Jump to content
Game-Labs Forum
Torrero10

PvP - opisy walk

Recommended Posts

Nie ma stosownego tematu więc zakładam :)

O ile walki grupowe są tutaj niesamowite to walki 1v1 są totalnie zepsute.

Dziś walczyłem z jakimś sfailspecowanym duńczykiem w renomie na longach.

Ja byłem w BP na caro.

Frajer bo inaczej tego nie da się nazwać demasztował kulkami i kiteował cały czas.

Wczorajsze walki całkiem na plus od nas nie utonął nikt za to utopiliśmy 2x Pavla, 1 Bellone i kilka BP.

Edited by Torrero10

Edytowalem nazwe topiku. Zapraszam do dyskusji na temat i bez obrazania innych graczy.  ;) Jesli temat okaze sie potrzebny i bedziecie aktywni kto wie moze go przypniemy.

Dziś pływaliśmy koło stolicy szwedów i mielismy ciekawą walkę 6v6.

Okręty u Nas to 3 BP, 1 Consti i 2 Essexy kontra Santisima, Victory, Ingermanland, Consti i 2 BP.

Na początku walki staramy się rozdzielić ich eskadre co się Nam udaje i blokujemy Victory a reszta Nas goni, w międzyczasie 2 Naszych sie odłącza i toczy pojedynki z okrętami przeciwnika, jakimś cudem udaje Nam się utopić Victory a po chwili jedno z BP, mieliśmy uciekać mając w głowach myśl, że cała Santisima jest nietknięta ale Ram podjął decyzje żeby walczyć, udało Nam sie utopić Ingermenlanda a chwile potem kolejne BP.

Szarżujemy na prawą burte Santisimy i przypłacamy to życiem moim i Jasa ale chłopaki topią go.

Wynik 5:2 dla PODW !

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=759360325

http://imgur.com/a/wwAaT

O , kolega w PODW :). Jako SORRY hulamy z Wami w miarę regularnie, ale z kolegą jeszcze przyjemności grać nie miałem :ph34r: .

201609041_ahnaerr.jpg

201608232_ahnaerx.jpg

Edited by Otto Kohl

Wczoraj mialem okazje walczyc przeciw BP na longach. omg to gowno jest ze stali.

bawilismy sie chyba ponad 50min, najpierw troche demaszt. zdecydowanie wygralem w tej konkurencji, ale nie udalo mi sie zwalic mu ani jednego masztu. Gdy jego predkosc i zwrotnosc mocno siadla. Postanowilem sprobowac wsiasc mu na dupe.  bardzo slabo wychodzily mi te strzaly, po pierwsze doslownie z 1 lub 2x burty siadly mi naprawde fajnie, ze wiekszosc kulek wpadla pod poklad. Ale mimo to jakosc tych strzalow miala niska wartosc destrukcyjna. Przez cala bitwe zabilem mu tylko 80 ludzi, sam staracilem okolo 30. Tylko co dalej? nie da sie zabic przez dupe, jedynie mozna tylko oslabic. Gdy juz bylem zrezygnowany, sprobowalem jeszcze z grapami cos zdzialac, ale wyszlo to bardzo zle. kazda burta po 3-4 ludzi: ]. Wkocu sie poddalem i odplynalem, bylem tak styrany tym ze nawet nie podnioslem zagli i przy samej havanie zrobilem teleport do willem. ehhh okazalo sie, ze zapomnialem zaladowac moduly na surprice bo dzien wczesniej wlozylem je w ingera: [. Mimo wszystko i tak raczej by mi nie pomogly na tyle abym ta bellke utopil.

Torrek, mam wrazenie, ze 1v1 takie jest. tzn bez longow nie ma co podchodzic. Ja jak widze carrosy, to tylko kite i demaszt. rozumiem ze ultra wiesniackie, ale to troche jak kamien papier i nozyce. NIkt swiadomie papierem nie rzuci sie na nozyce na zero: ]

btw macie silna ekipie, dinark jas, brooks... same przeWuje. szczegolnie dinark synsyn w potbs byl nie do zajechania. TYLKO DLACZEGO SZCZURY: ]

o7

Edited by Rychu Karas

Belle Poul jest bardzo pancerny i ma mega krzywy kadłub, przy lekkim kątowaniu większość kul się odbija - pływam tym okrętem praktycznie na okrągło więc wiem co mówię :ph34r: .

PvP na caronadach jest jak najbardziej możliwe, ja pływam tylko na caronadach obecnie , tylko trzeba wiedzieć do kogo można wyskoczyć. Renomy nigdy nie złapiesz, chyba że walczysz z noobem, który nie wie jak się pływa, ale już takie consti, fregate czy ingera pociśniesz spokojnie. Dodatkowo jako Pirat masz pewne bonusy bo z perkiem "Pirat" masz +1kn w bitwie co jest bardzo przydatne ;) .

Demaszt na longach trwa wieczność jeżeli walczysz z statkiem porównywalnej klasy :rolleyes: .

Belka faktycznie jest bardzo pancerna a i na karonadach robi całkiem całkiem damage.

A czemu pirat ?

Byłem Holendrem ale napisał do mnie Jas czy nie chciałbym do PODW i tak się zaczeło :)

Wczoraj mialem okazje walczyc przeciw BP na longach. omg to gowno jest ze stali.

bawilismy sie chyba ponad 50min, najpierw troche demaszt. zdecydowanie wygralem w tej konkurencji, ale nie udalo mi sie zwalic mu ani jednego masztu. Gdy jego predkosc i zwrotnosc mocno siadla. Postanowilem sprobowac wsiasc mu na dupe.  bardzo slabo wychodzily mi te strzaly, po pierwsze doslownie z 1 lub 2x burty siadly mi naprawde fajnie, ze wiekszosc kulek wpadla pod poklad. Ale mimo to jakosc tych strzalow miala niska wartosc destrukcyjna. Przez cala bitwe zabilem mu tylko 80 ludzi, sam staracilem okolo 30. Tylko co dalej? nie da sie zabic przez dupe, jedynie mozna tylko oslabic. Gdy juz bylem zrezygnowany, sprobowalem jeszcze z grapami cos zdzialac, ale wyszlo to bardzo zle. kazda burta po 3-4 ludzi: ]. Wkocu sie poddalem i odplynalem, bylem tak styrany tym ze nawet nie podnioslem zagli i przy samej havanie zrobilem teleport do willem. ehhh okazalo sie, ze zapomnialem zaladowac moduly na surprice bo dzien wczesniej wlozylem je w ingera: [. Mimo wszystko i tak raczej by mi nie pomogly na tyle abym ta bellke utopil.

Torrek, mam wrazenie, ze 1v1 takie jest. tzn bez longow nie ma co podchodzic. Ja jak widze carrosy, to tylko kite i demaszt. rozumiem ze ultra wiesniackie, ale to troche jak kamien papier i nozyce. NIkt swiadomie papierem nie rzuci sie na nozyce na zero: ]

btw macie silna ekipie, dinark jas, brooks... same przeWuje. szczegolnie dinark synsyn w potbs byl nie do zajechania. TYLKO DLACZEGO SZCZURY: ]

o7

Carronady potrzebują bardzo dużo ludzi do ich obsługi, więc delikwent nie ma zbyt silnej obsady do walki wręcz. Najlepszym sposobem w takim wypadku są chainy i kule na żagle. Pływasz zdaje się Surprisem, więc po zjechaniu żagli do 60-70 %, powinieneś swój cel postawić szybko pod wiatr. Walka wręcz jest słabym punktem okrętów na Carronadach.

Czy ja wiem, 32pd potrzebują 7 ludzi. Ogólnie to najlepsza opcja na walkę na longach, tylko że boarding w tej chwili jest skopany po całości.

Dużo, mało, czy jak kto tam woli, ale faktem jest, że robiąc okręt na silnej artylerii raczej nie zabiera się na pokład marinsów. Ja przynajmniej na screenach PODW z bitew ich nie widzę, więc podejrzewam że barykad, boarding parties, grogu czy swordfighting handbook też tam nie ma. Taki okręt po złapaniu go na haki jest do zrobienia w 2 min, nawet przy obecnym skopanym boardingu.

Dużo, mało, czy jak kto tam woli, ale faktem jest, że robiąc okręt na silnej artylerii raczej nie zabiera się na pokład marinsów. Ja przynajmniej na screenach PODW z bitew ich nie widzę, więc podejrzewam że barykad, boarding parties, grogu czy swordfighting handbook też tam nie ma. Taki okręt po złapaniu go na haki jest do zrobienia w 2 min, nawet przy obecnym skopanym boardingu.

I na tym caly wic polega - nie dac sie zlapac w mechanike ktora jest najslabsza strona calej gry. Jak wroce do gry powrzucam pare screenow z pvp. Pozdrawiam

P.S  Karas wiekszosc ludzi z Potbsa gra albo we frogach (ruskie), dunczykach (ruskie) albo u nas takze zapraszamy :ph34r:

Edited by Fred Perry

Dziś mielismy fajną walkę z Duńczykami, mam video ale nie wiem czy wrzucę bo trwa 45 minut a i tak wyłączyłem pod koniec gdy zaczeły się dożynki :D

Kolejna walka z duńczykami i kolejna wygranaScreensho_ahehsxx.jpg

Screensho_ahehsxh.jpg

Edited by Torrero10

To teraz floty npc na pvp bierzecie? Lol nie ma mnie tydzien i co ja widze ;) moja Bella butwieje w dokach jeszcze do niedzieli... :huh:

Edited by Fred Perry

chyba, jednak sprobuje tych carronad: ]

znow zaliczylem faila z BP. IMO jak dziala sa zniszczone, to powinny POZOSTAC zniszczone, a one tak naprawde po chwili sie naprawiaja same: [

Ale fajnie, tzn dluga bardzo pozytywna walka. sorrki za moj ang, ale w sytuacjach stresowo/nerwowych nie panuje nad klawiatura: ]

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253713948728769223/7B1FEE1A632F8D3919D91AB1301D2F5C76BBD065/

Fred dziekuje, ale przynajmniej do releasu nie planuje zadnych zmian. Inna sprawa, ze osobiscie wolalbym zostac w ktorejs z nacji, szczury i tak beda mialy silne ekipy. w Natach tego jak dotad nie widze.

ahhh jeszcze pochwale sie, wczoraj mielismy jakies tam przygotowania do odparcia hiszpanow. pierdololo na TSie i omylkowo zamiast zamknac niepotrzebnego outposta zakmnalem linijke nizej innego z PRAWIE calym moim dobrytkiem, co najmniej 10m poszlo do wody: [. Z dupy jest ten system. Tzn, tam na koncu zamiast ciagle pisac to samo 'close' powinna byc nazwa portu, lub estymowana wartosc stuffu w danym porcie. Dosc czesto zamykam i otwieram nowe outposty i taaaadaamm niespodzianka, rutyna zabija: ]

Edited by Rychu Karas

ahhh jeszcze pochwale sie, wczoraj mielismy jakies tam przygotowania do odparcia hiszpanow. pierdololo na TSie i omylkowo zamiast zamknac niepotrzebnego outposta zakmnalem linijke nizej innego z PRAWIE calym moim dobrytkiem, co najmniej 10m poszlo do wody: [. Z dupy jest ten system. Tzn, tam na koncu zamiast ciagle pisac to samo 'close' powinna byc nazwa portu, lub estymowana wartosc stuffu w danym porcie. Dosc czesto zamykam i otwieram nowe outposty i taaaadaamm niespodzianka, rutyna zabija: ]

Twój dobytek być może jest w owym porcie, tylko zamrożony. Tak jest przynajmniej z kontraktami. Popłyń tam i sprawdź. Być może nawet trzeba będzie założyć outpost na nowo, aby wyciągnąć graty.

Szkoda, ze nie widac, 2 pozostalych surrenderow. ALE. hehe ratl, niagara, mercury, a nawet surp to gownoshipy, ktore pewnie mialy spore problemy z przebiciem: ]. Mimo wszystko lapiecie zacne walki na OS.

PS bylem w porcie ktory skasowalem, nie ma nawet sladu po moich gratach,nawet gdy wykupilem ponownie magazyn.

BTW, bylem wczoraj na swoim pierwszym port battlu, OMG, jak to sie totalnie rozni od potbsow. zero focus fire, zero lini, zero podstawowych zasad aby choc troche walka wygladala jak w epoce. LOL, z jednej strony troche smiesznie, ale z drugiej troche to smutne. tzn wydaje mi sie, ze obecna mechanika nie pozwala na nic innego. dlatego walka wyglada tak a nie inaczej.

Jedyne podobienstwo do potbs, to ze lepiej byc w lawicy niz poza nia: ].

W potbs port battle byly ZDECYDOWANIE bardziej wymagajace, samo utrzymanie szyku, ktorego tu nie ma, bylo kluczowym elementem. nie wiem moze zle trafilem, ale po obejzeniu filmu lenina i tego co zobaczylem wczoraj mam wrazenie, ze tak po prostu jest. Wydaje mi sie, ze glownym winowajca jest mala penertacja kulek, przez co skraca sie dystans aby przebic, na malym dystansie nie da sie prowadzic skutecznego fucusu, bo zbyt mala liczba statkow ma dany target w swoim arcu.

sorry za offtopa, ale troche zniesmaczony jestem wygladem PB. troche jak pilka nozna w podstawowce.wszyscy gonia w lawicy za 1 pilka.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253713948734628828/AB5B6AE9B7CC8D296382259EF97A4AB3C11C4BAC/

Edited by Rychu Karas

Szkoda, ze nie widac, 2 pozostalych surrenderow. ALE. hehe ratl, niagara, mercury, a nawet surp to gownoshipy, ktore pewnie mialy spore problemy z przebiciem: ]. Mimo wszystko lapiecie zacne walki na OS.

Jeden to bucentaur którego widać po stronie PODW jako bota.

BTW, bylem wczoraj na swoim pierwszym port battlu, OMG, jak to sie totalnie rozni od potbsow. zero focus fire, zero lini, zero podstawowych zasad aby choc troche walka wygladala jak w epoce. LOL, z jednej strony troche smiesznie, ale z drugiej troche to smutne. tzn wydaje mi sie, ze obecna mechanika nie pozwala na nic innego. dlatego walka wyglada tak a nie inaczej.

Jedyne podobienstwo do potbs, to ze lepiej byc w lawicy niz poza nia: ].

W potbs port battle byly ZDECYDOWANIE bardziej wymagajace, samo utrzymanie szyku, ktorego tu nie ma, bylo kluczowym elementem. nie wiem moze zle trafilem, ale po obejzeniu filmu lenina i tego co zobaczylem wczoraj mam wrazenie, ze tak po prostu jest. Wydaje mi sie, ze glownym winowajca jest mala penertacja kulek, przez co skraca sie dystans aby przebic, na malym dystansie nie da sie prowadzic skutecznego fucusu, bo zbyt mala liczba statkow ma dany target w swoim arcu.

sorry za offtopa, ale troche zniesmaczony jestem wygladem PB. troche jak pilka nozna w podstawowce.wszyscy gonia w lawicy za 1 pilka.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253713948734628828/AB5B6AE9B7CC8D296382259EF97A4AB3C11C4BAC/

Zależy z kim pływasz. Ja ogólnie nie lubię PB pomimo, że brałem udział w kilkudziesięciu. W chwili obecnej posiadanie portów nie ma żadnego znaczenia, bo wszystko kupisz na smugglerze. PB to cholerny pożeracz czasu, godzina walki + 2 godziny zbierania się, pierdolenia głupot, czekania na spóźnialskich, płynięcia. A potem jeszcze trafiasz na randomów, którzy nie są nawet na TS :rolleyes: - ja powiedziałem dość i olałem PB totalnie, wole OW PvP.

"F"koncu sie udalo.

Fakt ze trafilem na turbonieogara. Ale przetestowane, pocinalem BP na longach, Ki chu"k" nie wiem dlaczego gosciu tak bardzo cisnal w abordaz. Ja niczym rusalka ruchalka zwinnie unikalem sytuacji w ktorych nie chcialbym sie znalsc, siejac zniszczenie z nowozamontowanych carroskow: ]

Jak pisalem, turbonieogar. Dlatego poszlo calkiem gladko.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/253714203121393604/4EC156D03DFCA1F4455380CA6662BFDD6158448E/

takie jeszcze pytanie nooba, na carrosach nie dzialaja double charge czy double balle?

takie jeszcze pytanie nooba, na carrosach nie dzialaja double charge czy double balle?

Nie działają ... możesz zaoszczędzić te 2 pkt... A że nie ogra to było jasne, w końcu Hiszpan;p....