Jump to content
Game-Labs Forum
Torrero10

PvP - opisy walk

Recommended Posts

Powitac,

przedpoludnie wykorzystalem na probe potopienia czegos. no i sie udalo.

Consti, okazuje sie ze bylem z nim w tym samym teamie. ni ewiem dlaczego. Ale go zabilem, w zasadzie wyszstko co bylo w pokoju, zostalo zabite: ] przez co jest lekki bol dupy i jakies dziwne tematy powstaja: \

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714203124526600/9536B29024242243C71DDF68807B08C3C28BB5EF/

I trinko ktore dzielnie bronilo traderow

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714203124526758/07FA714390362ADA82FED9947A09E9131D536EE9/

tyle z dziesiejszego solo

Edited by Rychu Karas

nie rozumiem, dlaczego gra pozwala mi wejsc, do instacji po stronie wroga.

EDIT: niedziela

Dzis chwile probowalem cos upolowac, ale szlo dosc marnie, czesto bylem kampiony przez kilka shipow, log off itp. az wkoncu udalo sie. zlapalem tradera do ktorego doplynelo trinco. bardzo pewne siebie trinco.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714203129965731/A4F5229B15C44083920BBC13C2D0F78486427AFF/

potem kolega z trinco zawolal swoich kolekow... okazalo sie, ze ma duzo kolegow, ale tak jak on nie potrafia nawet tagowac, wiec znow jestem na log offie : ]

Zycie w NA kreci sie od log offa do log offa: ].  Syszalem cos ze maja to znerfic, wtedy bede mogl odistalowac to gowno i zajac sie czyms pozytecznym.

Edited by Rychu Karas

Zgadzam sie. Fajna walka i potopilismy im wszystko bez strat wlasnych Ram byl blisko zejscia...ale sie wykaraskal ;)  :ph34r:

6CGz5X9.jpg

UEtZGTV.jpg

l41PuaM.jpg

Edited by Fred Perry

ladnie, widac, mieli dosc znaczna przewage ognia. no i ten legros: ]

My wczoraj mielismy PB o Maracaibo. hehe zdechlem jak szmata w pierwszych kilku minutach wykonujac samowolke, a przy tym zachowalem sie jak gowniarz, zalewajac sie lzami: ], hehehe wyszlo to dosc slabo. Ale widze, ze port obroniony.

moze ktos cos napisze, bo ja wylaczylem kompa jak slyszalem, ze nasi sa zepchnieci do lini i wlasnie sie stackowali na jakims debilu ktory pierwszy raz slyszy o manual sailach. 25v25 1st rate.

mam nadzieje, ze lenin na dnie. btw slyszalem, ze znow dualboxuje: ]

ahh zapomnialbym, za green killa, dostalem oficialne pogrozenie palcem no no no! z realnym ryzykiem wyrwania bana, ktory to byl rozpatrywany. IMO lol, no ale spoko. tym razem sie udalo.

Edited by Rychu Karas

Wczorajsza bitwa zaczęła się od wciągnięcia naszej głównej floty do bitwy przez jakąś 3 rate, do tej pory każdy zastanawia się jak było to możliwe ??? Różnica BR już nie istnieje?? Ale wracając do tematu

Po 10 min pływania bo bitwą tego nazwać nie można wszystkie 1 raty wyklinały z bitwy topiąc 2 jakieś 3 raty francuskie. W tym czasie główna flota Duńska postawiła flagę i rozpoczęła PB w Maracaibo niszcząc wszystkie wierze portowe w sumie było 25 vs 1 okręt spoter  ;)

W trakcie gdy Duńczycy pływali i topili wierze dowództwo wydało rozkaz wyjścia z portu i wejście do PB. Nasza flota weszła do bitwy pomiędzy flotę Duńską lecz w trakcie walki nasza flota w całości odseparowała duńską santisime i udała się w pościg za nią chcą ją wyeliminować. W tym momencie Duńczycy chyba nie zatrybili co się stało i odpuścili konfrontacje - zyskaliśmy ok 1km przewagi od głównej floty Duńskiej. Po ok 15min pogoni Duński okręt sam się wyeliminował nie wracając do okręgu.

W trakcie kolejnych 30 min wykonując manewry skubaliśmy się wzajemnie nie przeważając szali na żadną ze stron. 

Na ok 30 min przed końcem bitwy obie loty podzieliły się na 3 grupy i każda walczyła samotnie dalej wykonując polecenia manewrów wydawane przez Pelazgosa, unikając bezpośrednich starć na bliski dystans aby nie stracić okrętów i BR.

Na koniec bitwy okazało się że straty poniesione podczas obrony nie były wysokie w stosunku do przewagi Duńczyków. 

Duńczycy stracili 2-3 santi i chyba 2 viki natomiast my chyba bo nie pamiętam 5 viki? Jak ktoś ma screen niech da ;)

PS. Jakiś czas temu nacja francuska płakała że są bici tylko przez Holendrów i admini kazali zaprzestania działań wojennych bo niby dalsza kasacja nacji będzie jej końcem. Przypomnę że to ADMINI interweniowali ! a gdzie są teraz z tą ich nową polityką aliansów i wojen? że nas jadą 4 nację (francja, Duńczycy, Szwedzi i Hiszpanie) tak ot musiałem bo widać że są równi i równiejsi...

Jakby kto pytał specjalnie francja z małej ;)

PS. Jakiś czas temu nacja francuska płakała że są bici tylko przez Holendrów i admini kazali zaprzestania działań wojennych bo niby dalsza kasacja nacji będzie jej końcem. Przypomnę że to ADMINI interweniowali ! a gdzie są teraz z tą ich nową polityką aliansów i wojen? że nas jadą 4 nację (francja, Duńczycy, Szwedzi i Hiszpanie) tak ot musiałem bo widać że są równi i równiejsi...

Jakby kto pytał specjalnie francja z małej ;)

Mhm, a gdzie dokładnie niby Admini kazali zaprzestania ataków na Francuzów - nie przypominam sobie, a forum czytam regularnie. Twórcy gry nie ingerowali nigdy bezpośrednio w "politykę" w NA. Proszę również pamiętać, że gdy "kasowano" Piratów 4v1 to nikt z Holendrów nic zdrożnego w tym nie widział - teraz wasza kolej :P .

A ja sobie wczoraj skubałem screenerów woków Maracaibo, zatopiłem łącznie z 4 ale screnów wielu nie robiłem, bo zatopić consti 1v1 to raczej żaden wyczyn... Inger poddał się gdy zostało mu 5% burty.

201609112_ahwnqps.jpg

201609112_ahwnqpa.jpg

Edited by Otto Kohl

Ja nie płacze bo przynajmniej jest jakiś ruch w interesie poprostu przypominam fakty ;) tylko śmieszy mnie to że nasza nacja jedna z mniejszą ilością graczy wymaga udziału takich środków i tylu nacji żeby nas wykosić :P

Wiesz zawód pirat to taki zawód w którym trzeba się liczyć z 1 vs all ;)

ciekawi mnie kogo dziś Duńczycy zawołają do pomocy, francja już była więc może Hiszpanów :D

Ja nie płacze bo przynajmniej jest jakiś ruch w interesie poprostu przypominam fakty ;) tylko śmieszy mnie to że nasza nacja jedna z mniejszą ilością graczy wymaga udziału takich środków i tylu nacji żeby nas wykosić :P

Wiesz zawód pirat to taki zawód w którym trzeba się liczyć z 1 vs all ;)

ciekawi mnie kogo dziś Duńczycy zawołają do pomocy, francja już była więc może Hiszpanów :D

I dobrze, że nie płaczesz, porty są obecnie bez znaczenia, bo i tak wszystko kupisz na smugglerze. Od miesięcy nie mam żadnego outposta w pirackim porcie (poza stolicą), bo nie są one do niczego potrzebne :ph34r:, a mam obecnie 29 milionów golda i rośnie... A Holenrzy mają pi razy drzwi tyle samo graczy co Francja, mali to są Szwdzi czy Hiszpanie :).

Edited by Otto Kohl

Pokusilismy sie o cos szalonego (czytaj glupiego) dzis. Poza gonitwami z "firowymi" obroncami Fortu Zoutman postanowilismy przejac brytyjska Flote Inwazyjna po tym jak ktos ich odkryl kolo Conqi :ph34r: . Lapiemy 16 Victory - i zaczynamy :D

Niestety zonk - Sorry chca walczyc liniowo (my mamy carronady) wiec cisniemy w srodek..ouch :o A Sorry jest od nas odciete. Szybko padaja pierwsze ofiary - sila ognia miazdzy:

g59V67f.jpg

Rakuje ile moge ale te Vicky twarde sztuki:

RyEPBNA.jpg

Coz trzeba podejsc blizej ... ;) :

hp0cxVV.jpg

Na nic nasze ataki trzeba przyznac SLRN ogarniaja szyk i ciezko jakis porozdzielac od reszty w koncu robie klasyczny T-Bone na jednym a nasze Santi sciagaja go szybko:

Isp1jta.jpg

Oberwalem ostro przy tym ale zyje dalej :D  Niestety przy nastepnej okazji focus spada ma mnie i to tyle 

Gdy tonalem bitwa byla raczej przegrana ale paru brytow bylo na wykonczeniu...

g8EVpas.jpg

Wnioski: nie atakowac grupa PUG z roznymi dzialami dobrze zorganizowanej floty. Jedyny plus zarobilem duzo exp :ph34r:

GF

Edited by Fred Perry

No niestety ale ciężko jest ugryźć fregatami zorganizowaną grupę SOL :ph34r:. Taktyka z carronadami się tu nie sprawdza, trzeba wystawić swoje SOL i walczyć, że tak powiem konwencjonalnie.

PUG nie pug, Bryci tez niemieli 1 klanu tylko zbeiranine z nacji. ale ladnie, hehe 16vs11,5+drobinki. Niby roznica niewielka, ale 4 1st raty to sporo przewagi ognia.

btw bardzo mi sie podoba ten screen z kula. wow nawet nie mialem pojecia, ze one tez maja calkiem spoko texturki: ]

Co do faktu, ze nas cisna wszyscy co moga, hehe. I co z tego: ], tzndzisiaj oni nas, jutro moze my kogos innego i gra sie dalej, nie ma co zalewac sie lzami. na tym polega gra. Mi osoboscie, przez ta ofensywe, przeszkadza ze nie moge sobie posmigac solo. w tygodniu mam czas tylko po 20, a akurat o tej porze jest obrona moszny: ]

BTW, wczoraj mielismy ciekawego PB buga. tzn szwedzi splantowali flage, wskakujemy i i i ch... tzn zero odliczania czasu, wszyscy status "loading". postalismy tak na przeciw siebie z 3-4 min i koniec PB: ] obrona wygrana bez ani 1 wystrzalu. lol

Edited by Rychu Karas

Rychu nie szwedzi tylko duńczycy :)
Co do ilości graczy to holendrzy naprawdę nie są jakąś mega dużą nacją. Myślę, że zdecydowanie hiszpanie są od nas więksi a francja i dania jest porównywalna.

Dlatego 4v1 jest dla nas bolesne, ale spoko ogarniamy kuwetę. Dzięki temu możemy się bawić bez zbędnego szukania przeciwnika, bo sam do nas przypływa.

Generalnie gdyby VP nie było tak rozciągnięte geograficznie ( ilość czasu potrzebna do przepłynięcia z zachodu do wschodu ) to obrona była by zapewne zacieklejsza od samego początku. A tak dopiero teraz jesteśmy w miarę szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce.

P.S. Kiedyż to admini zabronili atakować jakąkolwiek nację? To chyba na długo przed majem zanim zacząłem grać?

Jo zgadza sie, danes.

BTW. Dzis pewnie Elmo bedzie mial filmik, ale wczoraj w ramach obrony moszny zrobilismy akcje pod tytulem "holenderska zapiekanka". perma zgon zaliczylo 4-5 1st ratow przeciwnika. Niestety sporo z nas zginelo od wlasnych explo: ]

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714630169242444/1F21A55390313502FBE5D691C4B124A492DD716F/

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714630169243035/EAEB015168815A65E97424D426A8F61AB59361E2/

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714630169243781/A39EEDBA91F0F3D429A5DEE53A13EF5ADBDDF1F9/

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714630169243931/C346CB4CBB28D5084D775B2677EAD2FB02504494/

EDIT, lol w zasadzie juz to zrobil wczoraj w temacie o PB...

Edited by Rychu Karas

Bylo dzis troche strzelania - glownie farmilismy brytow. Nic szczegolnego ale nie stracilismy nikogo topiac pare Bucc, 3rd Rate i innego badziewia...szkoda tylko ze Agammemnon nawial jak go rakowalem (mial coward perka). Super sie leveluje na pew pew...gladko i przyjemnie ale trzeba dozowac przeciwnikow z umiarem :ph34r:

Tu utopilismy Bucc - reszta zwiala na dystans i kite.

vbnKX6Y.jpg

X1Qy2s7.jpg

Pozniej zlapalismy jakas inna grupke i potopilismy wiekszosc 2 ucieklo...w tym Agamemnon - gdy zabieralem sie za jego rufe wyklikal (mial perk Coward - lol)

CJPSTT9.jpg

2clwVk9.jpg

Nastepni do golenia przynajmniej walczyli ale nie mieli wyboru bo zostali tak zlapani:

H3Xe532.jpg

Zdecydowanie najlepsza walka wieczoru...i przynajmniej przyjeli porazke z honorem /Tiphat

70O553I.jpg

Edited by Fred Perry

hehe,Zacnie no i trzeba miec Area control: ]

ja wczoraj nic. z 5-6 prob podchwycenia czego kolwiek, zaraz lapalem na pysk cale stada. Na szczescie strasznie nie ogarniaja, bo raz ze zlosci insta wyklikalem, a tacosy juz w okol mnie, rattle surprice jakis cuterek nawet byl, santaC na failficie(bardzo szybki byl), ale ponownie udalo sie jakos wykaraskac. ehhh caly wieczor uciekania: \

Żałuję, że wczoraj nie miałem czasu, chętnie bym się podłączył Freddy :(. Na BP tak jak Karas mówi, coward perk dużo ułatwia i korzystam regularnie. Też chyba dziś zbiorę ekipę i zobaczymy co słychać pod KPR :ph34r: .

Farmienia ciag dalszy. Zlapalismy pod Morant (dalismy sie zlapac :D

ql3mWfL.jpg

Jakis random co z nami plynal od MT chyba nie wiedzial z kim plynie bo wymiekl i wyklikal ( a moze to alt)Tak czy owak mielismy kupe frajdy topiac ich po kolei:

Ncgo0B9.jpg

Widac bylo ze nie maja pomyslu jak nas ugrysc wiec paru dalo dluga a reszte potopilim:

CNwr6M0.jpg

Oj chyba zabolalo manto bo zebrali chyba ze 30 gosci po Morant i w koncu nie byli w lol-shipach ;)  Coz lapiemy ich:

Jednak po chwili okazuje sie bedzie ostro bo maja naprawde duza przewage ognia (czytaj demasztowania)

zgYLrof.jpg

Walczymy dzielnie i topimy paru ale z taka sila nie da sie poprostu wygrac na kazdego z Nas przypada 2-3 wrogow:

O8fygx7.jpg

Po prawie godzinie moje Consti wyglada tak na chwile przed zatonieciem:

gRdRuUz.jpg

P.S po walce bryci byli tak dumni jak pawie, pisalismy im GF a oni caly czas napinka a na propozycje rownej walki - cisza, jeden cos brzeczal ze to wody brytyjskie itp,itd...stracili resztki szacunku w moich oczach :ph34r:

P.s po tym jak padlem Nasi zdolali jeszce ubic im 2 gosci w tym L`Ocean :P

gallery_3012_468_324517.jpg

Edited by Fred Perry

Otto, to sa chyba holendrzy, a przynajmniej takie maja rangi.

Fred, no no wyglada to przezacnie. Szczegolnie 2 walka robi wrazenie. Bo dysproporcja jest olbrzymia, a mimo to mozecie czuc sie wygranymi. Sam podobne akcje cenie sobie najbardziej: ]

Napinki chatowe sa zalosne, szczegolnie gdy sa cwani tylko w przewadze 3-4 v1. Mam to regularnie z hiszpanami. Sa bardzo silni w ryju puki jest ich kilku.

Ja mam najazd rodziny, wiec za bardzo nie moglem poplywac, zalogowalem sie gdzies przed 23. zlapalem Indiamana i po jakichs 15-20 oprawiania go z zagla, wlaczyl mi sie windows update i reset kompa. myslalem ze go wypier..dacze przez okno: ] wqr..ny poszedlem spac: \

Edited by Rychu Karas