Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Jan Marten

Naval Action - Polska Flota Kaperska - [PFK] PvP EU

Recommended Posts

Gra poszła w tym kierunku, że tylko duże klany (grupy) będą miały szanse bytu. Co z tego, że możesz zawiązywać sojusze jak nikt nie będzie chciał np. z Tobą zawiązać go.

Co do liczebności kaprów. Zarzucając komuś kłamstwo wypadało by mieć jakieś silne dowody... 30 osób jest praktycznie zawsze w grze, skąd wiesz czy jak kolega pisał o liczbie 54 w danej chwili tylu nie było?

Ahoy!

kazdy by chcial santisimami plywac, a czesto nawet brygiem nie potrafi.

Dosc przykro sie to oglada, bo skoro kolega nie ogarnia, moze mogl mu ktos moze na TS podpowiedziec co robic?

Wystarczylo aby przy zwrotach zrzucal saile, aby nie robil miejsca do zlamania sie... nie mowiac juz o boardingu, widac totalna bezradnosc i ciagle ta sama taktyka. lepiej by z tego wyszedl gdyby wrzucil brace i poszedl sobie zrobic kakao: ]

Rychu on gra w nocy bo tak pracuje. Nikogo nie ma od nas na Ts wtedy. Ale przynajmniej poznalismy twoje intencje. Swoja droga nie jest trudno jako vet a takim jest revers zatopic kogos kto nie ogarnia w dodatku plywa klockiem. Zadne osiagniecie...niiech lepiej wrzuci filmik gdy zgankowali w 5 Slawka i przegral abordaz😃

Bart, ja tam wyraznie widze, ze to bylo po poludniu 14:20 chat. Spoko srodek dnia, ale kilku z was o tej porze zazwyczaj bywa. Nie mam pretensji do chlopaka tylko o to, ze nikt mu nie pomogl, a wystarczylo niewiele.

To czy trudno czy nie... no nie wiem, jednak mowimy o zabijaniu nawet nie wiem 4 a moze 3 klasy(pierwszy raz widze ten okret)? za pomoca barki na wegiel? to jednak jest jaks wyczyn.

22 minutes ago, Bart Smith said:

.... Ale przynajmniej poznalismy twoje intencje. ...

czyli jakie? bo za bardzo nie rozumiem.

No offence Rychu. Myslalem ze chcesz chlopakowi dogrysc. Ale serio on robi tylko PvE i tyle.  Zreszta kto chce pvp to cos tam plywa a kto woli flotki jego sprawa. Nie mamy z tym problemu bo wiekszosc ktora miala opuscila klan. Teraz liczymy na duza frekwencje pod polska bandera w niedlugim czasie.

Bart zbyt usilnie probujesz szukac wrogow jedynie slusznej sprawy. W mysl zasady kto nie znami to przeciwko. To, ze nie jestem Z, nie znacza od razu, ze od razu przeciw. Tym bardziej, ze chyba nigdy nie pokazalem sie z tej strony.

Co nalezalo zrobic, juz napisalem. Battle sail, nie robic miejsca na zwroty, zmusiloby to ruskiego do przejsc przez wiatr, a bez bukszprytu GG. W boardingu za mocny nigdy nie bylem, ale chyba nic nie powinien klikac. widac to w 8:04, gdzie przyjal 1 atak na brace i stracili po rowno.

1 hour ago, Rychu Karas said:

Bart, ja tam wyraznie widze, ze to bylo po poludniu 14:20 chat. Spoko srodek dnia, ale kilku z was o tej porze zazwyczaj bywa. Nie mam pretensji do chlopaka tylko o to, ze nikt mu nie pomogl, a wystarczylo niewiele.

Fakt o tej porze jest od nas kilku chłopaków, tylko problem jest taki że jego jeszcze nie spotkałem na teamspeak'u. Może mnie nie widać na tsie, ale często mam odpaloną stronę i widzę kto w danym momencie siedzi. Jego jeszcze tam nie spotkałem, chyba że siedzi pod innym nickiem. Masz pretensje, że nikt mu nie pomógł... skąd w ogóle wiesz czy ktoś mógł mu wtedy pomóc? Nikogo w NA nie niańczymy, każdy robi co chce. Jeżeli masz taki problem jak na filmie to radzisz się na TS'ie, pod warunkiem że na nim jesteś. Bo z tego co widzę jest nowy, więc raczej wątpię żeby umiał odpalić czat podczas bitwy i napisać do kogoś z klanu.

26 minutes ago, Rychu Karas said:

W mysl zasady kto nie znami to przeciwko. To, ze nie jestem Z, nie znacza od razu, ze od razu przeciw. Tym bardziej, ze chyba nigdy nie pokazalem sie z tej strony.

Ta zasada obowiązuję praktycznie od zawsze, a najbardziej było widać to po tym jak rozpadło się PFK za czasów Holendrów. Wystarczy spojrzeć ile przez ten czas było klanów. Nikt nikogo nie trzyma na siłę, ale żeby później specjalnie przypływać i atakować swoich rodaków... Zresztą u niektórych do tej pory się to nie zmieniło (Nie chodzi mi o ciebie), no ale cóż taki człowiek. Liczę na to, że wprowadzą Polską nację do gry i w końcu będziemy mogli grać wszyscy razem bez jakichkolwiek podziałów.

Atak w tej chwili jest katorgą (nawet na fitach) prze brace'a jeśli nie masz przewagi liczebnej, albo chociaż równych sił. Nawet Reverse oparł swoja taktykę o muszkiety w defenda, co jest dość skuteczne. Ale nie o tym.

Uno, to Amilkar zaatakował z tego co widzę tabelę (1:19), więc nie ma co go bronić byciem nowym graczem. I nie chce tu pana Amilkara zniechęcać (słyszałem go w rozmowie tylko raz, ale wywarł pozytywne wrażenie), bo podjął z mojego punktu widzenia najlepszą decyzję, czyli podjął walkę, a na swoich błędach uczy się najszybciej. No, a niestety tych było sporo, przy czym większości można było uniknąć. Z tego co byłem w PFK metoda abordażu na zmianę rodzaju ataku/obrony w ostatniej sekundzie była jedną z pierwszych rzeczy jakie poznawał nowy gracz. Tutaj Amilkar oddał całkowicie pole manewru w abordażu, ale to do wyuczenia. Przynajmniej wie już o co w tym chodzi. Niemniej walka na żagle, spowolnienie przeciwnika szczególnie tego zwrotniejszego, battle sails, przeciwdziałanie rake'om etc. Miał okazje na początku, nie użył jej i zakładam, że to dlatego, bo o niej nie wiedział, bo skąd.

Bart, nie chce iść z nikim na kosy, ale z kim ty chcesz tworzyć polską banderę? Frekwencja, liczby? Naval jest cholernie nieprzyjemny dla nowych graczy i bez wsparcia tych doświadczonych jest bardzo ciężko. I żebyśmy się zrozumieli, rok robienia misji to nie jest doświadczenie.

I tak w ostatecznym rozrachunku, to nawet dobrze, że Reverse nagrał ten filmik. Przyda się, jeśli Amilkarze będziesz chciał podbić trochę swój skill pvp. Osobiście uważam również, że możesz obejrzeć dodatkowo kilka innych jego filmików i poszukać kilku pirackich. Zobaczenie jakich sztuczek można stosować podczas walki to cenna wiedza, na której idzie oprzeć całą walkę (podam swój przykład, bo jestem średnim graczem pvp. Dzięki pirackim tworom na youtube przeżyłem wiele walk w których byłem skazany na śmierć (ostatnio na shallowach 4v1, gdzie prostym manewrowaniem i graniem wiatrem uciekłem zmuszając jednego rywala do wycofania się za sojuszników)) To trochę ofensywne słowa, ale w PFK zostało zaledwie kilku graczy, którzy wiedzą co robią na OW pvp i mają zapas doświadczenia, więc zawsze warto ich posłuchać, bylebyś ich odróżnił od "elity" PvE.

Dulay jak widzisz to sie nie stanie. Ale kij w to ci co ida napewna beda miec wyzwanie i kupe zabawy. Mikocen pozostawie to bez komentarza bo po co to komentowac. W PFK wiekszosc chce plywac pod polska bandera co mnie niezmiernie cieszy. Rychu znasz mnie - zreszta sam masz w sygnaturce polskie barwy;). Kto nie z nami tem z policji😃

Hueheheueu n1 Reverse.

To może być sposób, jak wyskoczę na okręcie wojennym to od razu wszyscy biorą nogi za pas, a na traderze może będą trochę śmielsi i odważniejsi.

Edited by Otto Kohl

Jezeli sledzicie oficjalne forum to pewnie wiecie ze developerzy planuja dodanie nowych nacji w wersji "hardcore" bez zadnych portow na starcie (te trzeba bedzie sobie wywalczyc) oraz bez strefy tzw. reinforcement (czytaj bez pomocy npc). I tutaj najlepsza czesc tej wiadomosci - jedna z planowanych nacji na 99% jest Rzeczpospolita Obojga Narodow. Polska Flota Kaperska z duma wciagnie na maszty nasza polska flage po paru latach czekania. Mamy nadzieje iz dolaczy do nas odpowiednia liczba graczy - aby wspolnie z innymi gildiami stworzyli namiastke polskiej kolonii na Karaibach. Czekamy na nowych graczy a takze tych ktorzy mysla o powrocie do grania.

Najlatwiej znalesc nas na naszym TS: deadecho.pl:9988 oraz na  http://www.polskaflotakaperska.pl/

Gdy tylko informacje zostana potwierdzone na 100% przez developerow uruchamiamy oficjalna strone naszej nacji do wspoltworzenia ktorej goraco zachecam (Jezeli ktos chcialby pomoc doradzic badz wspoltworzyc prosze o kontakt poprzez strone PFK badz TS).

Oto wersja robocza: https://polskaflota.wixsite.com/navalactionpolska

Bart

1 hour ago, Bart Smith said:

I tutaj najlepsza czesc tej wiadomosci - jedna z planowanych nacji na 99% jest Rzeczpospolita Obojga Narodow. Polska Flota Kaperska z duma wciagnie na maszty nasza polska flage po paru latach czekania. Mamy nadzieje iz dolaczy do nas odpowiednia liczba graczy - aby wspolnie z innymi gildiami stworzyli namiastke polskiej kolonii na Karaibach.

To wspaniała wiadomość! Tyle lat czekania. :D

Wydaję mi się, że powinniśmy zrobić jakieś większe zebranie liderów wszystkich  Polskich klanów w NA. Próbować się porozumieć między sobą i zjednoczyć siły, teraz nie będziemy pływać pod banderą Szwedzką, Piracką czy Brytyjską tylko pod Rzeczpospolitą! Lepszej sytuacji w tej grze już chyba nie będzie na zjednoczenie się...

Bart orientujesz się kiedy chcą wprowadzić nację, albo jakieś ploteczki? 

Edited by FranciS_UPN

42 minutes ago, FranciS_UPN said:

To wspaniała wiadomość! Tyle lat czekania. :D

Wydaję mi się, że powinniśmy zrobić jakieś większe zebranie liderów wszystkich  Polskich klanów w NA. Próbować się porozumieć między sobą i zjednoczyć siły, teraz nie będziemy pływać pod banderą Szwedzką, Piracką czy Brytyjską tylko pod Rzeczpospolitą! Lepszej sytuacji w tej grze już chyba nie będzie na zjednoczenie się...

Bart orientujesz się kiedy chcą wprowadzić nację, albo jakieś ploteczki? 

Nie wiem ale wiem ze na 100% bedzie Poland-Lithuania Commonwealth. Admin potwierdzil to na grupe moderatorskiej. Napisal jeszcze ze beda Prusy i Rosja...czyli nasze lokalne bagienko w sosie Karaibskim. Namawiam go aby podzielil sie projektem flagi...ale narazie cisza.

Nie wiem czy "zebranie" liderow cos zmieni skoro jest tyle osob niechetnych temu pomyslowi ale jezeli ktos chce takowe zorganizowac nie ma problemu. Uruchomilem strone o naszej nacji pod tymczasowym adresem narazie i zapraszam do rejestracji: https://polskaflota.wixsite.com/navalactionpolska Docelowo domena juz czeka.

PFK bez wzgledu na wszystko bedzie plywac pod polska bandera do czego namawiamy innych polakow i ich klany. Bedzie to na pewno wyzwanie i chcialbym aby jak najwiecej ludzi sie jego podjelo. Tym bardziej iz naturalnym przeciwnikiem bedzie prawdopodobnie Rosja ktora przejmie role ktora dotychczas pelnila w grze Dania. Nie wiemy co z Prusami i ilu niemieckich graczy przeniesie sie tam. Sytuacja wyglada na rozwojowa w najblizszych tygodniach...