby dobić exp, tym bardziej mi się nie chce polować na te boty :/