Sign in to follow this  
Followers 0
Otto Kohl

Naval po wipie.

30 posts in this topic

Posted (edited)

Panowie czy ktoś zamierza po dłuższej przerwie wrócić do Navala po wipie :) ? Jest to chyba dobry czas na powrót, świeży start, może być zabawnie jak kiedyś :ph34r:. W który serwer celujecie, global czy EU?

Sru dalej będziecie cisnąć u brytów czy planujecie przeskok gdzie indziej, ja raczej wrócę do piratów ,a jeżeli zbierze się solidna ekipa to może nawet do innej nacji coby zbalansować lekko rozgrywkę (szczególnie, że francuziki i inne płaczki chcą uciekać na server EU).

Bart wskrzeszasz PFK ;)?

Edited by Otto Kohl

Posted (edited)

Ja bardzo chetnie. Nacja/Server obojetny mi.

nawet szczurem mi nie robi: ]

Edited by Rychu Karas
1 person likes this

Ja nie wracam.

Nic się nie zmieniło i nie zmienia dramatycznie w grze.
A sam grind dla grindu to dla mnie żaden fun.

Do tego gra będzie mieć jeszcze mniej graczy co oznacza jeszcze mniej OW pvp.

Zed`s dead, baby. Zed`s dead.

Wipe to nie magiczna różdżka - przychylam sie tutaj do opinii kolegi Leku - tej grze brakuje wszystkiego poza grafika i na tym etapie dalej widze to w czarnych barwach. Niestety napompowali balonik i wielkie bum - czyli nic. Osobiscie podchodze do sprawy troche personalnie bo rokowalem ze bedzie to gra dla mnie i pewnie dla moich znajomych z PFK gra na dlugo (czytaj pare ladnych lat) tak samo jak kiedys bylo (a nawet jest dalej...) Pirates of the Burning Sea. Zycie pisze inne scenariusze jak widac. Poza tym w grach z tak nikla populacja powinnismy laczyc sie a nie dzielic - jak wyszlo kazdy wie to kolejny aspekt ktory nie zabardzo przyciaga mnie spowrotem do tej gry. Narazie na pewno nie wracam do NA bo poprostu nie ma do czego za bardzo...chyba ze dla dobrego towarzystwa w gildii ktora byla, jest i bedzie niezaleznie od tego w jakie gry gramy. W koncu ponad 8 lat wiekszej lub mniejszej dzialanosci to kawalek...historii :D

Bez odbioru

1 person likes this

Posted (edited)

1 hour ago, Leku said:

Ja nie wracam.

Nic się nie zmieniło i nie zmienia dramatycznie w grze.
A sam grind dla grindu to dla mnie żaden fun.

Do tego gra będzie mieć jeszcze mniej graczy co oznacza jeszcze mniej OW pvp.

Zed`s dead, baby. Zed`s dead.

Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Jako, że osobiście nie popieram podziału, nie-jednakowoż nie jesteś w stanie określić bilansu ile osób wróci, a ile opuści grę.

Edited by sruPL

Liczby nie klamia (niestety). Podobno gre kupilo 100 000 graczy - ilu mamy online w tzw: primetime: 400? Niestety wspolczesny rynek gier jest brutalny - jezeli gra nie ma nic ciekawego do zaoferowania laduje w koszu. Sam fakt ze nie ma wielu (czytaj dwoch - trzech) dobrych gier o tematyce walk okretami zaglowymi nie robi ze mnie jakiegos Naval Action masochisty tak samo jak pewnie tych ludzi ktorzy przestali grac. Gralem od samego poczatku i narazie wystarczy - jak skoncza gre zaloguje sie, pogram i ocenie czy warto sie w to angazowac. 

Mimo wszystko chcialbym zobaczyc, jak sprawdzi sie nowa mechanika 1durowek itp. Nikt nie kazde sie z tym meczyc. Tym bardziej, ze chyba wszystkich nas NA w jakis sposob zawiodla. Ja tak jak Bart tez oczekiwalem czegos na ksztalt potbs... niestety to co tu mamy dalekie jest od tego. :[

Panowie, ja mysle ze wybieracie zly moment zeby sobie odpuscic te gre. Jesli juz, trzeba bylo to zrobic wczesniej. Mysle/mam nadzieje ze teraz to juz bedzie tylko w dobrym kierunku patrzac na to jak wyglada testbed. Mimo wszystkich wad (gdzie najwazniejsze to chyba zadufany w sobie Admin i zbyt maly zespol na takie przedsiewziecie) gra caly czas ma duzy potencjal i powoli moze go zaczac osiagac. Inna sprawa to czy gracze po tylu wpadkach powroca zeby gra mogla znowu w pelni zablysnac.

Ja osobiscie prawie wcale ostatnio nie gram ze wzgledu na brak czasu ale tez na to ze w obecnym wydaniu licza sie tylko PB ktore mnie prawie wcale nie interesuja. Czekam na cos wiecej ale obserwuje forum i projekty. Ostatnio sie zaangazowalem, co tez cos oznacza. Po dlugim okresie stagnacji cos zaczyna sie dziac i mimo paru glupich pomyslow (ktore na szczescie zostaly odrzucone) wiekszosc wyglada dobrze.

Jesli chodzi o wybor serwera to chcialbym zostac na globalu ze wzgledu na moja prace i dziwne godziny grania. Boje sie tylko ze fizycznie umiejscowia go w jakims dziwnym miejscu i bede mial klopoty z pingiem (kolejny problem, nie inforumuja ludzi co gdzie i jak).

Panowie, przerwa jest dobra, pozwala nam spojrzec na gre pod nowym katem a w przypadku wczesnego dostepu wrocic kiedy bedzie wiecej porzadnej tresci do ogrania.

Nie rzucajcie jeszcze recznika.

2 people like this

Posted (edited)

Potencjal ta gra ma od samego poczatku jedyny problem w tym ze devsi nie potrafia go wykorzystac moim skromnym zdaniem co wiecej mozna sie pokusic o stwierdzenie ze go wlasnie marnuja od paru miesiecy. Nie moge oceniac co jest na test bedzie bo nie gram ostatnio moze mnie ktos oswiecic co takiego tam jest co skloni mnie i wielu innych graczy do powrotu i aktywnej gry? Z opisow na forum nie widze tam nic takiego ale moze poprostu mam za duze oczekiwania co do NA.

To pole w jakim zawiedli devsi to glownie koncepcja i realizacja sam projekt uznalbym za w miare udany - myslac tutaj o technicznej stronie gry.

koncepcja-projekt-realizacja-2.png

Edited by Bart Smith

Posted (edited)

Jak ktos jeszcze nie wie to organizujemy spotkanie polskiej spolecznosci na naszym TS: deadecho.pl:9988 w piatek (7/4/2017) w godzinach 19-20. Zapraszamy wszystkich bez wzgledu do wziecia udzialu w dyskusji o przyszlosci NA oraz poslkiej spolecznosci w grze.

Edited by Bart Smith

Wczoraj wieczorem okolo 23 zalogowalem. Nic ciekawego nie mialem do roboty, a ze ten debi1 adm1n napisal aby spr czy jest OK (jak by sobie qrwa sami nie mogli skopiowac i pobrac tylko najwyzsza wartosc ilosci expa) no to przelogowalem sie po serwerach. nvm. przyznam tez ze troche tesknie, poplywalbym sobie. Ale to co zobaczylem to jakis dramat. 34, 30, 130. takie byly ilosci graczy na wszystkich serwerach. Oby sie to zmienilo po wipe, bo mimo ze chcialbym wrocic, to nie wroce tylko aby sie wqrwiac, ze nic nie da sie zlapac, bo nie ma nawet kogo.

PS, ten system po bitwie teleport albo out z battle screena, lol, nie wiedzialem, ze to wprowadzili. IMO solucja z potbs byla zdecydowanie lepsza. Tzn mozna bylo wyjsc z bitwy na OS i zadecydowac wtedy znajac sytuacje co sie wokol Ciebie dzialo. Podniesienie zagla oznaczalo, ze zostajesz.

Ja też na razie nie gram, bo nie ma kogo topić na OW :).

Niestety, liczby w tej chwili to dramat i do Wipe dramat będzie. Trzymam tylko kciuki, żeby ten dramat nie utrzymał się i po patchu : - )

6 hours ago, Rychu Karas said:

Tzn mozna bylo wyjsc z bitwy na OS i zadecydowac wtedy znajac sytuacje co sie wokol Ciebie dzialo. Podniesienie zagla oznaczalo, ze zostajesz.

Lepsza chyba dla gankerów, wychodzisz i znasz sytuacje czy jesteście jeszcze w stanie komuś wpierdzielić ze swoją grupa czy też nie. A jak przeciwników jest więcej to zabierasz manatki i wyjazd...

1 person likes this

Pisalem z mojej perspektywy jako solo: ], naprawde to bylo dobre, bo jak kampili bitwe to robiles logoff. i tyle. Jesli nie campili, to sobie spokojnie odplywales. w NA, nie wiesz co na ciebie czeka. nie wiesz czy musisz sie ratowac, czy mozesz sobie spokojnie odplynac. No ale sa wieksze zmartwienia i bolaczki tej gry niz taka duperela jak battle click out.

Ostatnio przytrafilo mi sie zalogowac kilka razy na test server. IMO skoro i tak zaraz bedzie wipe to po chuku jest test skoro mozna by deployowac to na normalny, ale OK. Z rzeczy ktore zauwazylem, to Struktura statku tak jak w potbs. lvlowanie konkretnego okretu to bedzie super grind farma, idzie to wolno, bardzo wolno. Nie rozumiem, jak dokladnie dzialaja naprawki, tzn ile ich na raz zjada, ale mam wrazenie, zebitwy strasznie sie wydluza, naprawki na zaloge, i na wszystko inne z stosunkowo niskim cooldownem w stosunku do DPSu, mam wrazenie, ze ciezko teraz bedzie zatopic cos ciezszego lekka fregata. Wszystkie moduly kupuje sie za marki? nie wiem dokladnie.

polecam sie bobawic, jesli ktos bedzie chcial wrocic. IMO warto aby rozumiec co sie dzieje. Tak na oko duzo sie zmienia, a ja sam nie nadazam juz za belkotem ad mina

Na razie testbed to jedno wielkie siedlisko bugów :).

Posted (edited)

Też miałem okazje zajrzeć na testbed i to co zauważyłem mi się bardzo nie spodobało. Exp na wylevelowanie danego okrętu idzie bardzo wolno, a expienie konta bez kolegów w pewnym momencie staje się niemożliwe (mam na myśli flotówki. Jeżeli jest jakiś inny sposób, to oświećcie mnie, bo ja żadnego nie zauważyłem). Miałem nadzieje, że jakoś fajnie rozwiążą sprawę wbijania doświadczenia statku, a poszli po łatwiznie i expisz sloty. No cóż, tak czy inaczej życze powodzenia wszystkim graczom, którzy zechcieliby zacząć przygode z NA :/

Edited by Mikocen

No muszą to jeszcze mocno doszlifować, eko dalej jest do dupy i można zrobić kilkanaście milionów w jeden dzień.

Najbardziej martwi mnie całe to grindowanie okrętów, jeszcze to że trzeba expić niższe statki, żeby mieć max lvl na innych :wacko:. Nie wiem czy to idzie w dobrym kierunku, pożyjemy zobaczymy.

Dobrze, ze kombinuja, ale nie idzie to w dobra strone, dodatkowo te bonusy to nie jest jakis piarg. 1-2%  ze gdy ktos ogarnia to moze miec wywalone. To sa naprawde bardzo duze bonusy. ktore beda mialy znaczacy wplyw na ksztalt bitwy. Wiec pier***enie admina, ze jak ktos nie chce to nie musi, moze sobie wsadzic tam skad to wyjal.

Kolejna sprawa to co wspomnial Otto, aby zrobic bonusy do np consti trzeba wyfarmic iles tam okretow mniejszych. ktorych nie koniecznie musisz chciec farmic, bo to oznacza, ze trzeba bedzie rypac stada misji, dennie nudnych i glupich misji.

Jedynie co mnie cieszy, to ze zaczelo cos sie ruszac w materii, nawet jesli nie jest to idealne, to moze jakos wypracujemy jakis wspolny kierunek. IMO ostatnia deska ratunku.

Czytam, czytam i oczom nie wierzę. Nie dość, że jeszcze więcej grindu i grindu, to nie widzę żadnych "czasoumilaczy", które by mnie do tego grindu zachęcały.

Bul, bul utonąłem?

Devsi ewidentnie nie mają wizji jak NA ma wyglądać. Ciągle odgrzewają te same pomysły, teraz cooldown w tp między outpostami - totalny bezsens, mam nadzieję że ktoś im szybko przemówi do rozsądku ;).

Jeżeli nikt tego nie zrobi, to utoniemy jak Leku. Niemniej tu jest cały problem, zamiast wymyślić jakieś dodatkowe, przyjemne aktywności (jeden pomysł poszedł w tym kierunku jedynie (rajdy)), to skupiają się na tym jak tu nas zmusić do marnowania czasu. No i przesunięcie daty patcha. Jakkolwiek wszyscy mi mówili "Nie wyrobią się", tak miałem cichą nadzieje, że jednak okażą tą resztkę profesjonalizmu. No cóż, zawiodłem się. Wieczny optymista Mikocen pozdrawia serdecznie : - )

Ktos z Was testuje zawartosc na test serwerze?

Tak, ja z Achmedem ogarniałem trochę.