Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Bart Smith

Patch 9.7 PL 13/04/16

Recommended Posts

Bart Smith    1,613

Jutro zamiescimy duzy patch.

Co nowego?

Glowna ekscytujaca nowosc - lad w bitwach.

Zrobilismy techniczne odwzorowanie otwartego swiata w instancjach bitewnych. To wniesie rozgrywke na nowy wymiar zarowno wizualnie jak i sama rozgrywke (szczegolnie podczas walk blisko ladu). Oczekujcie wielu bledow w zwiazku z tym takze tych zwiazanych z wydajnoscia gry. Wielkie bitwy blisko ladu obniza FPS. Aby to zminimalizowac proponujemy zmienic ustawienia graficzne jezeli gra bedzie wam zwalniac.

Zasady atakowania na otwartym swiecie zmienione

• Lad w bitwach zmienia zasady atakowania na otwartym swiecie
  • Gracze wciagnieci do bitwy znajda sie dokladnie w takiej samej pozycji jak na otwartym swiecie
  • Jezeli masz wrogow przed soba beda beda oni przed toba takze w bitwie
  • Prosze byc bardziej uwaznym podczas atakowania aby zapobiegac sytuacja ze jest sie otoczonym przez wrogow.

• Dodalismy wizualizacje kolka ktora ma kompensowac lag podczas ataku. Jezeli wybierzesz cel (okret) zobaczysz male kolko wokol niego. Jezeli zaatakujesz w obrebie tego kolka twoja pozycja nie bedzie zagwarantowana. Jezeli chcesz dokladna pozycje odzwierciedlajaca polozenie na otwartym morzu atakuj poza kolkiem.
  • Lad w bitwach nie byl testowany w zaludnionym przez graczy srodowisku w zwiazku z czym potrzebujemy waszych opinii w tej sprawie.

Wsparcie - zmiana

• Posilki beda miec teraz okreslona pozycje, ale zawsze beda sie pojawiac w dosyc duzej odleglosci od glownego starcia.
  • Poniewaz miejsca startowe w bitwach so pozycjonowane mozesz zaatakowac bardzo blisko przeciwnika - okrety beda zaczynac walke z nie naladowanymi dzialami (tak jak mialo to miejsce w pierwszych testach)
  • Wazne ! Port bitwy beda ciagle rozgrywane w osobnych instancjach (po staremu) dopoki nie przebudujemy calego ich systemu w nastepnych patchach.

Zmiekczanie gankowania

• Tzw. gankowanie stanowi glowny problem dla wiekszosci spolecznosci w grze i musi zostac zmniejszone troche. Wprowadzimy stare zasady do testow ktore byly w grze przed jej wydaniem na Early Acces. Poczatkowy atak nie ma ograniczen ale wchodzac do bitwy BR nie moze przekroczyc 1,5 krotnosci. W tym przypadku jezeli jestescie w podobnych okretach przeciwnik nie ma mozliwosci stworzyc wiekszej przewagi w postaci dodatkowego okretu podobnej wielkosci. Wiadomo ze jak widzisz wielka flote na horyzoncie wciaz najlepsza opcja jest ucieczka.
  • Atakowanie w strefach chronionych przez porty jest teraz zabronione przez system w grze. (wlaczajac to NPC) aby ograniczyc wciaganie do bitew waszych flot przez ukryte alty (postacie) badz przez pomylke w wybraniu celu.
  • Zdajemy sobie sprawe z problemow z atakowaniem i zasady te beda adresowane w przyslosci w razie problemow.

Bryg z mozdziezem dodany!

• Historycznie osadzony Bryg uzbrojony w ciezki mozdzierz. Bedzie sluzyl do atakowania fortyfikacji i zakotwiczonych, nieruchomych okretow. Nie jest to w pelni skonczone takze oczekujemy duzo opini i porad w tej sprawie
  • Mozdierz przelaczamy przyciskiem K. Minimalny zasieg 1,5 km a kula leci srednio okolo 30 sekund do celu.

Pokoj potyczek dodany

• Po wejsciu do pokoju potyczek (Duel) zacznie sie walka z przeciwnikiem w takim samym okrecie jak twoj. W przyszlosci dodamy wiecej opcji. Prosze dostarczyc nam opinie w sprawie czsu trwanie i wyjscia z potyczek.

Zmiany w PvE (Gracz kontra przeciwnicy komputerowi)

• Duze floty znowu pojawia sie na morzu
  • Losowe epickie zdarzenia na otwartym morzu dostosowane do wielkosci twojej grupy - beda sie pojawiac losowo
  • Rozkazy z Floty beda dodane do listy misji - pozwalajac graczom brac udzial w grupowych bitwach NPC
  • Rozkazy z Floty beda mogly byc robione w grupie.
  • Mozesz wziasc teraz kazdy poziom misji (zarowno grupowe jak i pojedyncze misje)
  • Wazne ! Okrety zabordazowane beda teraz automatycznie wysylane do Admiralicji - a ona zrekompensuje natychmiast koszt durability za zlapany okrett. Nie mozesz juz wiecej przejmowac okretow NPC poza statkami handlowymi.

Inne zmiany

• Mozesz teraz wylaczyc przeladunek dzial (pozostawiajac mozliwosc strzalu) poprzez przycisk F5 - zwolni to troche ludzi jezeli nie planujesz uzywac tej burty podczas walki.
  • System przeciekow zmieniony. Jezeli strzelasz w odpowiednie miejsca poszycia gdy okret sie podnosi na fali mozesz go juz zatopic powodujac odpowiednia ilosc przeciekow.
  • Rozmiar grupy zostal powiekszony do 12 osob. Male i duze bitwy akceptuja grupy tylko do 6 osob aby zapobiec niezbalansowanym bitwom.
  • Wszystkie okrety do ciezkich fregat znajda sie w sklepach NPC.
  • Dodatkowe komunikaty pojawia sie podczas kasowania postaci i magazynow aby zapobiec przypadkowym usunieciaom tychze magazynow.
  • Oficerowie w klanach moga od teraaz zmieniac opis klanowy i wyrzucac czlonkow klanu.
  • Podczas instalowania dzial zobaczycie efekt w statystykach okretu w porcie.
  • Przeczytane recepty (Blueprints) na okrety nie beda juz wiecej sie generowac.
  • Wlaczanie i wylaczanie komunikacji z wrogiem w instancjach.
  • Lista ignorowanych nie pozwala dluzej na handel, zapraszanie do grupy i spam.
  • Dodatkowe efekty i ustawienia szczegolow ladu (aby zmiejszyc efekty w duzych bitwach kolo ladu)
  • Odciecie lin w abordazu (Disengage) kosztuje teraz 45 pkt preparacji. (Dziala w obie strony)
  • Nieprzygotowane okrety startuja z 25 pkt preparacji w momencie zaczecia abordazu.
  • Ceny i ich zmiany wylaczone dla NPC. Porty produkja i sprzedaj i skupuja surowce po jednej cenie.
  • Konsumpcja niektorych surowcow prze NPC zwiekszona
  • Usuniety bonus ceny zakupu przez NPC
  • Zachowanie NPC naprawione przed duzymi zmianiami w przyszlosci i nie bedzie zmieniane przez nastepne 1-2 miesiace.
  • System penetracji dzial lekko usprawinony
  • Bonus od Hammocks zwiekszony
  • Tzw. Grind zostal zaadresowany poprzez obnizenie progow XP

Naprawione bledy

• Niektore zbedne komunikaty i wiadomosci usuniete.
  • Naprawiony blad z tzw. kolkiem smierci w bitwach
  • Ingermanland jest teraz pelnoprawnym okretem 4-tej klasy
  • Steelbox daje teraz calkowity bonus a nie procentowy jak dotad.
  • Kilka bledow w zachowaniach NPC naprawione
  • Kilka bledow w wizualizacji abordazu poprawionych
  • Kilka bledow czasu napraw zmienione i naprawione
  • kilka graficznych bledow na Le Grose Ventre naprawionych
  • FXAA moze byc teraz wylaczone na stale. (Bylo wlaczane za kazdym uruchomieniem gry)
  • Blad przeladunku dzial na NPC naprawiony
  • Pozycja okretu Cutter na otwartym morzu poprawiona/naprawiona

Wiele nowych bledow wprowadzonych

Oczekujcie patcha jutro. Ogloszenie na Steam pojawi sie takze jutro.

Nastepne duzy patch bedzie traktowal o tym co zostalo poruszone w glosowaniu na priorytety developerow na forum.

Neith    40

Trochę mi się nie podoba ten system z BR. Nie powinni kombinować z tym co było, tylko zmienić te 2 minuty na przynajmniej 20 minut lub wyłączyć ograniczenie czasowe na dołączenie do bitwy i tyle...

Neith    40

Czym uzasadnić w tej chwili to ograniczenie na dołączenie ? Ktoś atakuje Cię pod portem i Twój znajomy nie zdąży nawet z niego wypłynąć i Ci pomóc ponieważ nie może dołączyć do bitwy ze względu na to, że po wyjściu z portu jest w trybie nietykalności. Aby dopłynąć do bitwy też potrzebuje kilka sekund i niestety nie raz i nie dwa stoisz pod bitwą kilkoma okrętami i nie masz możliwości pomóc bo jakieś limity czasowe. Niestety nie widzę w tym sensu i logicznego wytłumaczenia.

Skoro już piszę to jeszcze muszę zapytać odnośnie tej kwestii. Te zmiany z BR 1.5 będą nadal posiadały ograniczenie czasowe na dołączenie do bitwy takie jak teraz czyli te 2 minuty ? Po tym czasie bez względu na BR nikt nie będzie mógł dołączyć ?

Otto Kohl    2,034

Skoro już piszę to jeszcze muszę zapytać odnośnie tej kwestii. Te zmiany z BR 1.5 będą nadal posiadały ograniczenie czasowe na dołączenie do bitwy takie jak teraz czyli te 2 minuty ? Po tym czasie bez względu na BR nikt nie będzie mógł dołączyć ?

Ograniczenie czasowe pozostaje takie jak było.

Edited by Otto Kohl

Otto Kohl    2,034

Nie dla piratów tylko dla każdego, kto uprawia korsarstwo na wrogich wodach. U nas grasują amerykanie, złapali już niejednego w tym mnie :lol:. Też możecie z tego skorzystać.

Edited by Otto Kohl

Qusso    52

Tak , teren robi wrażenie, są też miasta . System póki co odzwierciedla teren bardzo precyzyjnie , spadku FPSów nie zauważyłem

FranciS_UPN    18

A jak się ma wielkość terenu o OW do tego w bitwie ? Wygląda to podobnie czy w bitwie teren jest większy ?

Wydaję mi się że jest taki sam, a jeżeli byłby większy to minimalnie.

Tak , teren robi wrażenie, są też miasta . System póki co odzwierciedla teren bardzo precyzyjnie , spadku FPSów nie zauważyłem

Od nas jedna osoba w tej bitwie miała spadki do 3fps'ów. Ja również zauważyłem skoki fps z 60 na 45.

e1mo    42

U mnie po aktualizacji, w bitwach FPS wahają między 25-45 (przed aktualizacją miałem między 40-50) przy maksymalnych ustawieniach terenu i grafiki, ale bez włączonego zwykłego AA (FXAA włączone). Ja za bardzo nie odczułem spadków, ponieważ dynamika gry jest na tyle mała, że do gry wystarczy 30 FPS.

Glazo    52

Zmiany ogólnie na plus, chociaż liczyłem na ląd również w PB w obecnym patchu. Martwi mnie natomiast tempo zmian. W takim jak teraz nie widzę ETA dla wyprowadzenia tej z gry z alfy o finalnym produkcie nie wspominając.

Prorok    41

Zmiany, po za odwzorowaniem lądu na minus. Ze zmian jakie bym chętnie zobaczył to: zmniejszenie durability do jednego, dla wszystkich okrętów, przywrócenie lub nawet zmniejszenie siły ostrzału, oraz wyłączenie anty-gank systemu oraz dostosowanie ogólnej produkcji pod kątem wielkości nacji, czyli mała nacja bonus do wszelkiej produkcji towarów np. x3.

Obecnie zaczyna to mi przypominać shooter 3d.

Edited by Prorok

Otto Kohl    2,034

następna polityka i przebudowa piratów (limitacje)? pytanie  kiedy

Przebudowa piratów wymagałaby tak ogromnych zmian w mechanice, że wątpię by prędko to nastało.

Bart Smith    1,613

Duze patche wedlug planu maja byc co miesiac. Byla sonda czym powinni zajac sie w nastepnej kolejnosci i oto co Admin dokladnie napisal: Next content patch will focus on issues mentioned in the development priorities poll.

Co do zmian w tzw roli piratow to nie bedzie takie trudne - wystarczy wprowadzic pare drobnych acz konkretnych zmian - niemozliwosc podbijania portow tylko ich lupienia, limity na plywanie okretami wiekszymi niz 3rd Rate badz mozliwosc robienia przez piratow refitow okretow, szybszych i z lekkim bonusem do boarding np ale o mniejszej sile razenia. I co najwazniejsze wylaczenie mozliwosci zmiany nacji i zachowania zarowno expa jak i zdobytych rzeczy i okretow (to troche moze byc trudne bo niby jak to zrobic ?)

Co do priorytetow developerow tutaj sa wyniki co wygrywa na dzis: Overhaul of War & Peace mechanics and national relations, pirate role and national alliances (664 votes) [53.94%]

Otto Kohl    2,034

Kary za zmianę nacji na piratów powinny być wprowadzone jak najszybciej. Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że jest to zbyt proste. Powinno się to odbywać tak samo jak przy zmianie na każdą inną nację.

Pomysłów na "nowych" piratów jest tyle ile wypowiadających się w tym temacie, bardzo mnie ciekawi jak widzą do sami devsi.

Edited by Otto Kohl

Glazo    52

Pomysłów na "nowych" piratów jest tyle ile wypowiadających się w tym temacie, bardzo mnie ciekawi jak widzą do sami devsi.

Czytałem gdzieś tutaj na forum wypowiedź devsa, że bycie Piratem w ich zamyśle końcowym ma być karą i ma być bardzo trudno i upierdliwie nimi grać. Generalnie wystarczy obciąć możliwość pływania najwyżej do pirackiej fregaty i uniemożliwić zajmowanie portów.