Jump to content
Game-Labs Forum
Sign in to follow this  
Wyspa

[PvP 1 Holandia] CMD - Courland Mercenary Division

Recommended Posts

Wyspa    89

TJn6RzF.png

My potomkowie Kurlandzkich kolonistów pochodzenia Polskiego, powołaliśmy do życia nową grupę zwana Kurlandzką Dywizją Najemną.

Po upadku Nowej Kurlandii lata temu, nasi przodkowie zdecydowali się pełnić role najemników pod banderą Holenderską.

Tak jak Holenderscy najemnicy pomagali przy utworzeniu Nowej Kurlandii na terenach Tobago, my postanowiliśmy spłacić dług wdzięczności.

Jesteśmy grupą najemników walczących w interesie kolonii Holenderskich, chętni do pomocy naszym towarzyszom będącym w potrzebie.

Kim jesteśmy:

Jesteśmy grupą starych przyjaciół pływających dla zabawy . Interesują nas potyczki PvP i PvE w międzynarodowym gronie.

Nie rekrutujemy, jednak jeżeli pływasz z nami i uznamy cie za przyjaciela możesz oczekiwać zaproszenia do grupy.

Uważamy siebie za osoby przyjacielskie i z chęcią pomożemy gdy uznamy to za stosowne.

Szanujemy honorowych przeciwników i odpłacamy tym samym gdy są oni tego godni .

Z chęcią uczestniczymy w wojnach i potyczkach nacji Holenderskiej na serwerze PvP 1.

Grupa istnieje już od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz piszemy w polskim dziale gdyż wcześniej wyglądał na dość martwy, ale widać że życie tu wróciło. Z chęcią popływamy z innymi polakami pomagając im w większych operacjach. Pływamy pod własną banderą gdyż traktujemy NA jako rozrywkę i nie chcemy się wiązać z większymi klanami, aby gra nie przerodziła się dla nas w obowiązek. Osoby u nas pływające znają się od lat i też nie bardzo chcemy się docierać z nowymi ludźmi, choć jeżeli ktoś uprawia podobny styl rozgrywki i wpasuje się w nasze grono z chęcią przyjmiemy go do naszego niewielkiego oddziału.

Do zobaczenia na morzu!

WjYpUyR.jpg

PS. Pozdrawiam ludzi z którymi krótko ale jednak pływałem pod banderą PFK. Zarówno tych którzy bandery nie zmienili jak i tych pływających teraz pod tagiem WAR. 

Prorok    41

Mając na uwadze wczorajszą bitwę o Maracaibo jak i również bitwy które odbywały się wcześniej, mogę potwierdzić że gotowość i chęć do współpracy pomiędzy naszymi klanami w operacjach militarnych jest już wystarczająco duża aby przejść do następnego kroku w tym celu. Myślę że tym krokiem mogłoby być wspólne planowanie lub też informowanie siebie np: o planowanych posunięciach, rejonów koncentracji itd. itd.

Zawsze zdawaliśmy sobie sprawę że pierwszą i najważniejszą rzeczą do zrobienia jest ułożenie dobrych stosunków ze wszystkimi klanami naszej małej nacji, gdyż bez niego żadne państwo nie mogłoby przetrwać długo.
Jest rzeczą jasną, że postępując godnie i honorowo można skłonić graczy do zagrania i zostania z nacją Holenderską. Nacją mniejszą, ale przez to trudniejszą i bardziej wymagającą w stosunku do pozostałych według mojej opinii.

icceman    60

Zdecydowanie zgadzam się i zapraszam na naszego TS lub lynksa. Ustalimy szczegóły, aktualnie plany mieszają się co rano bo niestety szwedzi wykorzystują mechanikę do cna stad  tez i plany ustalane w ciągu dnia z cala nacja. 

A bitwa była najzacniejsza z zacnych :)

Edited by icceman

Wyspa    89

W CMD mimio że jest nas dosłownie kilku zawsze staramy się wystawić delegację jak cos się dzieje. Ostatnie dni obfitowały w kilka udanych zatopień, głównie 3rd rate i powyżej przy jednej stracie własnej (- 1 dura do Consti).

Przechwycenie Pirackiej floty bojowej, większość piratów (praktycznie same 3rd rate i powyżej) uciekła, mimo tego udało zatopić sie 2 x 3rd rate, belonę i Ingermalanda (niestety w pośpiechu nie udokumentowałem screenu tabeli na koniec). Należy się  pochwała 3 piratom którzy mimo otoczenia i przyparcia do wyspy łatwo skóry nie oddali.

rlfcgw7.jpg

o7KzoxN.jpg

Port bitwa o Leogane, prowadzona przez flotę screenującą, obyło się bez strat własnych przy przewadze jakościowej przeciwnika:

91bbB49.jpg

Obrona Port-au-Pricne, zakończona porażką. Jednak byliśmy zadowoleni po bitwie i walczyliśmy do końca. Mimo znacznej przewagi jakościowej przeciwnika udało nam się zatopić Santisimę i 3rd rate'a. 2ga Santisima już tonęła, niestety jeden z nowych graczy na "Renomie" którego zadaniem było tagowanie nie ogarnął, szkoda acz myślę że ta jedna Santisima to i tak spory cios dla przeciwnika.

WYx8bgP.jpg

z1RoxUY.jpg

Nie są to wszystkie bitwy w jakich braliśmy udział, prawie codzienne coś się trafia. na pewno warto było udać się na północ, mam tylko nadzieję ze piraci dopiszą bo pierwsze dni to było polowanie na zabłąkanych :)

Edited by Wyspa

Otto Kohl    2,034

Ładne bitwy, o to chodzi B) ! BTW wątpię by RUBLI zabolała strata Santi. niemniej to dobry wynik przy takim składzie Waszej floty.

PS: dopiero zauważyłem, że ktoś poszedł na bitwę Mortar Brigu - WTF :lol: ?!?!

Edited by Otto Kohl

Wyspa    89

Dzsisiejsza Bitwa o Les Gonaives. Piraci zaatakowali licząc prawdopodobnie na to że Holendrzy zaangażowani w pomoc Szwedom nie zareagują, udało się jednak zebrać flotę fregat z PFK plus nasze dwie 3rd Rate.

I8pj2e4.jpg

Ja i Prorok dołączywszy później, spawnując się na tyle Piratów, odcięci od głównych sił z pomocą 2 Consti wyeliminowaliśmy z walki 2 mortar Brygi co spowodowało że Piraci nie mogli efektywnie atakować wierz. Formacja Piratów udała się w naszym kierunku, jednak udało się ich wymanewrować na skraj okręgu, ponosząc spore straty w amorze jedna z Bellon zaczęła się wycofywać, a formacja Piracka się rozproszyła próbując uniknąć okręgu. Pozwoliło nam to dołączyć do głównych sił i nieco rozproszyć piratów.

xPuhG3F.jpg

Po tym zdarzeniu nasza Flota pod koniec bitwy przycisnęła Piratów do zmniejszającego się okręgu, skutecznie wypychając ich poza obszar i zmuszając do ucieczki.

xIQtvJR.jpg

Mimo przewagi przeciwnika jak widać Holendrzy nie uciekają i nawet wygrać potrafią ;)

Edited by Wyspa